Lekelere Karşı Havuç Maskesi

Lekelere Karşı Havuç Maskesi

Cilt lekesi , sivilce problemi yaşayanların evlerinde kolayca hazırlayabilecekleri havuç maskesi kısaca cilt problemlerinize çare olacak. İçerisinde bulunan A vitamini ve vitaminleri sayesinde sorunlu ciltlere çok iyi geliyor.

Lekelere Karşı Havuç Maskesi

Düzenli bir şekilde havuç maskesi kullanan kişilerin ciltlerinde sivilce ve leke problemlerinden eser olmuyor. Bunun nedeni havuç içerisinde olan vitamin ve minerallerden kaynaklanıyor.

Bir çok koruyucu kremin özütünde kullandığı havuç , cildinizi Ultraviyole ışınlarından korurken aynı zamanda da cildinizi koruyor.

Sizlere tarifini vereceğimiz havuç maskesi hem ucuz hemde evinizde çok rahat yapabileceğinizden dolayı ekonomik olarak cebinize de yansıyacaktır. Havuç maskesini kendi evinizden değil de dışarıdan temin edecek olsanız veya bir kozmetik firmasından alacak olsanız emin olun ki daha pahalıya mal edeceksiniz.

Cilt Lekeleri ve Sivilcelere Havuç Maskesi

Cilt lekesi veya sivilce problemi olan bir çok kişinin olumlu şekilde tepkilerini internet üzerinden veya kullanıcı yorumlarından görebiliyoruz. Her zaman cilt maskelerini doğal olarak kullanmanızı veya yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi satın alacağınız maske veya kremlerin içerisinde bulunan yüzlerce belki de binlerce kimyasal madde bulunmasıdır. Bu kimyasal maddeler bazen cildinize tepki verdirerek daha fazla azmasını sağlayabilir. Sivilcelerden veya lekelerden kurtulayım derken bir anda daha fazla sivilce veya sivilce lekesi ile karşılaşabilirsiniz.

Evde Havuç Maskesi Yapımı

Havuç maskesini evinizde hazırlarsanız hem doğallığına inanmış hemde cebinizden çok para çıkmamış olur. Bunun dışında havuç maskesinin kimyasal kremler gibi hiç bir yan etkisi yoktur. En hassas cilt yapısına dahi sahip olsanız hiç bir şekilde problem yaşamazsınız.

Eğer cildinizde bulunan sivilcelerden ve cilt lekelerinden kurtulmak istiyorsanız sizlere aşağıda vereceğimiz havuç maskesini ve havuç toniğini düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir.

Cilt için Havuç Toniği

Malzemeler

  • Havuç suyu ( 1/4 çay bardağı )
  • Salatalık suyu ( 1/4 çay bardağı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Havuç suyunu ve salatalık suyunu , cam bir kase içerisinde karıştırın. Ardından hazırladığınız cilt toniğini her akşam yatmadan önce bir pamuk yardımı ile cildinize özellikle cilt lekesi ve sivilce olan yerlere kompres olarak uygulayın. Düzenli bir şekilde uygulamayı unutmayın.

Havuç Maskesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Havuç ( 2 adet )
  • Bal ( 2 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanışı

İlk olarak havuçların kabuklarını temizleyin. Kabuklarını temizledikten sonra blendera atın ve suyunu süzün. Dilerseniz bir pamuk ile suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz. Blenderdan çıkan havuçları cam bir kaseye alın ve içerisine 2 yemek kaşığı balı ekleyin ve iyicene karıştırın.

Karışımı yüzünüze yedirerek koyun. Yaklaşık 20-30 dakika arasında cildinizde özellikle de sivilce ve cilt lekelerinin üzerinde durmasına özen gösterin. Ardından önce ılık su ile ardından soğuk su ile temizleyin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.