Sivilceler için Soğan Kürü

Sivilceler için Soğan Kürü

Soğan kürü sivilcelerin dışında, miyom rahatsızlıklarında, polikistik over belirtileri, iyi huylu prostat büyümelerinde, kıl dönmesinin oluşumunda, hamile kalmak isteyenlere, menopoz zamanlarında ve buna benzer olan hastalıklarda tedavi amacı ile kullanılan bitkisel bir kür olarak bilinir.

Soğan her evde yemek içinde kullanılan sebze olmasının dışında, içinde bulunan B vitamini, C ve A vitamini, silis maddesi, iyot maddesi, fosfor maddesi ve kükürt maddesi gibi maddelerle antibiyotik görevini yapan, hazmı kolaylaştıran fermentlere sahip olan şifalı kür olarak bilinir. Soğan tüketimi de fazla olan ülkelerde genel olarak kanser hastalığında daha az etkiler oluştuğu belirlenmektedir.

Soğan sadece yemeklerde değil cilt sağlığı ve sivilceleri geçirmek içinde kullanılır. Soğan kürünü evinizde rahat bir şekilde zorlanmadan istediğiniz vakit hazırlamanız mümkündür. Soğan kürü ile zamanla sivilcelerinizin geçtiğine de şahit olacaksınız.

Sivilceler için Soğan Kürü Hazırlama

blank

Malzemeler

  • 2 Adet Orta Boy Kuru Soğan
  • 2 Bardak Saf Su

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Sivilceler için soğan kürünü hazırlarken soğanların kabuklarındaki kırmızı, mor ya da beyaz kabuklu olan soğanlardan tercih etmeyin. Bunları almadığınız takdirde daha sağlıklı bir soğan kürü elde edeceksiniz. Aksi takdirde bu soğanları seçerseniz kürünüz etkili olmayacaktır.

Soğan kürün de kullanacağımız soğanlar yemeklerimizde kullandığımız normal kuru soğan olmalıdır. Soğanın kök ve kabuğu ile birlikte kullanacağımız için soğanları ilk önce güzel bir şekilde sirkeli suyun içinde bir süre bekletin. Sirke içerisinde soğanlar dezenfekte olur. Malzemelerini hazırladığımız suyu ilk olarak bir tencerenin içerisine alalım, suyu ocağın üstünde kaynamasını bekleyin. Su kaynayıp daha sonra kuru soğanızı dört eşit bir parçaya bölerek kaynamakta olan suyun içine atın.

Soğanı attıktan sonra 15 dakika kadar soğanları kaynatın. Soğan suyu kürünü bu süre de hazır olacaktır. Soğan suyu kürü kullanılmasını sağlayabilmek için ılınmasını bekleyin.

blank
Soğan suyunu kullanarak hazırlamış olduğumuz soğan kürü, sağlık sorunlarına da fayda oluşturma için en az altı ayda bir defa 15 gün de tekrarlanmalıdır. Bu süreyi geçirmemek gerekmektedir. Hazırlamış olduğunuz soğan suyu kürünü ilk önce ılık olarak kullanmanız gerekmektedir. Sürekli bir şekilde içeceğiniz soğan suyu kürü taze olması daha iyi olacaktır. Soğan suyunu oluşturabilmek için mutlaka evlerde yemekler için kullandığımızdan soğanlardan olması gerekmektedir. Kullanılacak olan soğanlar dış kabuğu kuru ve taze olmalıdır.

Çimlenmiş ve kök olan soğanlar ise soğan suyu kürü için hiç uygun değildirler. Sivilcelerin giderilmelerin de kullanılan soğan suyu kürü akşam vakitlerinde evdeyken uygulanmasını tavsiye ederiz. Bunun dışındaysa kullanılması gerekiyorsa soğanın uygulanan bölgede aşırı derece koku oluşacağını unutmayın. Soğan kürünü düzenli olarak kullandığınız cildinizde oluşan sivilcelerin geçtiğini göreceksiniz. Fakat kullanım şeklini ise 6 ay aralıklarla 15’er gün süre ile uygulamalısınız. Cildiniz oluşan bütün sivilceleriniz kısa bir zaman içinde geçecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.