Kopan Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

Kopan Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

Kopan Saçlar çok tehlikelidir. Zamanla saçların dip kısımları daha çok aşınır. Bu aşınmayla beraber saçların kök hücreleri kopar. Kopma nedeniyle dökülmeler her yerden açık vermeye başlar. Kopan Saçlara Bakım Yapmak biraz zahmetli bir iş. Ama yinede kolay pes etmeyin.

Kopan Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

Doğru yöntemler kullanıldığı zaman emin olun daha etkili sonuçlar almakta mümkün. Saçların kopmasına neden olan her zaman yanlış uygulamalar yapmaktan geçer. İlk olarak saçı neler kurutur ve neler kopmasına neden olur bir bakalım;

 • Saçı her gün yıkamak. Her gün yıkamak saçın kendi yağ dengesini alt üst eder. Bu nedenle zamanla kökler aşınır ve aşınmayla beraber kurumalar başlar.
 • Sıcak suyla yıkamak. Her zaman ılık su kullanmaya özen gösterin. Sıcak su saç köklerini öldüren en temel etkendir.
 • Banyodan sonra saçı kurutmak için çok ayarlı fön kullanımı
 • Daha sert saç fırçalarıyla beraber saça baskılar yapmakta saçı inanılmaz yorar.
 • Yanlış ve saç diplerinize uygun olmayan şampuanlar kullanmak

Kopan Saça Bakım

Kopan saçlarınız belki geri gelmez. Ama kadınların saçlarında kopmalar yaşansa da, erkeklere oranla geri gelme şansı elbette daha yüksek. Bu nedenle de doğru yöntemler kullanarak saçlarınızı geri alın. İlk olarak “ Nemlendirme kremlerini” seçin. Ama bu kremlerin marka olmasına dikkat edin. Doğal yollardan kendinizde evde bakım kremleri yaparak, saça bakım yapabilirsiniz. “ Ben her gün banyo yaparım diyorsan eğer” yandın.

Çünkü şampuan her gün kullanıldığı zaman saçı mükemmel derece de aşındırır. Buna dikkat edin. Banyo yapsanız da saçı şampuanlamadan çıkın.

Yağlı saçı 2 yada 3 günde bir yıkama yapın. şampuan kullanmadan önce kremlerden faydalanın. Besleyici kremler kullanarak saçın doğal yapısını canlı tutun.

Her zaman etkili olan bir yöntem olacaktır. banyodan sonra saçı orta seviyede fönle kurutun. Özel günlerde saça Fön çekerken asla dibe doğru hamleler yapmaktan kaçınız. Sprey yada saç şekillendiricileri de sürerken, kök hücrelerin yer aldığı saç diplerine asla ama asla yaklaştırmayın.

YORUMLAR

 1. blank Nil dedi ki:

  Geri gelmez diye bir şey yok bende öyle düşünüyordum fakat 6-7 ay önce tanışmış olduğum likit keratin bakım ile eski halinden daha fazlasına sahibim saçlarım kalın ve harika.

  1. blank Meral dedi ki:

   Nil hnm likit keratin markası nedir nerden temin edebilirim

 2. blank kübra dedi ki:

  Kopan saçlar için sadece saf keratin işe yarıyor bu kadar net söylüyorum çünkü çok güçsüz saçlarım var ve kopmalar yüzünden bir çok ürün denedim bir çok kuaföre gittim tabiki çoğu kuaför de keratin ürünlerinin kimyasal katkılı olduğunu sonradan öğrendm işe yaramamasının sebebi buymuş ve evde liquid keratin uyguladım kendim zaten uygulaması çok basitmiş artık saçlarım çok sağlıklı kopma prolemim nerdeyse hç yokuzun zamandır kullanıyorum kalıcı çözümü buldum sanırım 🙂

 3. blank esranur dedi ki:

  cnm ben liquid keratin olarak biliyorum ve çok cok memnunum, doğal olduğuna güvendiğim için sürekli keratinbakim.com sitesinden alıyorum biraz pahalı o yüzden de zorlanıyorum ben…

 4. blank Derya dedi ki:

  Esranur sen işe yarıyor falan yazınca bende kullanmaya başladım normalde pek güvenememiştim açıkcası ama patentli keratin olduğunu görünce denemek için aldım saçlarım canlandı eskisinden daha fazla sanki saçlarım herkes hayran kalıyor saçlarıma uzadılar birde çok teşekkürler.

 5. blank Kübra dedi ki:

  Saçlarım tararken falan çıtçıt kopuyor gerçi normalde de kopuyor dökülüyor hep tişörtlerimden falan belli oluyor. Benim saç köklerinden dökülmem de var ama az bu şekilde kopup düşen çok fazla bu yüzden saçlarım aşağı doğru indikçe azıcık kalıyor onlarda sert ve bakımsız görünüyor kuaförüm artık saçlarıma hiçbir şey yapmak bile istemiyordu o yüzden bütçen varsa liquid keratin al saçların toparlasın ondan sonra istediğin her şeyi yapalım diyince hemen aldım saçlarım şuan yumuşacık ne uçtan ne kökten kopan dökülen saç kalmadı o azıcık görünen kısmını da kestirdim zaten hızlı uzatıyor saçlarım daha yumuşak ve dolgun görünüyor keşke daha önce söyleseymiş şu liquid keratini.

 6. blank fatma güneş dedi ki:

  Kübra hanım evde keratin yapımını nasıl yaptınız neler kullandınız aynı durum bendede var