Yüzde Deri Dökülmesinden Nasıl Kurtulabilirim?

Yüzde Deri Dökülmesinden Nasıl Kurtulabilirim?

Cildimiz bize verilen en değerli hazinelerden biri. Dolayısıyla onu mutlaka korumalı ve gerekli bakımları yaparak aynı zamanda sağlıklı bir görünüme de sahip olmalıyız. Cilt üzerinde de diğer bölgelerimizde olduğu gibi birtakım rahatsızlıklar meydana gelebiliyor. Bunlar arasında en sık görülen sorunlardan biri de deri dökülmesi. Bu dökülme probleminde el, yüz ve diğer deri bölgelerinde pullaşma olarak dökülme gibi bir sorun meydana gelebiliyor. Peki yüzde deri dökülmesinden nasıl kurtulabilirim sorusunun yanıtı ne? Eğer böyle bir sorunla karşı kaşıya kaldıysanız bu yazımızı okumalısınız. Öncelikle bu sorunun tek değil birden çok nedeni olabilir. Bu nedenle tedavi ve bakım için ilk olarak bu durumun neden kaynaklandığı öğrenilmelidir.

Dış Etkiler, Rüzgar, Soğuk vs.

Genelde pullaşma olarak görülen bu sorunlarda cilt, kendi nem dengesini koruyamadığı için yüzey üzerindeki sağlamlığını koruyamaz. İlk olarak bu sorunun nedeninden söz etmemiz gerekiyor. Genelde dış etkenlerde deri dökülmelerine neden oluyor. Kış mevsiminde artan soğuklar, dış etkenler cilt üzerindeki nem dengesinin kendisini kaybetmesine neden olur. Burada cilt yüzeyi kendi sıcaklığını koruyamaz. Bunu sağlamak için de nemleşme için harekete geçer. Ancak nem için de yeterli durum söz konusu olmadığı için dudaklarda, ellerde ve yüzlerde dökülme meydana gelir. Pullaşarak dökülen cilt üzerine makyaj yapmanız durumunda ise daha kötü bir durum söz konusu olabilir. Dolayısıyla bu aşamada mutlaka bakım yapmak ve önlem almak gerekiyor. Özellikle kadınların cilt görünümünü kapatmak için farklı kozmetik ürünlerini burada kullanması kötü bir görüntüye ve aynı zamanda daha da büyüyen bir soruna neden olabilir.

Yüzde deri dökülmesinden nasıl kurtulabilirim sorusunun yanıtı olarak maske ve diğer bakım yöntemlerine geçelim:

Cilt Bakımında Nemlendirici Ürünler Kullanın

Özellikle bu konuda uzmanlara danıştığımızda, bakım kürlerinden çok bunların kullanım yöntemlerine dikkat çektiğini görüyoruz. Uzmanların önerisine göre, cilt bakımı ve temizliği aşamasında mutlaka bulunduğunuz konunum ısısına göre hareket etmeniz gerekiyor. Öncelikle derinin içerisinde yer aldığı ortama uyum sağlaması gerekiyor. Dışarıdan hemen geldiğiniz zaman aynanın karşısına geçerek pullaşma etkilerini kapatmaya çalışmayın. Bunun için cildinizin ortama uyum sağlamasını bekleyin. Ayrıca nemlendirici kremler ile birlikte başlangıç yapın ve sonrasında yeniden nemlendirici ile sorunu ortadan kaldırın.

blank

Makyaj Silerken Dikkat

Deri dökülmesinde kozmetik ürünlerinin etkisinden söz etmek gerekiyor. İçerisinde pek çok yabancı madde bulunan bu ürünler, gece yatmadan önce temizlenmemesi durumunda çok daha ciddi etkilere neden olabiliyor. Akşamları makyajınızı silmek için de cildinize temizleyici desteği ile masaj yapınız. Burada temizleyici sütler çok etkili olacaktır. Önce yüzünüzü bu malzeme ile siliniz. Son derece hassas bir yapıda olan dökülen cilde yavaş hamleler ile uygulama yapın. Yumuşak fırçalar ile dairesel hareketler sonrasında bol ve ılık su ile yıkama işlemini tamamlayın.

Cilt Arındırıcıları Kullanın

Yüzünüzdeki dökülmeleri engellemek için berraklaştırıcılar kullanmaya özen gösterin. Çünkü bu malzemeler, ölü hücrelerden arınmanızı sağlar. Sonrasında da sizlerin daha temiz bir cilde sahip olmasına katkı sağlar. Burada beslenme ve yaşam düzenine dikkat etmek de son derece önemlidir. Şu noktalara dikkat edilmesinde yarar var.

  • Kalorili ve yağlı yiyeceklerden uzak durun
  • Gün içerisinde ve özellikle soğuk havalarda nemlendirici kullanın
  • Bol bol sıvı tüketin, su için
  • Dudak, el ve yüz bölgesine nemlendirici ile bakım yapın

Yüzde deri dökülmesinden nasıl kurtulabilirim sorusunun yanıtının özellikle cilt bakımı ile ilgili olduğunu gördük. Belirttiğimiz noktalara dikkat ederek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.