Günlük Saç Bakım Maskeleri

Günlük Saç Bakım Maskeleri

Günlük Saç Bakım Maskeleri Saç bakım maskeleri saçlarınıza sağlık katarken aynı zamanda saçlarınızın daha gösterişli olmasını sağlar. Sizlere tariflerini vereceğimiz doğal saç bakım maskeleri ile saçlarınıza evde bakım yaparak harika ve çekici saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç bakımı yapmak için dışarıya tonlarca para dökmek yerine evde yapılan saç bakım maskeleri ile saçlarınıza gereken özeni gösterebilirsiniz. Bitkisel saç bakım maskeleri hem saçlarınıza zarar vermeyecek hemde kimyasallara gerek kalmadan saçlarınızı onaracak.

Aşağıdaki sizlere en iyi saç bakım maskelerini topladık. Aynı zamanda saç bakım maskeleri nasıl kullanır ve saç bakım maskeleri tarifleri hakkında bilgiler verdik. Saçlarınıza gerekli önemi vermek istiyorsanız günlük saç bakım maskeleri ve tariflerini mutlaka deneyin.

Saçları Parlatan Saç Bakım Maskesi

Saçlarınızın ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız, günlük saç bakım maskeleri arasında oldukça fazla kullanılan bu maskeyi mutlaka uygulamalısınız.

Malzemeler:

 • 2 adet yumurta sarısı
 • 1 fincan zeytinyağı

Nasıl yapılır?

Yumurta sarısını ve zeytinyağını, uygun bir kasede karıştırıp, saçlarınıza sürün. Maskeyi saçlarınıza sürdükten sonra bir tarak yardımıyla üzerinden geçin ve en az 20 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bundan sonra saçlarınızın inanılmaz parladığını göreceksiniz.

 

Besleyici Saç Bakım Maskesi

Saç bakım maskeleri evde yapılan özelliklere sahip olduğundan dolayı çok kolay ve basit bir şekilde yapılmaktadır. Böylece hem kolaylık hemde dışarıya harcayacağınız paranız cebinizde kalacaktır.

Malzemeler:

 • 1 çay bardağı demlenmiş çay
 • 1 kaşık badem yağı
 • 1 adet yumurta sarısı
 • 2-3 damla limon

Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki malzemelerin hepsini uygun bir kapta karıştırın. Elde ettiğiniz saç maskesi ile tüm saçlarınızı ve saç diplerinizi ovuşturun. Özellikle saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Bu işlemden sonra en az 15 dakika bekleyin ve saçlarınızı durulayın.

Kepekli Saçlar için Günlük Saç Bakım Kürü

Eğer saçlarınızda kepek problemi varsa mutlaka uygulamanız gereken saç bakım maskeleri tarifleri arasında bulunan harika bir kepek çözümü maskesidir. En az 2 kullanım sonrasında kepek problemi kesinlikle çözülecektir.

Malzemeler:

 • 1 fincan limon suyu

Nasıl Yapılır?

Saçlarınızı şampuanladıktan sonra saçlarınıza 1 fincan limon suyunu dökün. Saçlarınızı ovalayın ve limon suyunu saçlarınıza iyice yedirin. Bu işlemi 2 defa uyguladıktan sonra saçlarınızdaki kepek probleminin gideceğini göreceksiniz.

Yıpranmış Saçlar için Günlük Bakım Maskesi

Eğer yıpranmış saçlara sahipseniz ve bu görüntüden kurtulmak istiyorsanız bu saç bakım maskesi tam size göre olacak.

Malzemeler:

 • 1 adet muz
 • 2 tatlı kaşığı badem yağı
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 1 şişe maden suyu

Nasıl Yapılır?

Muz ile beraber yağları karıştırın. Karışımı saçlarınızın tamamına uygulayın ve bu şekilde en az 15 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda saçlarınızı açın ve 1 şişe maden suyunu dökün. Saçlarınızın yıpranması hemen gidecek ve hacim kazanacak.

Saç Dökülmesini Önleyen Günlük Saç Bakım Maskesi

Günlük saç bakım maskeleri arasında saçların dökülmesini engelleyen en iyi saç bakım maskesi olarak adlandırılan bu maskeyi evde hazırlamak için çok basit mutfak malzemeleri yeterli olacak.

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı tarçın

Nasıl Yapılır?

Zeytinyağı, bal ve tarçını bir bardak altlığında karıştırın. Karışımı saç diplerinize uygulayın. Saç diplerinize uyguladığınız bu karışımı en az 20 dakika saçlarınızda bekletin ve ardından saçlarınızı yıkayın. Haftada 2 defa uygulayabileceğiniz bu karışım saçlarınızın dökülmesini engelleyecektir.

YORUMLAR

 1. blank naz dedi ki:

  kapalı olduğum için çok sağlıklı saçlarım ama güneşe ihtiyaç duyuyor

  1. blank elmas dedi ki:

   sana tavsiyem keratin kullanman düzeltir saçlarını