Evde Spa Nasıl Yapılır? SPA Masajı Önerileri

Evde Spa Nasıl Yapılır? SPA Masajı Önerileri

Evde Spa Nasıl Yapılır? Evinizde spa keyfi yapmak için bu yazımızı okumanız ve aşağıda sizlere vereceğimiz malzemeleri satın almanız yeterli olacaktır. Hem cilt sağlığınızı iyileştirmiş hemde spa keyfi ile tüm yorgunluğunu alabileceksiniz.

Evde Spa Nasıl Yapılır?

İlk olarak size SPA’nın ne anlama geldiğini açıklayalım. SPA , su ile beraber cildi iyileştirici ve güzelleştirici bakıma verilen isimdir. İstediğin anda evinizdeki banyonuzu bir spa haline çevirebilirsiniz. Bu nedenle bir sürü para harcayarak spa’lara gitmenize gerek yok.

Sizlere evde spa keyfi yapabilmeniz için ve kendi evinizi bir spa salonuna çevirebilmeniz için gerekli olan malzemeleri aşağıda vereceğiz. Ancak bundan önce bazı konulara değinmeliyiz.

SPA Nasıl Hazırlanmalıdır?

Spa’da banyo suyunun sıcaklığı çok önem taşır. Bu nedenle suyun sıcaklığına iyi hakim olmalısınız. Bu nedenle sizlere su sıcaklığının spa’da ne kadar etkili olduğunu ve nasıl hazırlanması gerektiğinden bahsetmek istiyorum.

Çok Sıcak Su : Yaklaşık olarak 38-48 derece arasında sıcak su , enerjiyi azaltır ve cildi kurutur. Aynı zamanda dolaşım sorunlarına neden olabilir. Aynı zamanda bu derecedeki su cildinizdeki kılcal damarları meydana çıkmasını kolaylaştırır.

Sıcak Su : Sıcaklığı 29-38 derece arasında olursa bu en uygun sıcaklık olacaktır. Bu sıcaklık dinlenmek için en ideal sıcaklıktır. Ancak belirtmekte yarar görüyoruz ki , 20 dakikadan fazla suyun içerisinde kalmamanız gerekir.

Ilık Su : Su sıcaklığı 24-29 derece arasında ise cildinizi dinlendirir , tazelik verir.

Serin Su : Su sıcaklığı 24 ile (-18) derece arasında olacaktır. Bu sıcaklıktaki su yoğun geçen günlerinizde cildinizi canlandırmak için birebirdir. Ancak bu suyun içerisinde 10 dakikadan fazla kalmamanızı öneririz.

Spa için Gerekli Olan Malzemeler

Aşağıda sizlere spa için gerekli olan malzemeleri yazmak istiyorum. Spa için aşağıdaki malzemeleri alıp kullanabilirsiniz. Bu spa malzemelerini temin etmek için internet üzerinden siparişlerini verebilir ve harika bir spa keyfini çıkartabilirsiniz.

Spa Malzemeleri

Spa malzemeleri resimler üzerinde gösterilmiştir. Resim üzerindeki numaralara göre nerelerden temin edebileceğiniz aşağıda belirtilmiştir.

1. L’occitane TL 25,
2. Yves Rocher TL 13.90,
3. English Home TL 9.90,
4. The Body Shop TL 29.90,
5. Watsons TL 4. 90,
6. The Body Shop TL 19.90,
7. Atelier Rebul TL 13,
8. Plus kitchen TL 29,
9. Dove TL 2.25,
10. Clinique TL 59,
11. Hatice Teyze TL 18,
12. Otacı TL 4.99

Spa için iPuçları

SPA’yı daha keyifli bir hale getirmek için bir kaç mum yakmak ve güzel bir dinlendirici müzik açmak spa’yı daha keyifli hale getirecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.