Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz yogası , sadece ilerleyen yaşlarda cildinizin yaşlanması için değil! Bir ay içerisinde yüzünüzü toplamak ve daha dinç , daha canlı hale getirmek içinde yapabilirsiniz. Bu nedenle sizlere yüz yogası hareketlerini nasıl yapacağınızı ve cildinizi nasıl daha genç tutacağınızı anlatmak istiyoruz.

Yüz Yogası Yapmak İsteyenler Buraya

Bir çok yüz yogası kitabı okuduk. Ancak genel olarak iş yerinizde veya evinizde uygulayabileceğiniz hem kolay hemde en işe yarar yüz yogası hareketlerini aşağıda kolayca görebilir , okuyabilir ve uygulayabilirsiniz.

Yüz Yogasının Faydaları

Sizlere yüz yogasının faydaları hakkında da bilgileri maddeler halinde sıralayarak neden yüz yogası yapmanız gerektiğinden de bahsetmek istiyorum. İşte yüz yogasının faydaları;

 • Zaman içerisinde yüzde oluşan kırışıklıkları geçirir.
 • Yüzü gerginleştirir ve yüze botoks etkisi yapar.
 • Kırışması kolay olan göz kenarlarındaki kırışıklıkları giderir.
 • İş yerinde , evde , sokakta her yerde uygulanabilir ve yapabilirsiniz.
 • Yaşın ilerlemesi ile yüz bölgesinde oluşmuş cilt kızarıklıkları , cilt lekeleri gibi sorunlara önceden tedbir olur.

Yüz Yogası Hareketleri

Eğer internet üzerinde veya kitapçılarda yüz yogası nasıl yapılır? diye arıyor ve kendinize uygun bilgiler bulamıyorsanız bu hareketler tam size göre olacak. Erkek için yüz yogası veya kadın için yüz yogası diye bir şey yoktur. Hem erkek hemde kadınların uygulanabileceği yoga hareketleri ile daha genç kalın.

 1. Birinci resimde gördüğünüz ilk yüz yogası hareketi ile gözlerinizi sağa sola çekerek aynı zamanda kaş ortasını yukarıya doğru çekin. Bu şekilde gözlerini daha gergin ve kırışıklıklardan uzak kalacaktır.
 2. İkinci resimde gördüğünüz gibi alnınızı gerecek iki el ile sağa sola çekme hareketini yapın. Böylece alnınızdaki kırışıklıkları giderebilirsiniz.
 3. Üçüncü yüz yogası hareketinde parmaklarınızın uçları göz altından aşağıya doğru çekin ve yukarıya doğru bakın. Buda göz kenarı kırışıklıklarını geçirecektir.
 4. Yanaklarınızı sağa sola çekin. Bu hareket hem göz altları hemde yanak kenarlarında kan dolaşımını hızlandırır ve yaşlanmayı geciktirir.
 5. Burun kaldırma hareketi ile burnunuzu yukarıya çekebilir ve zamanla şekillenmesini sağlayabilirsiniz.
 6. Dudak kenarlarını sağa sola çekme ile dudaklarınızda oluşabilecek kırışıklıkları giderebilirsiniz.
 7. Dudak üstü germe hareketi ile dudakların buruşmasını ve kırışmasını önleyebilirsiniz.
 8. Dudaklarınızı “O” şekline getirip, parmaklarınızla yanlardan bastırın.
 9. Çenenizi dokuzuncu resimdeki hale getirerek elinizi “V” kıvamında çenenizi gerginleştirin.
 10. En son yoga hareketinde ise dilinizi hafifçe dışarı çıkartın ve boynunuzu çevirin. Bu şekilde boyun kırışıklıklarına karşı önlem almış olacaksınız.

Dilerseniz aşağıdaki yüz yogası hareketlerine de bakabilir ve uygulayabilirsiniz. Bu hareketler yüzünüzdeki kırışıklarını ve cildinizin daha genç kalmasını sağlayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.