Sivilce Önleyici Maske Tarifi Önerisi

Sivilce Önleyici Maske Tarifi Önerisi

Sivilce Önleyici Maske Tarifi Önerisi; Güzel olabilmek için önce sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olmalısınız değil mi? Bayanlar gittikleri tüm mekanlarda dikkatlerin kendi üzerlerinde olmasını ister ve bunu başarabilmek içinde türlü çeşit kozmetik ürünlerine paralar harcarlar.

Halbuki çok para harcamadan Akne ve sivilcesiz parlak ve pürüzsüz bir cilt için yapmanız gereken şey mutfağınızda ki malzemeleri kullanarak sivilce giderici ve önleyici bir maske hazırlamak.

SİVİLCE ÖNLEYİCİ MASKENİN MALZEMELERİ

  • Bir tatlı kaşığı kalendula bitkisinin çiçeği
  • Bir tatlı kaşığı kartopu çiçeği
  • Bir tatlı kaşığı tarla atkuyruğu
  • 200 ml sıcak su
  • Bir adet haşlanmış patates

SİVİLCE ÖNLEYİCİ MASKENİN HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Sivilce maskesi iki aşamada hazırlanır. İlk aşamada 200 ml sıcak suya bir tatlı kaşığı kalendula çiçeği, bir tatlı kaşığı kartopu çiçeği ve bir tatlı kaşığı tarla at kuyruğu çiçeği atılıp ağzı kapatılarak demlenmeye bırakılır.

İkinci aşama olarak da patates haşlandıktan sonra suyunu döküp patatesi soyun ve demlediğiniz çayı süzerek patates ile karıştırın. Bu karışımı homojen hale gelene kadar iyice ezip karıştırın.

Temiz olan cildinize güzelce sürün ve on beş yirmi dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve kurulayın. Cildiniz her uygulamada daha pürüzsüz hale gelir. Maske sonrası yüzünüzde ki farkı görünce gözlerinize inanamayacaksınız.

HASSAS VE KARMA CİLTLER İÇİN TONİK

Cilt tonikleri, cilt temizliği ve bakımı için gereklidir. Ancak satın almak istediğimizde fiyatlarını görünce alıp almamakta biraz tereddüt yaşarız. Aradığımız çözümü evde kendimizde hazırlayabiliriz hem de çok kolay ve etkili.

CİLT TONİĞİ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER VE UYGULANIŞI

    1. Bir fincan gül suyu
    2. Bir çorba kaşığı kokulu çiçek

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir fincan gül suyu ile bir çorba kaşığı kokulu çiçek karıştırılır ve ağzı kapalı şekilde üç gün bekletilir. Üçüncü günün sonunda süzülerek cilde uygulanır. Böylece cildiniz temizlenerek parlaklaşır ve tazelenir.
Cilt bakım kürleri doğru cilde, doğru tekniklerle ve tariflerle uygulandığında mükemmel sonuçlar veriyor. Kesin çözüme ulaşmak için ise kürleri önerilen aralıklarla yapmak gerekiyor. Unutmamalısınız ki bir kere güzellik salonunda güzelleşme ile güzel olunmaz kendinize bakmalı ve her zaman sağlıklı olmalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.