Siyah Noktalar İçin Kesin Olarak Çözüm

Siyah Noktalar İçin Kesin Olarak Çözüm

Siyah noktalar güzelliğin gölgelenmesine neden olan sorunlar arasındadır. En büyük cilt sorunlarının arasında bulunan siyah noktalar, cildin en çok dikkat çeken yerlerinde bulunarak işlerin biraz daha kötüye gitmesine neden olabilir. Neyse ki doğal yöntemler üzerinden siyah noktalar için etkili sonuçlar alınırken, bunlar sayesinde cilt yapınızı daha sağlıklı bir hale getirebilmeniz hayal değildir. İşte siyah noktalardan kesin olarak kurtulmanızı sağlayacak doğal yöntemler:blank

Limon Suyu ve Gül Suyu

Siyah noktaları bitirmek için doğal yöntemler arasında bulunan limon suyu yöntemi, cildin tahriş olmadan bu sorunun bitmesine olanak sağlıyor. Bir pamuğa uyguladığınız limon suyunu cildinize hafif bir şekilde uygulamanız gerekir. Cildiniz çok hassas bir yapıya sahipse, gül suyunu da bu pamuğa ekleyebilirsiniz. Cildinizde 20 dakika boyunca bekletmeniz gereken bu uygulama, hemen ardından mutlaka ılık su yardımıyla temizlenmelidir. Uygulamadan sonra cildinizin daha hafif olduğunu hissederken, büyük bir sorun haline gelen siyah noktalardan da tıpkı hayal ettiğiniz gibi etkili bir şekilde korunmuş olursunuz.

Zerdeçal ve Tarçın

Antibakteriyel özelliğe sahip olan zerdeçal ve tarçın, bu şekilde en büyük cilt sorunlarına bile çare olabiliyor. Uygulamayı yapabilmek için bir miktar tarçını, zerdeçalı ve limonu macun haline getirmeniz gerekir. İyi bir kıvama ulaştıktan sonra, cilt bölgesine uygulanacak bu yöntem beş dakika boyunca yüzünüzde kalmalıdır. Beş dakika geçtikten hemen sonra bol ılık suyla karışımı yüzden arındırmanız gerekir.

Yulaf

Siyah noktalardan kurtulmak için kullanabileceğiniz yulaf, aynı zamanda cildin ölü derilerden arınmasına yardımcı olur. Ölü derilerden arınan cilt daha temiz gözükürken, daha parlak bir yapıya da kavuşmuş olacaktır. Temiz su yardımıyla pişireceğiniz yulafı daha sonra oda sıcaklığına alarak bir süre boyunca soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra siyah noktalara uygulayarak bu şekilde 20 dakika boyunca bekletmeye başlayın. Cildi duruladıktan sonra, her hafta uygulamayı düzenli bir halde yapmaya devam edin. Bu sayede siyah noktalardan arınarak temiz bir cilt yapısına da sahip olmuş olursunuz.

Kil Maskesi

Mineral açısından son derece zengin olan kil, gözeneklerdeki kiri atmak açısından çok başarılıdır. Cilde sağlık katacak kil, aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandırarak parlak bir cilt görüntüsünün ortaya çıkmasını sağlar. 1 çorba kaşığı kil ve soğuk suyu bir karışım haline getirerek, yoğun kıvamlı bir macun oluşturun. Daha sonra bu karışımı yüzünüze hafif bir şekilde uygulayarak, en fazla 25 dakika boyunca bekletin. Uygulama sonrasında bol şekilde kullandığınız ılık suyla birlikte cildinizi durulamanız gerekir.

Şeker ve Jojoba Yağı

Bu uygulama sayesinde doğal şekilde siyah noktalardan kurtulmak hayal olmayacaktır. 4 kaşık jojoba yağını ve bir bardak şekeri bir karışım haline getirin. Cilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulayın. Bir süre boyunca uygulamaya devam ettikten sonra, durulayarak nemlendirici krem uygulayın. Siyah noktalardan tam olarak kurtulabilmek için haftada iki kez boyunca bu uygulamayı yapmayı özen gösterin. Ölü derilerden kurtulmanızı sağlayan bu karışım cilde peeling etkisi yaparak, daha taze bir görüntüye ulaşmasına neden olacaktır.

Akne ve Siyah Noktalardan Korunmak İçin Sirke

Sirke düzenli kullanımdan sonra cildin Ph düzeyinin dengelenmesine olanak sağlar. İçinde bulunan yüksek orandaki asit sayesinde gözeneklerin temizlenmesi içinde doğru bir karar olacaktır. Uygulamayı yapabilmek için, üç tatlı kaşığı sirkeyi biraz suyla karıştırmanız gerekir. bir süre boyunca ciltte beklettiğiniz sirke, günlük tonik şeklinde de bakım dönemlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.