Günlük Yüz Bakım Maskeleri

Günlük Yüz Bakım Maskeleri

Günlük hayatınız oldukça yoğun olabilir. İşiniz, ev, birikmiş faturalara, eş ve çocuklarla her an her şey üzerinize gelmektedir. Bütün bu yaşadıklarınız stres ve gerginlikler cildinizde kırışıklık, leke ve solukluk olarak belirebilmektedir.

Güzellik salonlarına gidecek vaktiniz yok ise evde uygulayabileceğiniz basit yöntemlerde bulunmaktadır. Gidip en pahalı ürünleri satın almanıza da gerek yok. Evinizde bulunan malzemeleri kullanıp cildinizi canlandırmanız mümkün ve güzelliğinize bin kat daha güzellik katabilirsiniz.

Cildinizi Etkileyen Faktörler

blank
Cilt vücudumuz da en büyük organ olarak bilinmektedir. Patojenik ajanlara karşı da ilk ve en önemli kısımdır. Cildin bazı görevleri bulunmaktadır. Vücut ısınızı düzenler,dahili yapılarınızı korur ve dokunma hislerini sağlar.

  • Aşırı boyutlarda güneş ışınlarına maruz kalmanız.
  • Kimyasal madde kullanımları.
  • Alkolü çok tüketmeniz.
  • Tütünün aşırı tüketilmesi.
  • Dengesiz ve sağlıksız bir şekilde beslenmeniz.
  • Estetik yönden bakıldığı zaman cilt, pek çok kültürde de güzellik sembolü olarak bilinir.

Soyucu Maskeler

blank

Bal ve Badem

Malzemeler

  • 1 Çorba Kaşığı Bal
  • 2 Adet Badem

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bademleri ilk önce ince bir toz şekline gelene kadar dövüp balla karıştırın. Ardından da bir çay kaşığı limon suyunu eklemelisiniz. Dairesel hareketler ile yüzünüze sürün. Kuruması içinde 15 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın.

Kendinizi yenilenmiş olarak hissedeceksiniz.

Bal

Sıkı ve yumuşak cilde mi sahipsiniz? Cildinizin tamamına bal sürün. 15 dakika bekletip soğuk su ile temizleyin.

Yulaf ve Yumuşaklık Hissi

Maskeyi uygulayıp daha sonrasında cildinizde olan yumuşaklığa bir süre inanamayacaksınız. Yarım fincan yulafı güzel bir şekilde ezin ve iki damla papatya yağını da ilave edin. İyice karıştırıp ve parmaklarınız ile dairesel hareketlerle uygulamayı yapın. 15 dakika bekletip daha sonra ılık su ile temizleyin. Cildiniz bir bebeğin cildi gibi yumuşak bir şekilde olacak. Cildiniz yağlı ise karışımınıza 5 damla limon suyunu ekleyin.

Nemlendirici Maskeler

blank

Meyve

Bazı meyveler içerlerin de yüksek su miktarlarına bağlı olup cildi nemlendirmeler de çok başarılıdır. Örnek olarak soyulmuş olan bir muzu ezip yüzünüze ve boynunuza nazik bir şekilde uygulayın. 15 dakika bekletip ve kan akımını hızlandırabilmek için soğuk su ile maskenizi yıkayın.

Salatalık

Salatalığın cilde iyi geldiğini tabii ki de biliyorsunuzdur. Yüzünüzde yaratacağı değişiklikleri görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Bir adet salatalığı soyup macun kıvamına gelinceye kadar ezin. Tüm cildinize sürün ve 15 dakika bekletip bol soğuk su ile maskenizi temizleyin. Cildinizin eskisinde daha taze nemlenmiş bir şekilde olacağını göreceksiniz.

Kırışıklıklar ve Göz Altı Halkalarına Karşı Yenileyici

blank

Gergin Yüz

Bal, yumurta bu ikisi cildiniz için harikalar yaratacak. 2 yemek kaşığı balı yumurtanın beyazı ile karıştırmalısınız. İçerisine bir adet yemek kaşığı limon suyunu ekleyin ve yüzünüze sürüp hafif bir şekilde masaj yapın. Cildinizin gerildiğini ve daha güzelleştiğini hissedeceksiniz. 20 dakika bekletip yüzünüzü de yağsız süt ile temizlemelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.