Güzellik İksiri Bal

Güzellik İksiri Bal

Cildi güzelleştirmek ve kaybedilen dokuyu canlandırabilmek adına pahalı kozmetik ürünlere başvurmaya artık gerek kalmadı. Güzellik iksirinizi kendinizde hazırlayabilirsiniz. Balın en etkileyici özelliği ise vücudun yararı için içerisinde birden fazla vitamini barındırmasıdır.

En yararlı mineraller, mikro besin maddeleri, enzimler ve organik asitler içerisindedir. İçinde birden fazla o kadar besleyici maddeler vardır ki pahalı ürünlere nazaran cildi daha da güzelleştirir. Çinko, iyot, sodyum, glukoz, fruktoz, kalsiyum, B1, B2, B3, B5, B6, ve C vitaminlerini depolamaktadır.

Doğal Nemlendiriciler

Balın doğal dezenfektan özelliği bulunmaktadır. Tahriş olan deriye sürüldüğü vakit kurutmaz ve iyileştirir. Kan dolaşımını hızlandırdığından cilt tonunu düzgünleştirir. Cildin her zaman nemini korur ve dışarıdan nem alımına fayda da sağlamaktadır.

Balın Cildi Yatıştırdığı Gerçeği

Kan dolaşımınızı hızlandırır, cildinizi besler, nemlendirir, cildin kendini yenilemesine imkan sağlar, cildi yatıştırır ve ciltte oluşan iltihaplanmaları önler. İltihaplanma olan yere balı sürdüğünüz takdir de kısa süre içerisinde iltihabı almaktadır.

Etkili Ballı Maskeler

  • Yapılacak en kolay bal maskesi göz çevrenizi etkilemeden yüz yüzünüze ve boyun bölgenize balı sürerek 15 ila 20 dakika arasında bekletin. Balı rahat sürebilmek için istiyorsanız parmak uçlarınızı suyla nemlendirin. Daha ılık suyla nazik hareketler ile beraber temizlediğiniz yüzünüzü yumuşak bir havlu ile kurulamayı unutmayın.
  • Bal ile maskeyi yüze uyguladıktan sonra cildinizi ılık süt ile yıkayarak daha sonra suyla temizleyebilirsiniz. Ciltteki gözeneklerinizi sıkılaştıracaktır.
  • 2 kaşık süte 2 kaşık bal ekleyerek maskeyi elde edebilirsiniz.

Balı istediğiniz her meyve ile karıştırarak vitamin maskesi elde edebilirsiniz. Muz, zencefil, kil gibi meyveler olabilir. Bal maskesini uyguladığınız vakit sizde mucizeyi göreceksiniz.

Göz Çevresi için Bal

Malzemeler

  • Tatlı Kaşığı Yoğurt
  • 1 Kaşık Bal

Hazırlanışı

Balı yoğurt ile tahta kaşık ile eriyinceye kadar karıştırmalısınız. Karışımı elde ettikten sonra Göz çevrenize sürerek 15 dakika bekletin. 15 dakikanın sonunda ise ılık su ile durulayın. Göz çevrenizi sakinleştirecek ve daha güzel görünmenizi de sağlayacaktır.

Gençleştirme Etkisi Olan Bal Maskesi

Malzemeler

  • 1 Yemek Kaşığı BAl
  • 1 Yumurta Beyazı
  • 1 Bardak Un
  • 1 Tatlı Kaşığı Gliserin

Hazırlanışı

Cam bir kase içerisinde malzemelerin hepsini karıştırın. 10-15 dakika yüzünüzde bekletin ve ılık su ile yıkayın. Gençleştiğin maskenin anti – aging özelliğini de içermektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.