Dolgun Dudaklar için Yapılması Gerekenler

Dolgun Dudaklar için Yapılması Gerekenler

Dolgun Dudaklar için Yapılması Gerekenler; Her kadın dudaklarının dolgun ve güzel gözükmesini ister. Hatta bir çok kişi dudaklarına botox yaptırarak bıçak altına yatar. Aslında bu kadar zahmet çekmeden de dudaklarınızın dolgun gözükmesini sağlayabilirsiniz. 1ciltbakimi.com işte tam bu devrede sizlere mükemmel öneriler ve çözümler sunarak daha dolgun dudaklara sahip olmanızı sağlıyor.

Daha dolgun dudaklar için yapılması gereken ve dudaklarınızın dolgun gözükmesini sağlayan tarif ve ipuçlarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Dolgun Dudaklar için Doğal Yöntemler

 

Sizlere daha dolgun dudaklara sahip olmanız için vereceğimiz ipuçları sayesinde hem bıçak altına yatmaktan kurtulacak  hemde daha uzun ömürlü ve doğal yöntemler olacaktır.

Dolgun dudaklar için doğal yöntemler nedir? diye soracak olursanız, işte sizlere bir kaç ipucu;

  • Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için ilk kural , kullanacağınız dudak kalemleri ve rujların açık tonlu olmasına dikkat etmelisiniz. Açık tonlar her zaman dudaklarınızın dolgun gözükmesini sağlar.
  • Eğer illa ben koyu renk rujlar seviyorum diyorsanız, dudaklarınızın tam ortasına highlight denen aydınlatıcı uygulayın.
  • Dudaklarınıza ruj sürmeden önce kapatıcı pudra veya fondöten sürün.
  • Unutmayın! Kullanacağınız dudak kalemi dudaklarınızla aynı tonda olması gerekmektedir. Eğer farklı bir renk kullanırsanız , kötü bir görüntü ortaya çıkabilir.
  • Koyu renkli kalemler yardımıyla dudaklarınızın köşelerine hafif dokunuşlar yapabilirsiniz.
  • Son işlem olarak dudaklarınıza son rötüş olarak aydınlatıcı sürebilirsiniz.

Dolgun Dudaklar için İpuçları

Dudaklarınızı Fırçalayın : Dudaklarınızın çatlak veya kuru olması her zaman daha ince gösterecektir. Bu nedenle günlük diş bakımı ile beraber ve ayrı bir diş fırçası kullanmak üzere dudaklarınızı fırçalayın ve fırçalama işleminden hemen sonra nemlendirici kullanın.

Nemlendirici Kullanın : Dolgun dudaklar için nemlendirici şarttır. Dudaklarınızın çatlak veya kuru gözükmesine asla müsaade etmeyin. Dudaklarınıza sık sık nemlendirici ve parlatıcı uygulayın.
Yağ Sürün : Dudaklarınızın dolgunlaşmasını sağlayan nane , tarçın ve acı biber yağlarını kullanın. Bu yağlar dudaklarınızın daha dolgunlaşması için yararlı olacaktır. Mümkünse her gece yatmadan önce dudaklarınıza uygulayın ve o şekilde yatın.

Dolgun Dudaklar için Maske Tarifi

Malzemeler

  • Su ( 1 çay kaşığı )
  • Acı Biber Yağı  ( 2 çay kaşığı )

Hazırlanışı : Su ve acı biberi yağını aşırı sulu olmayacak kıvama gelene kadar , kısacası krem kıvamına gelen kadar karıştırın. Eğer çok sulu olursa, karabiber ile tekrar krem kıvamını yakalayabilirsiniz. Daha sonra dudaklarınıza uygulayın ve 10 dakika kadar maskeyi dudaklarınızda bekletin. Ardından dudaklarınızı yıkayabilirsiniz. Haftada 3 veya 4 kere uygulayacağınız dolgun dudaklar için maske , dudaklarınızın çok daha dolgun gözükmesini sağlayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.