Zayıflamanın Püf Noktaları, Doğal Önerileri

Zayıflamanın Püf Noktaları, Doğal Önerileri

Bu yazımızda sizlere zayıflamanın püf noktalarını ve zayıflamak için yapılması hatta yapılmaması gerekenleri anlatmak istiyorum. Zayıflamak sadece yemeği kesmek veya spor yapmaktan geçmiyor. Bu nedenle sizlere aşağıda zayıflamanın püf noktalarından bahsedeceğim.

Zayıflamanın Püf Noktaları

Yukarıda da bahsettiğim gibi zayıflamak veya kilo vermek için sadece spor ve yemeği kesmek yeterli olmuyor. Bunların yanı sıra bazı alışkanlıklardan ve günlük yaptığınız hareketlerden vazgeçmeniz. Bunların aksine bazı püf noktaları da alışkanlık haline getirmeniz lazım. Bu alışkanlıklar sırasıyla;

 

Dışarıda Yemek Yemeyi Kesin

Bir çok diyetisyen ve uzman dışarıda yemek yemenin daha çok kilo aldırdığını söylüyor. Bunun nedeni dışarıda satın aldığınız yemeklerin bir çoğunda , yemeklerin içerisinde kullanılan gıdaların veya yağların ne olduğunu bile bilmediğiniz için daha fazla kilo aldırmaktadır. Özellikle dışarıda yediğiniz fast-food yemekler daha da fazla kilo aldırır. Bu nedenle yemek alışkanlıklarını mümkün olduğu kadar evde kendi yaptığınız yemeklerden yemeye çalışın.

Kalorinizi Not Edin

Haftalık almanız gereken kaloriyi hesaplayın ve her hafta daha da düşürerek , kalorinizi not edin. Böylece kilo vermeniz daha kolaylaşacak ve kalori cetvelinizi kendiniz belirlemiş olursunuz.

Yemeğe Başlamadan Önce Koklayın

Bir çok kişiden duyarsınız. Mutfakta yemek yaparken yemek kokusundan iştah kapanır. İşte bu yüzden yemek yemeye başlamadan önce mutlaka yemeği koklayın. Bu işlem size tokluk hissi verecektir.

Yemeklerden Önce Bir Bardak Su İçin

Su tüketmeye özen gösterin. Su hem sağlığınız açısından önemlidir hemde yemek öncesinde içilen bir bardak su şişkinlik yaparak daha az yemek yemenizi sağlayacaktır. Böylece alışkanlık haline getirilen bu durum sayesinde kilo vermeniz daha rahat olacak ve daha az yemek yemiş olacaksınız.

Öğün Atlamayın

Öğün atlamayın. Evet öğün atlayarak bir kaç kilo verebilirsiniz. Ancak öğün atlamak inanılmaz derecede sağlığınızı tehdit eder. Özellikle sabah kahvaltısı çok önemlidir. Çünkü sabah kahvaltısında alınan enerji ve vitamin hiç bir öğünde bulunmamaktadır.

Her Diyet Ürünü Tüketmeyin

Bulduğunuz her diet ürünü tüketmeyin. Unutmayın ki kalorisi olan tek kaynak sudur. Bu nedenle diet üründe olsa hemen hemen hepsinde bir kalori değeri vardır.

Doyunca Bırakın

Yediğiniz yemeği bitirmeye kendinizi zorlamayın. Doyar doymaz sofradan kalkmanız size zamanla kilo verdirecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.