Dudak Renklendirme Hakkında Merak Edilen Her şey

Dudak Renklendirme Hakkında Merak Edilen Her şey

Dudak Renklendirme Hakkında Merak Edilen Her şey Dudaklar; kadınlar ve erkekler için önemli bölgelerden biri olmaktadır. Bu yüzden iki cinsiyet için de renkli ve dolgun dudaklar oldukça dikkat çekmektedir. Durum böyleyken eski canlılığını yitirmiş dudaklar kadınlar için oldukça büyük bir problem haline gelmektedir. Dudaklarının yeniden dolgun ve hacimli görünmesini isteyen kadınlar dudak dolgusu gibi çeşitli işlemlere başvurmaktadır. Bu yüzden dudak kontörü ve dudak renklendirme işlemi günümüzde kalıcı makyaj uygulamalarının başında yer almaktadır.

Adından da anlaşılacağı üzere dudak kontörü, dudağın dış hatlarını belirginleştirmek için uygulanan işlemlerden biridir. Dudak kontöründe en önemli olan şey dudakların orijinal rengi ile aynı olmasıdır. Bu işlemin kalıcı makyaj uzmanları tarafından uygulanması gerekmektedir. Dudakların daha kalın ve belirgin olmasını sağlayan dudak kontörü, genel olarak doğal tonlardaki boyalar kullanılarak yapılmaktadır. Bu işlem bittikten sonra dudak renklendirme işlemi ile tamamlanmaktadır.

Dudak renklendirme işleminde ise dudağın tamamına kalıcı makyaj işlemi uygulanmaktadır. Buna ek dudak kontöründe dudağın tamamı baz alınmaktadır. Dudak renklendirme işleminde istenilen tonlar seçilebilse bile yine de bazı tonları seçerken dikkatli olunmalıdır. Ayrıca dudak renklendirme uygulamalarında kişi kendi cilt tonunu ve günlük hayatını da göz önünde bulundurarak dudak rengini seçmelidir.

Yaz aylarında oldukça çok tercih edilmektedir.

Uygulama öncesinde bölgeye anestezi kremi kullanılmaktadır. Ağrı ve acı hissi olmadan işlem tamamlanmaktadır. İşlem tek seansta ve 2 saatte yapılmaktadır. Sonraki zamanlarda ise kontrole gelmeniz sizin için faydalıdır. Bu kontrol süresi ise işlemden 1 ay sonradır.

Aslında uygulamada en önemli olan şey renk seçimidir. Cilt tonu ile uyumlu olmazsa tüm işlemler boşa gidebilir. Diğer yandan dudak renklendirme işlemi her mevsim ve istenildiği zaman yapılabilmektedir. Özellikle yaz aylarında makyaj yapmak biraz yorucu olabilir. Bu yüzden dudak renklendirme işleminin de önemi günden güne artmaktadır.

Dudaklara yeniden hayat veriyor

Dudak renklendirme de kalıcılık hedefleniyorsa dudak renklendirme işleminden ilk bir hafta dudakların düzenli bir şekilde nemlendirilmesi, kuru bırakılmaması ve uygulama sonrasında denize ve havuza girilmemesi gerekmektedir.

Dudak renklendirme işlemi dudaklara yeniden canlılık kazandırarak bakım ve onarım yapmaktadır. Çevre hatları kaybolmuş bir dudağa yeniden çevre hattı oluşturmayı sağlar. Dudağınızın çevre hatları solmuş veya canlılığını kaybetmişse dudak renklendirme işlemi sizin için yararlı olacaktır. Kalıcı renklendirme sayesinde de dudaklar genç bir görünüme kavuşmaktadır. Dudak renklendirme işlemi için yok olmaya başlayan bir şeyi yeniden ortaya çıkması anlamına gelir diyebiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.