Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Olur?

Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Olur?

Yüzdeki tüyler nasıl yok olur? Diye bir araştırma yaptığınıza göre yüz bölgenizde tüylenme var demektir. Yüzdeki tüyler sizi rahatsız ettiğine göre bize de yüzdeki tüylerden kurtulabilmeniz için sizleri bilgilendirmemiz gerektiğini düşündürüyor.

Yüz bölgesinde çıkan tüyler bir kadını son derece rahatsız eder. Bu rahatsızlığın nedeni estetik açıdan sizi kötü gösterdiği içindir. Sizlere yüzdeki tüylerden kurtulabilmeniz için bir çok yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntemlerin bazıları anlık olarak yüz bölgesindeki tüylerinizi tamamen yok ederken bazıları ise zaman içerisine yayarak tüylerin incelmesi ve kesin olarak bir daha çıkmamasını sağlamaktadır.

Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Olur?

Acilen bir yere gitmeniz gerek ve yüz bölgenizde oldukça fazla tüy var. Eğer bu tüylerden hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilir ve yüz bölgesindeki tüylerden kurtulabilirsiniz.

Hızlı Yöntemler

Yüz bölgenizdeki tüylerden hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız yapabileceğiniz hızlı ve ucuz yöntemlerden ilki cımbız ile tüy alma yöntemidir. Cımbız ile tüy almak biraz canınızı yaksa da düzenli alındığında tüyler incelecek ve seyrekleşecektir.

Bir epilatör ile de yüz bölgenizdeki tüyleri alabilirsiniz. Bölgedeki tüyleri çekerek hızlı bir şekilde epilasyonu tamamlayabilirsiniz. Bir epilatörün fiyatı 50 TL ile 200 TL arasında değişmektedir.

Epilatör, epilasyon konusunda etkili ve cımbıza göre çok daha hızlı bir yöntemdir. Biraz acı verse de düzenli bir şekilde yapıldığında zamanla acısı azalır.

Diğer yöntemlerden birisi de tüyleri boyamaktır. Ancak bu yöntemi hemen hemen kimse tercih etmez. Bu yöntem aynı saç boyama yöntemine benzer. Tüyler ten rengine boyanır ve gözükmemesi sağlanır.

Tüy dökücü krem kullanın. Yüz bölgesine sürülebilecek özelliğe sahip tüy dökücü kremler ile yüzdeki tüylerden kolayca kurtulabilirsiniz. Bunun için kozmetik reyonlarından faydalanabilir veya sizlerle daha önce paylaştığımız doğal tüy dökme yöntemleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Sir ağda deneyin. Sir ağda tüylerin daha geç çıkmasını ve kökten almasını sağlar. Aynı zamanda tüylerin azalmasına da etkisi büyüktür. Çok pahalı bir yöntem olmayan ağda yöntemini haftada bir kere yapmanız yeterli olacaktır.

İp ile tüy alma yöntemi biraz acılı bir yöntemdir ancak bu epilasyon yöntemi de son derece iyi bir yöntemdir. İp ile tüyler alındıkça azalır ve profesyonel bir şekilde tüy alma beceriniz gelişir.

Diğer bir yöntem ise tıraş bıçağı kullanmaktır. Jilet ile tüyleri tıraş edebilirsiniz. Ancak çok sık jiletlemek tüylerin sert ve kalın çıkmasına neden olur. Bu yöntem doğru bir yöntem değildir. Ancak çok acil durumlarda kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yüzdeki Tüyler İçin Kalıcı Yöntemler

Lazer epilasyon yaptırın. Yüz bölgesindeki tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon yöntemini düşünün. Lazer epilasyon yöntemi yüzünüzdeki tüylerin uzun süre çıkmasını engellerken aynı zamanda tüylerin azalmasını da sağlar. Dilerseniz sizlere daha önce bahsettiğimiz lazer epilasyon ve fiyatları yazımıza göz atabilirsiniz.

Elektroliz yaptırabilirsiniz. Elektorliz de kalıcı epilasyon yöntemlerinden birisidir. Elektroliz, deri içerisine iğne yapılması ile tüy büyümesini engelleyecek hücreleri tahrip eder. elektroliz hakkında daha fazla bilgi edinmek için tüy alma yöntemleri adlı yazımıza bakabilirsiniz.

Bir doktora görünün ve reçeteli kremler deneyin. Yüz bölgesindeki tüylerden kurtulamıyor ve bu artık bir sorun haline geldiyse doktorunuzdan reçeteli tüy dökücü krem isteyebilirsiniz.

Tüylerin aşırı fazla çıkmasının bir nedeni de hormon sıkıntısıdır. Hormonlarınızı dengelemek için yine doktorunuzdan hormon ilaçları temin edebilirsiniz.

İpuçları

 • Cımbız, ip gibi acılı epilasyon yöntemleri düzenli yapıldığında acısı giderek azalacaktır.
 • Tam bir çözüm olmasa da bazı makyaj yöntemleri ile yüz bölgesindeki tüyler sarartılabilir veya görünmez hale getirilebilir.
 • Eğer yaşınız küçük ise mutlaka annenizden veya çevrenizde sizden büyük birilerinden bu yöntemler ile alakalı yardımlar alabilirsiniz.
YORUMLAR

 1. blank Aadds dedi ki:

  Tüy dökücü kremlerin çoğu tüylerde çoğalma yapıyor

  1. blank Yaprak dedi ki:

   Uzun vadede maalesef bu tip sorunlar bildirilmiştir. Tüy dökücü krem seçimi yaparken kıl köklerini beslemeden yakmayı başarabilen markaların araştırılması tavsiye olunur