Balıksırtı Saç Nasıl Örülür? Kolay Balıksırtı Saç Örme

Balıksırtı Saç Nasıl Örülür? Kolay Balıksırtı Saç Örme

Balıksırtı saç modeli bir çok kuaförün ve bayanın tercih ettiğimi saç modellerinden birisidir. Çok hoş ve güzel görünümü sayesinde saç örgü modelleri arasında en çok tercih edilen saç modelidir. Bizde bu yazımızda sizlere resimli olarak balık sırtı saç nasıl örülür , balıksırtı saç nasıl yapılır ve balıksırtı saç örgü hakkında bilgi vermek ve sizlere yardımcı olmak istiyorum.

Balıksırtı saç modelini dilerseniz kendi saçlarınızda, dilerseniz kızınızın saçlarında dilerseniz de barbie bebeklerin saçlarında deneyerek elinizi alıştırabilir ve öğrenebilirsiniz. Konuyu çok uzatmadan balıksırtı saç nasıl örülür göstermeye başlayalım.

Balıksırtı Saç Nasıl Örülür

Balık sırtı saç örgü işlemini yapmadan önce saçlarınızı güzel bir şekilde tarayarak saçlarınızı eşit ve arka tarafta iki bölüme ayırın. İki tarafa ayrılmış olan saçlarınız taranmış olmalı ve hafif kabarık durmalıdır.

Balık sırtı saç ikinci işleminde sol tarafta bulunan saçınızın üst kısmından bir parça ayırın ve sağ taraftaki saçın altından geçirin. Bu arada sol tarafta ayırdığınız saçın üzerinden geçmesi ve sağ tarafa ayırdığınız saçın altında kalması gerekiyor.

Aşağıdaki resim balık sırtı saç modelinin 2. aşamasıdır. Aşağıdaki resimde olduğu gibi yapmanız gerekiyor.

Balıksırtı saç modeli 3. aşaması biraz karışık gözükse de resimler size yardımcı olacaktır. Yapmanız gerken sağ taraftan da bir parça saç alarak sol taraftaki saçın altından geçirmek ve sağ tarafta duran toplu saçın altından geçirmek olacaktır. Balıksırtı saçın 3. aşaması bu şekildedir.

Aşağıdaki resim sizlere balıksırtı saç modelinin 3. aşamasını daha rahat anlamanız için koyulmuştur.

Balıksırtı 4. aşama olarak yukarıdaki resimde gördüğünüz aşamaları saçların bitimine kadar uyguluyoruz. Bu nedenle balık sırtı saç aşamasının zor olan kısmı örerken saçları elinizden kaçırmamaktır. Eğer sert ve kalın saç telleriniz varsa saçlar hemen bozulabilir.

Aşağıdaki resimde balıksırtı saçların sonuna kadar örülmüş halini görebilirsiniz.

Balıksırtı Saç Nasıl Örülür Videosu

 

Balıksırtı Saç Modeli İpuçları

  • Balıksırtı saç modelini yaparken saçlarınızı çok sıktığını düşünüyorsanız, hafif gevşetebilir, bölümler arasına parmaklarınızla hafifçe açabilirsiniz. Ancak sıkı görüntüsü daha hoş durmaktadır.
  • Balıksırtı saç modeli aşırı uzun saçlılara çok yakışmamaktadır. Bu nedenle balık sırtı saç modelini saçlara uygulayanlar en uzun sırtın yarısına kadar gelenlerde daha estetik görünür.

Sizlere bu yazımızda Balıksırtı saç nasıl örülür ve Balıksırtı saç nasıl yapılır hakkında güzel bir yazı paylaştığımızı tahmin ediyorum. Umarım saçlarınıza bir nebze güzellik katmışızdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.