Saçlara Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

Saçlara Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

Artık güzellik salonları ve güzellik merkezleri hilelerini açıklamaya başlıyor. Saç bakımına girdiğinizde o rakı gibi beyaz olan su içerisinde aspirin olduğu kesinleşti ve artık bizlerinde uygulama zamanı geldi diye düşünüyorum.

Saçlara Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

Aspirin , saç derisindeki gözeneklerin açılmasına ve saç diplerinin daha fazla oksijen almasını sağlıyor. Eğer saçlarınızın daha havalı , daha sağlıklı ve daha güzel görünmesini istiyorsanız aşağıda sizlere anlatacağımız saçlara aspirin maskesini deneyin.

Saçlara Aspirin Desteği

Saç bakımı mucizesi olan aspirin ile saçlarınıza nefes aldırabileceksiniz. Normal hallerde saç bakımı , minimum bir haftada bir yapılması gerekir. Ancak siz aspirin maskesini dilerseniz ayda bir kerede uygulayabilirsiniz. Bu nedenle kuaföre gidip tonlarca para dökmenize gerek yok. Aspirin maskesi ile saçlarınıza hem canlılık hem parlaklık hemde saçlarınızın nefes almasını sağlayabilirsiniz. Sizlere aşağıda tarifini verdiğimiz aspirin maskesi ile saçlarınıza derin bir nefes aldıracak çok sağlıklı saçlara sahip olacaksınız.

Malzemeler

  • Su ( Kocaman bir bardak )
  • Aspirin ( 30 adet )
  • Karbonat ( 1 çorba kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bir cezve içerisine suyu ekleyip ısıtın. Sıcak suyun içerisine 30 adet aspirini atın ve karıştırarak aspirinlerin erimesini sağlayın. Son olarak 1 çorba kaşığı karbonatı ekleyin ve durmadan karıştırın. Artık cezveyi ocaktan alabilirsiniz.

Cezve içerisindeki karışım ılık olana kadar sizde bu arada saçlarınızı yıkayın ve nemli bir hale getirin. Yani saç kurutma makinesi kullanmadan sadece havlu ile ıslaklığını giderin. Sonrasında ılık olan cezvedeki karışımı saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve 30 dakika bekleyin. Sonrasında saçlarınızı ılık su ve şampuan ile temizleyebilirsiniz.

Aspirin ile hazırlanmış saç maskesi bu güzel özelliklerinin yanında saçlarda oluşan kepek ve deriye işlemiş yağ kalıntılarından kurtulacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.