Kırışıklıkları Önlemek İçin Öneriler, Kırışıklıklar için Ev Yapımı Doğal Yöntemler

Kırışıklıkları Önlemek İçin Öneriler, Kırışıklıklar için Ev Yapımı Doğal Yöntemler

Kırışıklıkları Önlemek İçin Öneriler, Kırışıklıklar için Ev Yapımı Doğal Yöntemler. Uzmanların görüşlerine göre hemen hemen her zaman cildimizdeki mimiklerin kullanmayla beraber kırışıklıklarımızın da daha çok çıktığını düşünmektedir. Güneşe çok fazla maruz kalmak, sigara içimi, susuz kalma, bazı ilaçların kullanımı ve daha saymakla da bitmeyecek olan kırışıklıklar oluşmaktadır yönünde savunmalar yapmaktadır. Kırışıklık yüzümüzde yer alan çıkıntılar, girintiler ve pilelerdir.

Genel olarak yaşlanmayla görünürlükte artmaktadır. Tabii ki uzun bir süre suyun içerisinde kalmakla da kırışıklıklar daha da çok belirginleşir düşüncesini savunan Dr. Ayşegül ‘’ Kırışıklıklar yaşlanmanın kaçılmanız sonuçları olarak bilinir. Yaşlandığımız zaman da aynı şekilde cildimizde incelmektedir. Kuru ve elastikiyetini de kaybetmektedir. Yüzümüzün hasarlara karşı da kendini koruması aynı zamanda azalmaktadır. Sonuç olarak da kırışıklıklar ve girintiler daha çok belirginleşmektedir.

Her ne kadar bu kırışıklıklarda kişiye özel bir görüntüm katsa bile hiç kimse bu kırışıklıkları hoş bir şekilde karşılamaz. Günümüzdeyse dünya da her sene milyonlarca dolar bu kırışıklıklardan kurtulabilmek için harcanıyor. Bazı yöntemler ise oldukça fazla talep gösterirken bazıları da hiç işe yaramıyor.

Kırışıklık Nedenleri

Düzenli olacak şekilde sigara içen bireylerde ciltteki kan dolaşımını azaltır ve cilt hasarı oluşturur. Açık cilt renginde olan kişiler güneşe çıktıları zaman ciltlerindeyse koyu tenli kişilere göre daha fazla hasar oluşmaktadır. Bu hasarda ise kırışıklık oluşumu artar. Genetik faktörler de ise sizin ailenizde yer alan kişilerin kırışıklıkları diğer kişilere göre daha erken başladığı zaman sizlerinde kırışıklıklarınızın erken başlayacağı daha önem arz eder.

Saçlar bazı kişiler de kişinin cildini olduğundan daha fazla gölgeli gösterip kırışıklıklarını da daha fazla belirginleştirmektedir. Kıyafetler genellikle şapka veya uzun kollu tercih eden kişiler etmeyenlere göre kırışıklıkları daha az oluşur.

Güneşte çok fazla çalışan işçilerde kırışıklıkları daha çok olduğu araştırılmıştır. Bunların arasındaysa gemiciler, çiftçiler, solaryum çalışanları ve golf oynayanlar gibi meslekler sayılabilmektedir. Yüz mimiklerimiz de sık gülümseyen, şaşıran kimselerde, kaşını çatan kişilerde daha çok erken oluşur. Bunu önleyebilmek içinde spikerler gibi daha ifadesiz bir şekilde olmak gerekir. Bu mimikler ise gençken ve yüzümüzün elastikiyeti yerindeyken daha az bir şekilde fleksible yüzümüz oluştuğundan maalesef bu durumda oluşmuş olan kırışıklar eski hale asla dönmez. Kalıcı kırışıklıklar oluşur.

Kırışıklılara Ev Yapımı Doğal Çözümler

  • Bira mayası, su ve yoğurt ya da buğday rüşeymi de olur. Bunların hepsini karıştırmalısınız. Mimik çizgilerinizin üstüne hafif bir şekilde damlatıp yayın. Kurumasını da bekledikten sonra su ile durulayın. Göz çevrenizde oluşmuş olan kırışıklıkları kazayağlarını önleyebilmek için hintyağından faydalanarak nazik bir şekilde göz çevrenize sürün.
  • Her gün düzenli bir şekilde avokado yağı ya da kakao yağını kırışıklıklarınıza karşı uygulayıp nazik bir şekilde masaj yapın.
  • İki çorba kaşığı elma sirkesi, üç çorba kaşığı bal ve yarım çay kaşığı arı polenini hep beraber karıştırıp. Cildinize sürdükten sonra 5 dakika bekletip daha sonra yüzünüzü durulayın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.