Biberiyeli Sivilce Maskesi

Biberiyeli Sivilce Maskesi

Biberiyeli sivilce maskesi ile cildimde ki sivilce ve sivilce izlerinden nasıl kurtulduğumu sizlere anlatmak istiyorum. Belki benim gibi sivilce ve sivilce izleriyle sorunu olan kişilere bu sayede bir yardımım dokunur.

Biberiyeli Sivilce Maskesi

Biberiyeli sivilce maskesi yapmadan önce sizlere biberiyenin cilt üzerinde yaptığı etkilerden bahsetmek istiyorum. Biberiye sivilce üzerine uygulandığında sivilcelere neden olan bakteri ve mikropları temizleyerek sivilcesiz bir cildin oluşmasına yardımcı oluyor.

Biberiyeli sivilce maskesi özellikle ergenlik döneminde çıkmış sivilceler ile savaşırken bazı doğal ve bitkisel karışımlar ile sivilce izlerine de iyi geliyor. Bir çok uzman cildiye doktoru sivilce ve sivilce izleri için biberiye yağı veya biberiye maskesini öneriyor.

Biberiye sivilce maskesi ile cilt bakımı yaptıktan sonra ciltteki kan dolaşımı hızlanıyor. Kan dolaşımının hızlanması ile beraber cilt hücreleri daha çabuk yenileniyor. Böylece hem sivilce izlerini hem de sivilceleri yok ediyor.

Biberiye Maskesi Nasıl Yapılır?

Biberiyeli sivilce maskesi  ille de dışarıdan almanıza ve paranızı çarçur etmenize gerek yok. Biberiye maskesi çok basit bir şekilde evde yapılabiliyor. Hemen sizlere tarifini vereyim.

Malzemeler:

2 tatlı kaşığı biberiye otu

1 kahve fincanı saf alkol

1 tatlı kalığı ada çayı

Bir cezve su

Nasıl Yapılır?

İlk olarak cezve ile suyu kaynatın. Kaynayan su içerisine adaçayı, biberiye otunu ekleyip karıştırın. Karıştırdıktan sonra 15-20 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Elde ettiğiniz karışım demlendikten sonra bir bardağa süzerek alın ve içerisine saf alkolü ilave edin. Biberiye maskesi hazır. Bir parça pamuk ile cildinize sürerek uygulayabilirsiniz.

Biberiye Yağı ve Biberiye Yağı Fiyatı

Sivilce ve sivilce izleri için biberiye yağı da kullanabilirsiniz. Biberiye yağı sivilce izleri tedavisinde kullanılan en iyi yağlardan birisidir. Aktarlardan ucuz fiyata satın alacağınız biberiye yağını cildinize uygulayabilirsiniz. Hatta aktara bizzat gidip sizin için fiyat aldım. Makale tarihi yani 2016 yılında 10 TL’den 35 TL’ye kadar satılıyor. Bu aradaki fiyat farkı ise biber çeşitleri ve orijinalliğe göre değişiyor.

Biberiye yağı cildinizdeki kan dolaşımını harekete geçirecek ve sivilce, sivilce izi, cilt sarkması, egzama nedeni ile cilt kuruluğu ve ciltte dökülme gibi bir çok cilt probleminizi giderecektir.

Biberiye Yağı Ciltte Nasıl Kullanılır?

Biberiye yağı ciltte kullanılırken masaj uygulaması veya pamuk yardımı ile sürülerek uygulanır. Masaj yöntemi ile biberiye yağı uygulanırken önce biberiye yağı cilde yayılır ve parmaklar ile hafif masaj şeklinde uygulama yapılır.

Biberiye yağını bir parça pamuğa damlatıp, cildinizi silerek uygulama işlemi de yapabilirsiniz. Bu işlemde pamuk ile biberiye yağı kullanımıdır.

Biberiye Yağı Cilt Lekeleri için Kullanılır mı?

Biberiye yağını cilt lekeleri için kullanan kişiler var. Ancak biberiye yağı cilt lekeleri için çok düzenli ve uzun aylar boyunca kullanıldığında etki ediyor. Biberiye yağı cilt lekeleri dışında sivilce izleri için daha etkilidir.

Biberiye Yağının Faydaları

Biberiye yağının faydaları aynı zamanda biberiyeli sivilce maskesi yararı ile aynıdır. Biberiyeli sivilce maskesi aynı zamanda saçlara da uygulanabilir ve saç derisindeki sivilceleri de gidermektedir.

  • Biberiyeli sivilce maskesi ciltteki sivilce ve sivilce izlerini yok eder.
  • Biberiye yağı saça uygulandığında saçların güçlenmesini sağlar.
  • Biberiyeli sivilce maskesi saç diplerine uygulanabilir ve saç diplerindeki sivilceleri de yok eder.
  • Biberiye ile cilt bakımı yapılabilir. Cildi besler, bakteri ve mikropları öldürür.
  • Biberiye yağı tüketildiğinde zayıflatıcı etkisi de vardır.
  • Banyo esnasında 1 tatlı kaşığı biberiye yağını küvet suyuna ekleyin. Bu suda 30 dakika bekleyin. Biberiyeli su romatizma ve eklem ağrılarını alacaktır.
  • Biberiye yağı romatizma ve eklem ağrılarının bulunduğu yerlere el ile ovalanarak sürülebilir. Bu şekilde de eklem ve romatizma ağrılarınız dinecektir.
  • Başınız ağrıdığında ensenize, şakaklara ve alnınıza yağ ile yağacağınız masaj sonrasında baş ağrınız dinecektir.

NOT : Biberiye yağını yüzünüze sürerken, burun deliklerine, gözlere ve dudak kenarlarına gelmemesine dikkat edin. Aksi halde yanma ve tahriş edebilir. Bunun dışında biberiye maskesini veya biberiye yağını hassas ciltlere çok önermiyorum.

Biberiye yağını hassas cilde uygulayacak olanlar önce kolunda ufak bir bölgeye uygulayıp sonrasında yüzüne uygulamalı. Aksi halde ciltte tahriş ve kızarıklık meydana gelebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.