Ağda Öncesi Uyuşturucu Krem Sürmek Acıyı Azaltır mı? En Etkili Uyuşturucu Kremler

Ağda Öncesi Uyuşturucu Krem Sürmek Acıyı Azaltır mı? En Etkili Uyuşturucu Kremler

Ağda Öncesi Uyuşturucu Krem Sürmek Acıyı Azaltır mı? En Etkili Uyuşturucu Kremler; Epilasyon yöntemleri arasında en eski ve hala en sık kullanılan yöntem olarak karşımıza çıkan ağda, acılı bir işlem olması sebebiyle pek çok kadının korkulu rüyası ve hem temizlik hem de sağlık açısından istenmeyen tüylerden kurtulmanın en pratik alternatifi olmasına karşın, kılların kökünden koparılması sırasında duyulan ağrı sebebiyle pek çok kadın tarafından tercih edilmiyor. Halbuki ağda öncesi teninize uygulayabileceğiniz bazı uyuşturucu kremler sayesinde, bu pomadların lokal anestezik etkileri sonucu ağda yapılacak bölgeyi geçici olarak uyuşturarak, duyduğunuz acıyı minimuma indirmeniz mümkün.

Ağda Öncesi Uyuşturucu Krem

Uyuşturucu kremler, tıbbi isimleriyle lokal anestezik deri kremleri, günümüzde ağda ya da lazer epilasyon öncesi uygulama yapılacak bölgenin geçici olarak hissizleştirilmesi amacıyla yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Anestezi kremlerinin yanı sıra, uygulama bölgesini soğutarak – adeta dondurarak – işlev gören, ağda işlemine özel olarak üretilerek piyasaya sürülmüş pek çok uyuşturucu ağda spreyi de mevcuttur.

Ağda yapmadan önce bacaklarınıza, kollarınıza, koltuk altı bölgenize, genital bölge çevresine ve hatta kaş-bıyık bölgenize dahi güvenle sürebileceğiniz ve en yaygın olarak kullanılan uyuşturucu deri kremleri ve spreyler şunlardır;

Aşağıda vermiş olduğumuz krem alternatiflerini değerlendirmeden önce, yaptığımız araştırmalar sonucunda;

En Etkili Ağda Öncesi Uyuşturucu Kremler

Ağda acısını azaltmak için ağda öncesi kullanabileceğiniz bir çok krem bulunmasına karşın sizlere en etkili ağda öncesi kullanabileceğiniz bazı uyuşturucu krem markaları hakkında bilgi vermek istiyorum.

 • Anestol Uyuşturucu Krem

Anestol pomad, piyasadaki en eski ve en ekonomik lokal anestezik kremlerden bir tanesidir. Ağda ve epilasyon öncesi kullanımı yaygınlaşmadan önceki dönemlerde, hafif ve orta derecedeki yanıkların acı hissiyatını bastırması için etkili olarak kullanılan merhem son bilhassa genital bölgede kullanımında bir sakınca olmaması sebebiyle, son yıllarda ağda yapmadan önce bölgeye uygulanan kremler arasında girmiştir. Anestol krem kullanıcıları geri bildirimlerinde, merhemin uyuşturma etkisinin çok yüksek olmadığını ama ortalama olarak ağrıda %50 lere varan bir azalma sağladığı ve oldukça uygun fiyatlı bir krem olduğu için anestol kremi ağda öncesi kullanmayı tercih ettiklerini söylemişlerdir.

 • Emla Krem

Emla krem ise şüphesiz ki şu anda piyasa bulunan en etkili lokal anestezik deri kremidir. İçeriğindeki lidokain ve prilokain bileşenleri sayesinde sinirlerin kendi içindeki iletişimini keserek acı hissiyatını uygun kullanımlarda neredeyse %90 a kadar azaltmaktadır. Dövme öncesi, lazer epilasyon öncesi, küpe ve piercing işlemleri, kalıcı makyaj uygulaması v.b. alanlarda sıklıkla kullanılan emla krem, ağda öncesi kullanım için de son derece uygun olmasına rağmen en yakın rakiplerine göre daha pahalı olarak piyasaya sunulması sebebiyle, çok sıklıkla tercih edilmemektedir ancak acısız ağda yöntemi arayanlar ve kesin çözüm isteyenler için mutlaka ki çok başarılı bir alternatiftir.

Emla Krem ile acısız ağda videosunu da seyretmek isteyebilirsiniz;

 • Biolyn Krem

Eczanelerde bulmanızın pek de mümkün olmadığı daha çok güzellik merkezleri tarafından satılan, Emla kremden farklı olarak reçete gerektirmeden alabileceğiniz ve bitkisel içerikli bir ürün olarak Biolyn krem, 2018 yılındaki popülaritesini, 2019 yılında da yükselerek sürdürecek gibi duruyor. Biolyn uyuşturucu krem kullanıcı yorumlarına baktığımız zaman, en yakın rakiplerinden açık ara önde olduğunu ve pratik bir kullanım sayesinde Biolyn anestezi kremini ağda öncesi uygulama bölgelerine sürerek acıyı neredeyse tamamen ortadan kaldırabileceğimizi görüyoruz.

 • Gelica Anestezi Kremi

Daha çok dövme ve piercing öncesi kullanılan ancak epilasyon öncesi etkisinin de yüksek olduğu bilinen bir krem. Emla kremden daha iyi bir altertif değil.

 • Epi Krem

Ağrı hissiyatını, deri üstündeki sinirleri bloke ederek ortadan kaldırdığını iddia eden ve piyasadaki satış fiyatı 25 TL civarında olan bir diğer krem ise Epi Krem. Epi krem, özellikle ağda ve epilasyon öncesi kullanıma uygun olarak üretildiği için, yoğun kıvamda piyasaya sürülen bu krem uzun vadede daha yüksek bir fiyat avantajı sunuyor. Kullanıcıların geri bildirimlerine bakacak olursak da epi kremin yeterince işe yaramadığını ama fiyat kalite performansı değerlendirildiğinde denenebileceğini söylediklerine şahit oluyoruz.

Ağdadan Önce Uygulayabileceğiniz Diğer Etkili Uyuşturucu Kremler ve Spreyler ile şunlardır;

 • Biozalda
 • Deplive
 • Plusgel
 • Block Plus Krem
 • Dr. Dermiss Krem
 • Vemcaine Sprey
 • Veet Uyuşturucu Epilasyon Spreyi
 • Kamfolin Pomad
 • MLX Uyuşturu Krem
 • Xylocaine soğutucu sprey

Bacaklara Ağda Öncesi Uyuşturucu Krem Uygulaması Nasıl Yapılır?

 • Kullanacağınız uyuşturucu kremi bacaklarınıza nohut büyüklüğünde aralıklı taneler halinde sürün.
 • Kremi elinizle tüm bacağınıza ve derinizin tamamına temas edecek şekilde uygulayın.
 • Uygulama sırasında seri ve hafif sert olmalısınız.
 • Ardından 15-25 dakika arası bekledikten sonra ağda işlemine geçebilirsiniz.

Genital Bölgeye Ağda Öncesi Uyuşturucu Krem Uygulaması Nasıl Yapılır?

 • Bikini bölgesi ince derili bir bölge olduğu için uyuşturucu kremi önce kasıklara uygulayın.
 • Aradan 5 dakika geçtikten sonra genital bölge girişine ve vajina duduklarının üstüne uygulayın
 • Vajina içinde kremi kaçırmamaya gayret edin.
 • Toplamda 25-35 dakika bekledikten sonra ağda işlemine geçebilirsiniz.

Koltukaltına Ağda Öncesi Uyuşturucu Krem Uygulaması Nasıl Yapılır?

 • Koltukaltı kolay uyuşan bir bölge olduğu için uyuşturucu kreminizi ağdadan önce bölgeye ufak şekilde uygulayın
 • 15 dakika bekleyin ve ağda işlemine geçin

Ağdadan Önce Uygulayacağınız Uyuşturucu Kremin Etkisini Arttırmak İçin Ne Yapmalısınız?

Tercih edeceğiniz krem ister Anestol pomad olsun, ister Emla Krem, ister Biolyn krem ister Galica, hiç farketmez, uyuşturma etkisini çoğaltmak ve hızlandırmak için, ağda yapılacak bölgeye kremi uyguladıktan sonra, sera streç film ile bölgeyi sararak 15 dakika kadar hava almasını engelleyebilir böylece kremin deri altına nüfuzunu kolaylaştırabilir ve uçup gitmesinin önüne geçebilirsiniz.

Kremlerin Etki Süresi Ne Kadardır?

Tam uyuşma sağlandıktan sonra, anestezi etkisi ortalama olarak 20-25 dakika kadar sürmektedir.

Ağda işleminizi bu süre içerisinde bitiremeyecek olursanız ve acı hissinin geri geldiğini hissederseniz, kremleri tekrar uygulayıp uyuşmasını bekledikten sonra işleminize devam edebilirsiniz.

Ağda Yapmadan Önce Uygulama Bölgesine Lokal Antestezik Krem Uygulayacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

 • Uyuşturucu kremlerin bazıları çok etkili olduğu için, dil ve göz gibi bölgelerde istenmeyen etkilere yol açabilirler. Özellikle kaş ve bıyık alımı öncesi ağrısı azaltmak için uygulayacağınız lokal uyuşturucu merhemlerin ağız ve göz bölgesiyle temasından şiddetle kaçınmalısınız.
 • Genital bölge çevresine uyuşturucu krem uygularken, vajinanın iç kısmına kremi kaçırmamalısınız
 • Kremlerden kaynaklı herhangi bir beklenmeyen yan etki görüldüğünde acilen krem kullanımı durdurmalı ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.
 • Kremi uyguladıktan sonra, ağdaya başlamadan önceki bekleme safhasında ellerinizi iyice yıkayarak, unutarak gözünüze ya da ağzınıza dokunma riskini bertaraf etmelisiniz.
 • Kremlerin hiç birini kesinlikle yutmamalısınız.

Ağda Acısını Azaltmak için Kullanabileceğiniz Diğer Yöntemler

Lokal anestezik kremlerini kullanmasına bir şekilde engeli olarak bir kişiyseniz, evde uygulayabileceğiniz bazı doğal yöntemler sayesinde ağda öncesi uygulama bölgesinde uyuşma sağlayarak, acı hissini daha aza indirebilirsiniz ancak medikal herhangi bir ilaç kullanmadan ağrısı tamamen ortadan kaldırmak ne yazık ki mümkün değildir

 • Asprin İçmek

Asprin gibi ya da parol gibi zararsız bir ağrı kesiciyi, ağdadan 30 dakika önce almak, beyindeki ağrı merkezini bir miktar bloke edeceği için ağrısınızı azaltabilir.

 • Buz Uygulaması

Ağda yapılacak bölgeye buz sürerek uyuşturmak soğutucu spreyler ile aynı işi gördüğü için doğal olarak kullanılan yöntemlerdendir.

 • Masaj

Sıcak suya batırılmış bir havlu ile kompress yapmak ya da bacaklara hafif sert bir masaj yapmak ağda öncesi bacakların uyuşmasına katkı sağlayacaktır.

 • Bebek Pudrası

Uygulama bölgesine bolca bebek pudrası sürmenin de psikolojik olarak mı bilinmez, acının azaltılmasında çok etkili olduğu söyleniyor.

 • Tüylerin Aksi Yönüne Tüylerinizi Almamak
 • Ağdayı İnce Bir Tabaka Halinde Sürmek

Hamilelikte Ağda Yapmadan Önce Uyuşturucu Krem Kullanılabilir Mi?

Gebelik ve emzirme sırasında, vücudunuza süreceğiniz her türlü merhem de deri yoluyla kana karıştığı ve plasenta yoluyla ya da emziren anneler için süt kanalıyla bebeğinize ulaştığı için ağda öncesi uyuşturucu merhemleri de bu dönemde kullanmamalı ya da mutlaka doktorunuza danışarak kullanmalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.