Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi

Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi

Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi Patlıcanlı yüz bakım maskesi evde yapılabilen en güzel bakım maskelerinden biridir. Bu yazımız sizlere patlıcanlı yüz bakım maskesi yapımı hakkında yardımcı olacak. Patlıcanlı yüz bakım maskesi evde nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımızı mutlaka okumalı ve evinizde uygulamalısınız.

Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi

Cildimiz bizim en doğal ve en güzel kıyafetimizdir. Cildimizi dış etkilerden korumak en az kendimizi mikroplu hastalıklardan korumak kadar önemlidir. Cildimize gösterdiğimiz özen son derece önemlidir. Gün boyu çok fazla dış etmenlere maruz kalırız. Bunlar; sıcak hava, soğuk hava, rüzgar, güneş, sigara dumanı  gibi etmenlerdir. Bir de çoğu zaman farkında olmadan cildimize uyguladığımız zararlı etmenler vardır. Bunlar da; aşırı makyaj, fazla sayıda ve fazla çeşitte kullanılan doğal veya yapay nemlendiriciler. Kulaktan dolma bilgilerle uygulanan maskeler, doz ayarına dikkat etmeden yapılan cilt bakımı karışımları. Yüzümüzü gergin tutmak adına yapılan botokslar vs.

 

İnsanları çeşitlilik gösterdiği gibi ciltleri de çeşitlilik gösterir. Yağlı cilt tipi, kuru cilt tipi ve karma cilt tipi gibi farklılıklar gösterir. Yüzümüz de bu farklılıklardan çok etkilenir. Eğer yağlı bir cildimiz var ve yüzümüze uyguladığımız nemlendiriciler de yağ bazlı olursa bu pekte hoş olmayan sonuçlar ortaya çıkarır. Kolay yöntemlerle cilt tipimizi öğrenip ona göre yüzümüze bakım uygulamamız en doğru yol olacaktır.

İnsanların yüzleri onların karakterlerini yansıtır. İnsanların iç güzelliği kadar dış güzellikleri de önemlidir, bir insan her zaman bakımlı ve temiz olmalıdır. Bazı ciltler çok hassastır, güneş ışınlarına karşı dayanıksızdır. Bunun için çeşitli tedbirler alınmalıdır. Yüz güzelliğimiz sağlık yönünden önemli olduğu kadar estetik bakımdan görünüşü de bizim için önemlidir.

Güzel olmak ve bakımlı olmak isteyen herkesin kendine göre uyguladıkları bakım kürleri ve maskeleri mutlaka vardır. Bunlar bazen aylık periyotta bazen haftalık bazen de günlük periyotlar halinde olabilir.

Yeri geliyor, bakım yaparken cebimizden çok fazla paralar dökebiliyoruz. Ancak sağlık problemi olmadığı sürece yani bir doktor gözetiminde kontrolümüz olmadığı zaman kendimiz de bakımımızı yapabiliriz. Kendi kendimize basit, pratik ve ekonomik bakım maskeleri hazırlayabilir ve uygulayabiliriz. Çok fazla sayıda tarif ve yöntem vardır. Burada da bunlardan bir tanesinin tarifini göreceksiniz.

Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi Malzemeleri

Genellikle herkesin evinde bulunan maliyeti düşük ama etkisi büyük bir besin maddesi olan patlıcan. Patlıcanı sadece yemeklerimizde değil günlük bakımlarımızda da nasıl ve hangi aralıklarla kullanabileceğinizi tarif edeceğiz.

Malzemeler:

  • Yarım patlıcan
  • 2 bardak su
  • 2 diş sarımsak
  • Krem haline getirmek için kaymak

Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi Malzemeleri

Öncelikle yarım olan patlıcanın kabukları soyulur ve dilimler haline getirilir. Sonra soğuk olan 2 bardak su bir ocak üzerinde tencerede kaynatılır. Kaynayan suyun içine dilimlenmiş olan patlıcanlar eklenir ve ardından 2 diş sarımsak ilave edilir. Karışım lapa haline gelinceye kadar kaynatılmasına devam edilir. Lapa haline gelen karışıma son olarak kaymak eklenir. Eklenen kaymak ile birlikte karışımın krem gibi olması sağlanır.

 

Patlıcanlı Yüz Bakım Maskesi ve Yüze Uygulanışı

Hazırlanıp krem haline gelmiş olan patlıcanlı bakım kürü, boyuna ve yüze sürülür. Boyuna sürülürken yer çekimine ters şekilde yani aşağıdan yukarı doğru sürülür. Böylelikle sarkmalara karşı da önlem alınmış olunur. Sürmüş olduğunuz bu karışımı yüzünüzde ve boynunuzda yaklaşık 20-25 dk kadar bekletin. Bu süre zarfı bittikten sonra, hassas bir şekilde yüzünüzü tahriş etmeden önce temizleyip sonra da ılık su ile durulayın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı ortalama 2 ay kadar düzenli bir şekilde cildinize uygularsanız verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Gece yatmadan önce yüzünüze sürüp sabah kalktığınızda yıkayabilirsiniz. Cildiniz eskiye nazaran daha parlak ve belirgin bir şekilde güzelleşecektir. Ayrıca mikroplardan da kurtulmuş ve arınmış olacaktır.

Sitemizde bir çok yüz bakım maskesi bulabileceğinizi biliyor muydunuz? İsterseniz buraya tıklayarak sitemizdeki tüm yüz bakım maskelerini görebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.