Saraçoğlu Cilt Bakımı Kürleri

Saraçoğlu Cilt Bakımı Kürleri

Saraçoğlu Cilt Bakımı Kürleri Saraçoğlu cilt bakımı kürleri deyince herkes bir dursun diyebiliriz. İbrahim Saraçoğlu’nu tanımayan yoktur. Ancak yinede Saraçoğlu hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse, kendisi Türk kimyager, akademisyen ve biyoteknoloji ve mikrobiyoloji uzmanıdır.

Saraçoğlu cilt bakımı kürleri sayesinde bir çok insan cilt problemlerinden kurtulmuştur. İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun şimdiye kadar televizyon ekranlarında ve internet üzerinde paylaştığı en etkili paylaşımları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Saraçoğlu Cilt Bakımı Kürleri

Saraçoğlu Elma-Kayısı Maskesi

Cildinizi temizlemek ve yenilemek için kullanabileceğiniz maskelerden biriside Saraçoğlu’nun elma-kayısı maskesidir. Peki bu maske nasıl yapılır? Hangi malzemelere ihtiyacınız var? Cilde nasıl uygulanır?

Malzemeler:

 • 1 adet kırmızı elma
 • 4 adet sert kayısı

Nasıl Yapılır?

 1. Bu maskede elmanın kırmızı kabuklarını kullanacağız. Bu nedenle kırmızı elmayı soyalım ve kabuklarını bir kenara alalım.
 2. Ardından kayısıyı ikiye bölün ve çekirdeğini çıkartın. Aynı zamanda çekirdeğin içindeki sert kısmı da ayıklayın. Kayısı ile işimiz en son kabuklarını soymakla bitiyor.
 3. Şimdi küçük bir cezve içerisine az miktarda su, elma kabukları ve kayısıları atın. Yaklaşık beş dakika boyunca ocakta kaynatın.
 4. Kaynadıktan sonra bir kaseye alın ve lapa haline getirin. Bu lapayı dilek yüzünüze sürün. Maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra en fazla otuz dakika bekletin ve yüzünüzü sadece su ile yıkayın.

Saraçoğlu cilt bakımı maskesini haftada bir kere uygulayabilirsiniz. Ayda üç defadan fazla uygulamamakta da fayda var. Bu maskeyi her seferinde taze olarak hazırlamanız gerekmektedir. Eğer çok fazla yaparsanız çöpe atmak zorunda kalabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Kürü

İbrahim Saraçoğlu cilt bakımı kürlerinden çok etkili olan bir sivilce kürü var. Bu sivile kürü sivilce kurutmak için bire bir kürlerden birisidir. Bu kür evde çok kolay bir şekilde yapılabilir. Dilerseniz size malzemelerden bahsedeyim.

Malzemeler:

 • 1 paket kuru maya
 • Su

Nasıl Yapılır?

 1. Kuru mayayı bir kase içerisine boşaltın ve krem kıvamına gelene kadar üstüne yavaş yavaş su dökün.
 2. Hazırladığınız maya maskesini göz çevreni haricinde tüm yüzünüze uygulayın.
 3. Bu maske ciltte çok fazla beklememesi gerekir. 1 veya 2 dakika ciltte kaldıktan sonra bol soğuk su ile cildinizi yıkayın.

Haftada 2 defa düzenli bir şekilde uyguladığınızda sivilcelerin kuruduğunu ve cildinizin temizlendiğini göreceksiniz.

Saraçoğlu Maden Suyu Kürü

Saraçoğlu cilt bakımı deyince akla gelen en iyi maskelerden birisi de maden suyu maskesidir. Maden suyu maskesi cilt üzerindeki sivilcelerin sönmesini, sivilcelerin oluşumunu engeller. Böylece sivilcesiz bir cilde kavuşursunuz. Bu cilt bakım maskesi için aşağıdaki malzemeleri toparlamanız gerekmektedir.

 • Bir fincan maden suyu
 • 1 fincan elma sirkesi

Nasıl yapılır?

 1. Yukarıdaki malzemeleri karıştırın ve 2 günde bir defa pamuk yardımı ile cildinizi temizleyin.
 2. Özellikle sivilcelerin üstüne sürdüğünüzde sivilcelerin zamanla yok olduğunu göreceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu cilt bakımı konusunda binlerce kür, binlerce cilt bakımı maskesi tarifi paylaşmıştır. Ancak içlerinde cilde en hızlı etki eden ve cildi hemen toparlayan maskeler sizlerle paylaşılmıştır. Saraçoğlu cilt bakımı maskelerinin daha fazlasını görmek istiyorsanız arama kısmından arama yapmanız yeterli olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.