Balmumu Maskesi

Balmumu Maskesi

Güzellik maskeleri içinde oldukça başarılı sonuç elde etmemize olanak sağlayan maske tariflerinden bir tanesi de balmumu maskesidir. Balmumu maskesinin faydaları nelerdir? Balmumu maskesi hakkında püf noktalarını sizlerle paylaşmaktayız. Balmumu maskesi diğer maskelere göre cilt yapısında daha fazla etkileşim gösteren maske tariflerinden bir tanesidir.

Cildimiz balmumu sayesinde toksinlerden arınarak daha taze ve daha sağlıklı bir cilt yapısına bürünmektedir. Cildimizin daha güzel görünmesine olanak sağlayan balmumu cilt yapımız için oldukça faydalı bir ürün maddesidir.

Balmum maskesi aynı zamanda cildinizi yenilerken kırışıklıklarında giderilmesine olanak sağlamaktadır.

blank

Balmumu Maskesi Tarifi

Zeytinyağı ve balmumu ile yapılan maske tarifimizde 50 gr olarak temin ettiğimiz balmumunu benmari usulünde eritelim. 2 yk kaşığı zeytinyağı ile cildimize masaj yapalım. Eritmiş olduğumuz balmumunu hazırladığımız bezin üzerine boşluk kalmayacak şekilde sürelim. Balmumuzu sürdükten sonra maskemizi yüzümüze kapatalım. Yaklaşık 20 dakika kadar bu şekilde bekleyelim.

Püf noktası: Cildimizin tahriş olmaması adına erittiğimiz balmumunu sıcak sıcak beze sürememeye özen gösteriniz. Aksi takdirde cildiniz zarar görebilir.

***Süre sonrasında maskeyi çıkarıyoruz lakin yüzümüzü su ile yıkamıyor peçete ile siliyoruz. Çünkü maskenin etkisi sürmesi adına yaklaşık 2 saat yüzümüze su değmemeli.

blank

Balmumu Maskesi Nasıl Yapılır

İlk olarak yapmamız gereken işlem yüzümüzü tamamen kaplayacak şekilde kalıp hazırlamamız gerekir. Patiskadan yapılacak olan kalıbımız yüzümüze göre ayarlanmalı. Lakin ağır, göz ve benzeri alanlarda kesimler yapılmalıdır. Göz her maske için en hassas bölgedir. Bunun için göz kısmının biraz daha hava alan şekilde ayarlanmasına özen göstermeliyiz.

Balmumu Maskesinin Zararları

Cilt yapımızın hava almasını sağlayarak toksinlerden arınmasına sebep olan balmumu maskesini aynı zamanda sivilce maskesi olarak da kullanabiliriz. Balmumu maskesi zararlarından bahsedecek olursak balmumu maskesinin hiçbir zararı yoktur. Sadece hassas ciltler de veya göz altı gibi alanlar için kullanımı uygun değildir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım