Cilt Bakımı

Kopan Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

Kopan Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

Kopan Saçlar çok tehlikelidir. Zamanla saçların dip kısımları daha çok aşınır. Bu aşınmayla beraber saçların kök hücreleri kopar. Kopma nedeniyle dökülmeler her yerden açık vermeye başlar. Kopan Saçlara Bakım Yapmak biraz zahmetli bir iş. Ama yinede kolay pes etmeyin.

Kopan Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

Doğru yöntemler kullanıldığı zaman emin olun daha etkili sonuçlar almakta mümkün. Saçların kopmasına neden olan her zaman yanlış uygulamalar yapmaktan geçer. İlk olarak saçı neler kurutur ve neler kopmasına neden olur bir bakalım;

 • Saçı her gün yıkamak. Her gün yıkamak saçın kendi yağ dengesini alt üst eder. Bu nedenle zamanla kökler aşınır ve aşınmayla beraber kurumalar başlar.
 • Sıcak suyla yıkamak. Her zaman ılık su kullanmaya özen gösterin. Sıcak su saç köklerini öldüren en temel etkendir.
 • Banyodan sonra saçı kurutmak için çok ayarlı fön kullanımı
 • Daha sert saç fırçalarıyla beraber saça baskılar yapmakta saçı inanılmaz yorar.
 • Yanlış ve saç diplerinize uygun olmayan şampuanlar kullanmak

Kopan Saça Bakım

Kopan saçlarınız belki geri gelmez. Ama kadınların saçlarında kopmalar yaşansa da, erkeklere oranla geri gelme şansı elbette daha yüksek. Bu nedenle de doğru yöntemler kullanarak saçlarınızı geri alın. İlk olarak “ Nemlendirme kremlerini” seçin. Ama bu kremlerin marka olmasına dikkat edin. Doğal yollardan kendinizde evde bakım kremleri yaparak, saça bakım yapabilirsiniz. “ Ben her gün banyo yaparım diyorsan eğer” yandın.

Kopan Saçlara Bakım

Çünkü şampuan her gün kullanıldığı zaman saçı mükemmel derece de aşındırır. Buna dikkat edin. Banyo yapsanız da saçı şampuanlamadan çıkın.

Yağlı saçı 2 yada 3 günde bir yıkama yapın. şampuan kullanmadan önce kremlerden faydalanın. Besleyici kremler kullanarak saçın doğal yapısını canlı tutun.

Her zaman etkili olan bir yöntem olacaktır. banyodan sonra saçı orta seviyede fönle kurutun. Özel günlerde saça Fön çekerken asla dibe doğru hamleler yapmaktan kaçınız. Sprey yada saç şekillendiricileri de sürerken, kök hücrelerin yer aldığı saç diplerine asla ama asla yaklaştırmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Nil dedi ki:

  Geri gelmez diye bir şey yok bende öyle düşünüyordum fakat 6-7 ay önce tanışmış olduğum likit keratin bakım ile eski halinden daha fazlasına sahibim saçlarım kalın ve harika.

  1. Meral dedi ki:

   Nil hnm likit keratin markası nedir nerden temin edebilirim

BİR YORUM YAZ