En iyi 10 Organik Cilt Bakımı İpucu

En iyi 10 Organik Cilt Bakımı İpucu

Antik çağlarda yaşayan insanların hiç birisi kozmetik ürünleri ile güzel olmadı. O zamanlarda güzellik için kullanılan doğal ve organik cilt bakımı vardı. Kimi kraliçeler süt banyosu yaparken kimi prensesler ise altın maskesi uygulardı.

Bu nedenle hiç kimsenin, kozmetik reyonlarındaki kimyasal ürünlere ihtiyacı yok. Organik cilt bakımı yaparak cildinizi daha sağlıklı, parlak hale getirmeniz mümkün. Bu yazımızda sizlere en iyi organik cilt bakımı sırlarını vermek istiyoruz. Bu doğal güzellik ipuçları ile cildiniz mükemmelin üzerine çıkacak.

En Organik 10 Cilt Bakımı

  1. Bol su için : Her gün en az 2 litre su için. Su içmek cildinizdeki ve vücudunuzdaki toksinleri dışarı atar. En organik cilt bakımı ilk önce su içmekle başlar.
  2. Çok fazla güneşte durmaktan kaçının : Uzun saatler boyunca güneş altında kalmayın. Güneşin zararlı ışınları size yaşlanma lekeleri ve kırışıklık olarak geri döner. Güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Böylece cildin yaşlanmasını yavaşlatmış ve erken oluşacak kırışıklıkları önlemiş olacaksınız.
  3. Egzersiz : Gün içerisinde egzersiz yapın. Özellikle egzersiz yaptığınızda terlediğinizden emin olun. Terlemek, vücuttaki toksinleri dışarı atar.
  4. Sigara ve alkol tüketiminden kaçının : Sigara ve alkol tüketimi vücuda zarar verir. Erken yaşlandırır ve hastalıkları kaçınılmaz hale getirir.
  5. Nemlendirici Kullanın : Cildinizin daha sağlıklı ve parlak görünmesi için her gün iyi bir nemlendirici kullanın. Etkili bir doğal güzellik için nemlendirici kullanmanızda fayda var.
  6. Makyaj ve Makyaj Ürünleri : Doğal ve organik cilt bakımı ürünleri kullanmaya özen gösterin. Kimyasal bazlı tüm makyaj malzemesinden uzak durun. Kimyasal barındıran her ürün cildinize zarar verir.
  7. Makyaj ve Uyku Düzeni : Makyajlı bir şekilde kesinlikle uyumayın. Makyaj ne kadar ciltte kalırsa cildiniz o kadar havasız kalır. Havasız kalan cilt erken yaşlanır. Kırışılık oluşur. Yatağa girmeden önce mutlaka cildinizdeki kiri ve makyajı temizlemelisiniz.
  8. Stres : Sağlıklı bir cilde kavuşmak istiyorsanız mutlaka stresten uzak durmalısınız. Stresten uzak durduğunuz gibi yeteri kadar uyku uyumalısınız.
  9. Sağlıklı ve doğal gıdalar tüketin : Sağlıklı yiyecekler tüketerek iyi bir şekilde vitamin ve mineral sağlar. Bu vitamin ve minerallerde, cildinizin daha sağlıklı gösterir.
  10. Peeling : Cilt tipinize uygun olan bir peeling uygulayın. Sizler için daha önce hazırladığımız doğal peeling tarifleri, bu konuda size yeterince yardımcı olacaktır. Peeling yapmak cildinizin üst tabakasındaki tıkanıklığı ve cildin nefes almasını sağlarken cildinizi gençleştirir. Ölü hücreleri temizlemek yeni hücrelerin oluşmasını sağlar.

Yukarıda sizlere verdiğimiz en iyi 10 organik cilt bakımı ipucu düzenli bir şekilde uygulanırsa yaşınız aynı olsa bile karşıdaki kişiden 10 yaş genç gözükmenizi sağlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım