Tırnak Kırılmasına Çözüm Önerileri

Tırnak Kırılmasına Çözüm Önerileri

Tırnak kırılması , genel olarak tırnak yapısı zayıf olan kişilerde meydana gelir. Özellikle bayanlar daha çok tırnak uzattığı için tırnak kırılmasından çok şikayetçi olurlar. Ancak korkmanıza gerek yok bugün sizlere tırnak kırılmasına çözüm yollarını ve tırnak uzatmak için yapılması gerekenleri anlatacağım.

Tırnak Kırılmasına Çözüm

Bildiğiniz gibi tırnakların dış yüzeyleri sert bir tabakadan oluşur. Ancak zaman içerisinde tırnaklar sararıp, kırılmaya başlar. Bu kırılmaların nedenlerinden bir tanesi bayanların sürdüğü ojelerden kaynaklanmaktadır. Oje sürüldüğü zaman birde ojeyi çıkartmak için kullanılan aseton, tırnaklara ciddi zarar verir.

Ojeye nazaran aseton tırnakların üst tabakasının soyulmasına neden olur. Birde tırnaklara sürülen ojeyi bekletip, 1 hafta çıkarmayanlar vardır. Ancak bilmeleri gerekmektedir ki, sürülen ojenin en fazla 2 gün içerisinde çıkartılması gerekmektedir.

Bakımlı tırnakların sırrı , tırnağı sade ve doğal bırakmaktır. Eğer tırnaklarınız doğal ve naturel ise hemde aynı zamanda kırılmaya devam ediyorsa, tırnaklarınızda başka sorunlar var demektir.

Bu sorunlar şunlardan dolayı kaynaklanabilir;

 • Tırnaklarınızın kırılmasının nedeni aldığınız besinlerden kaynaklanabilir.
 • Vitamin eksiğiniz varsa tırnak kırılmaları olabilir.

Zayıf ve kırılan tırnaklara bakım yapmanız gerekmektedir. Tabi tırnaklarınızın kırılmasını istemiyorsanız. Sizlere bahsedeceğim kırılan tırnaklara bakım tarifi ile kırılan tırnaklarınızı onararak, sağlam ve sağlıklı hale getirecek olan güzel bir tariftir.

Kırılan Tırnaklara Bakım

Kırılmış ve soyulan tırnaklarınıza evinizde çeşitli malzemeleri ile bakım yapabilirsiniz. Yapacağınız bakım sonrasında tırnaklarınız güçlü,sert ve bakımlı olacaktır.

Malzemeler

 • Limon Suyu (Yarım Limon)
 • Elma Sirkesi (1 çay kaşığı)
 • Menekşe Yağı (1 tatlı kaşığı)

Hazırlanışı : Yukarıdaki malzemeleri bir kase içerisine dökün ve iyice karıştırın. Ardından bu kasenin içerisine tırnaklarınızı daldırın ve en az 30 dakika bekletin. Burada süre tamamen size bağlı ne kadar uzun o kadar iyi olmaktadır. Tırnaklarınızın sertleşmesine çok iyi gelecek olan kırılan tırnaklara bakım tarifi ni haftada iki kere yapabilirsiniz.

Tırnak Bakım Uyarısı

Yukarıda bahsettiğimiz kırılan tırnaklara bakım tarifi yaptıktan sonra kesinlikle 1 hafta kadar veya daha uzun bir süre tırnaklarınıza oje sürmemelisiniz. Oje sürülen tırnak zamanla sertliğini ve sağlığını kaybeder.

Tırnaklarınızın hızlı ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız, yumurta ve kuru yemiş yemelisiniz. Yumurta ve kuru yemiş içerisinde bulunan proteinler sayesinde hatta özellikle ceviz ve fındıkta protein seviyesi tavan olduğu için tırnaklarınız hem sağlıklı hemde kısa sürede uzayacaktır.

YORUMLAR

 1. blank Gülnaz kaya dedi ki:

  Yüzündeki güne lekesi doğum lekesi ve cil lerden nasıl kuttulabilirim

  1. blank elif öztürk dedi ki:

   kurtulamazsın, onunla yaşamaya alışmalısın dert etme ve lekelerinle mutlu ol