Yağlı Cilt İçin Dengeleyici Maskeler

Yağlı Cilt İçin Dengeleyici Maskeler

Yağlı cilt tipi olan kişiler sık sık ciltlerinden şikayetçi olmaktadırlar. Daha zor yaşlanan bir cilde sahiptirler. Çizgi ve kırışıklıkların diğer cilt tiplerine göre daha zor oluşmasında cilt tipinizi sevmeniz için geçerli neden olabilmektedir. Cilt tipinizin dezavantajlarından biri de evde uygulayabileceğiniz doğal ve bitkisel maskelerin olmasıdır. Maskeler genel olarak yüzünüzde bulunan aşırı yağ seviyesini dengeler ve oldukça etki gösterecek ve içindeki malzemelere göre de kimi besleyici kimi de temizleyici özelliğe sahip olacaktır.

Tıkalı Gözenekler ve Siyah Noktalar için Kil Maskesi

blank

Yağlı cilde sahip kişiler de en büyük sorun siyah noktalardır. Bu maske siyah noktalarından sökücü etki gösterirken bir yandan da tıkalı gözeneklerinizi de açıp cildinizin nefes almasını sağlamaktadır. Maskeyi uygulayıp daha sonrasında ise ferahlamış olarak hissedeceksiniz.

Malzemeler

  • 1 Çorba Kaşığı Salatalık Suyu
  • 1 Yumurta Beyazı
  • Birkaç Damla Limon Suyu
  • Yarım Çorba Kaşığı Kil

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri yumuşak bir kıvam oluşacak şekilde güzelce karıştırın. Göz bölgesine değdirmemeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Yüzünüze eşit bir miktarda yedirip maskeyi sürün. Daha sonrasında 20 dakika kurumasına izin vermelisiniz. 20 dakika sonra ılık ve bol su ile yüzünüzü durulamalısınız. Bu maskeyi ise cildinize haftada bir defa uygulayın. Maskeyi daha çok geceleri uygulayın. Çünkü maskede limon suyu bulunmasından gün ışığına karşı hassaslaşmasını da sağlayacaktır.

Sıkılaştırıcı Limon Maskesi

blank

Özellikle aşırı yağlı ve parlayan yüzlerde mutlaka yağ dengesini düzenlemeye ihtiyaç bulunmaktadır. Limon maskesiyle bunu sağlamakla beraber cildinizi de sıkılaştırıcı etki göstereceğinden daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Limon maskesi yüzünüzde bulunan toksinlerinde atılmasında oldukça etkili bir maske olarak bilinmektedir.

Malzemeler

  • 2 Limon Kabuğu
  • 2 Yemek Kaşığı Su

Hazırlanışı

Limon kabuklarını suyun içinde 3 dakika kadar beklettikten sonra yumuşamaya bırakın. Yumuşayan limon kabuklarını da robotta püre haline gelebilecek şekilde ezmelisiniz.

Maskeyi uygulamadan ilk önce yüzünüzü yağlı ciltlere uygun bir sabun ile iyice temizlemelisiniz. İçinde limon kabuğu bulunduğundan göz bölgesine dikkat edip bir pamuk yardımıyla maskeyi uygulayın. 15 dakika sonra ılık su ile yıkayıp durulayın dilerseniz de arkasından nemlendirici kullanın.

Akne Önleyici Kayısı Maskesi

blank

Yağlı ciltlerin büyük sıkıntılarından olan sivilcelere bu maske ile son verebilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 Kayısı
  • 1 Çorba Kaşığı Yoğurt
  • Yarım Yemek Kaşığı Kil

Hazırlanışı

Kabuğu soyulan ve çekirdeği çıkarılmış olan kayısıyı robotta ezin ve püre hale getirin. Kil ve yoğurdu da ekleyip yumuşak bir kıvam alıncaya kadar karıştırmaya devam edin. Göz bölgesine gelmemesine dikkat etmelisiniz. Yüzünüze maskeyi uygulayıp 20 dakika sonra ılık su ile durulayın. Haftada 2 defa maskeyi uygulayabilirsiniz. Bu maske ile kısa bir sürede sivilcelerinizden de kurtulduğunuzu göreceksiniz. Bunun içinde bize dua etmeyi unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım