Cilt Bakımı

Defne Sabununun Faydaları Nelerdir?

Defne Sabununun Faydaları Nelerdir?

Defne sabununun faydaları nelerdir? Hakkında genel bir araştırma yaptık. Araştırmalarımız sonucunda defne sabununun en çok fayda ettiği saç, yüz ve cilt üzerinde bıraktığı etkiler ile beraber defne sabunun zararları hakkında da bilgiler toparladık.

Defne sabununun faydaları, güzellik ve sağlık için kullanılan sabunlardan sadece bir tanesidir. Defne sabunu kullanan kişiler, bu sabun hakkında Hatay’ın mucizesi olarakta nitelendirmektedir. Sonbaharda yetişen defne yapraklarından çıkarılan yağ ile üretilen defne sabununa aktarlardan temin edebilirsiniz.

Defne Sabununun Faydaları

Defne sabunu en fazla cilt bakımı ve ilaç yapımında kullanılmaktadır. Cilt bakımında kullanılmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi antiseptik yapısının olmasındadır. İçerisinde hiç bir katkı maddesi bulunmayan defne sabunu, zeytinyağı ile beraber üretildiğinden cilt için çok faydası vardır. Bu nedenle defne sabununun cilde faydaları zeytinyağının cilde faydaları ile aynısıdır. Kısacası zeytinyağının cilde faydaları, defne sabununun cilde faydaları ile aynıdır.

Defne sabununun faydaları, defne sabunun saça faydaları, defne sabununun yüze faydaları, defne sabununun zararları, defne sabununun cilde faydaları hakkında sıralama yaptık. Bakalım defne yaprağının başlıca faydaları nelermiş?

Defne Sabununun Faydaları

 

 • Vücutta oluşan varisli bölgelere defne sabunu iyi gelmekte ve defne sabunu ile yıkanan varisli bölge rahatlamaktadır.
 • Vücutta oluşan egzama, mantar, parazit hastalıklarına defne sabunu çok iyi gelmektedir.
 • Defne sabunu, ciltte oluşan iltihaplanmalara iyi gelmektedir. Bu iltihaplar arasında akne ve sivilce oluşumunu hem engellemekte hemde iyileştirmektedir.
 • Saçta oluşan kepek sorununa iyi gelmektedir. Kepeğin oluşumu engeller ve kepeği bitirir.
 • Defne sabunu ile saçlar yıkandığında saç dökülmesi sorunu ortadan kalkar. Böylece saçların dökülmesini engeller.
 • Aynı şekilde saç derisinde oluşan ve kuru saçları onararak tedavi eder.
 • Yüzde oluşan sivilceleri kurutarak ve mikrobunu kırarak tedavi eder.
 • Defne sabunu ile yüz yıkandıktan sonra cilt gözenekleri genişler ve böylece cildin daha rahat nefes alması sağlanır. Bu şekilde hücreler yenilenir ve toksinler daha rahat atılır.
 • Defne sabunu saklanırken kapalı bir dolapta muhafaza edilirse doğal kokusu ile haşerelerin çoğalmasını ve barınmasını engeller.
 • Kuru cilde sahip olan kişiler defne sabunu kullandıktan sonra ciltlerinde bir yumuşama, canlılık ve parlaklık olduğunu gözleriyle rahatça görebilir.
 • Hassas cilde sahip olan kişilere özellikle defne sabunu önerilir. Diğer sabunlar gibi cildi etkilemez ve tahriş etmez.
 • Bazı berberler doğal olması bakımından defne sabununu tıraş köpüğü olarak kullanmaktadır. Defne yaprağı sabunu tıpkı tıraş köpüğü gibi köpürür ve cildi sakinleştirir.

Orijinal defne sabununun cilde hiç bir zararı bulunmamaktadır. Tamamen doğal üretilen defne sabununu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Diğer doğal ve kozmetik ürünler hakkında bilgi almak için burayı tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. mahmut göksu dedi ki:

  defne sabunu çok güzel oluyor alışma süreci başka sıkıntılı gelebilir ama biz ailece hep defne sabunu kullanırız.
  başta antepten akrabalar gonderirirdi şimdi interneten buldum aynıısını

  https://urun.n11.com/sabun/humanizli-defneli-sabun-850-gr-P201947301

BİR YORUM YAZ