Arı Sütü Nasıl Kullanılır,Kimler İçin Gerekli?

Arı Sütü Nasıl Kullanılır,Kimler İçin Gerekli?

Arı Sütü Nasıl Kullanılır, Kimler İçin Gerekli? Arı sütü kullanımı 7’den 70’e kadar her yaş gurubu için tavsiye ediliyor. Besinlerle doğal bir takviye olan arı sütünün kanser ile savaşmada da kullanıldığı biliniyor. Sadece hastalıklar için değil aynı zamanda yaşam kalitesini de arttırmak için önerilen arı sütünün doğru kullanımı ile oldukça verim alındığı da deneyimlenmiş. Kullanımı sırasında dozajları ve hangi arı sütünün alınacağının da araştırılması gerekiyor.

Arı Sütü Kimler İçin Gerekli?

Arı sütü, çocuklar, kadınlar, erkekler ve yaşlılar için kullanılabildiği biliniyor. Doğum öncesinde ve sonrasında kadınlar için de önerilen arı sütünün çocuklarda zihinsel gelişme için kullanıldığı biliniyor. Ayrıca spor ve egzersiz yapanlar için de arı sütünün daha iyi verim sağladığı biliniyor.

Arı Sütünün İyi Geldiği Alanlar

Arı sütünün iyi geldiği alanlar arasında genel olarak yaşam kalitesini arttırmasına ek olarak kanserle savaşmada etkileri olabileceği biliniyor. Genel olarak bağışıklık sistemine yaptığı olumlu etkileri ile hastalıklar ile savaşmada etkileri olan arı sütünün kalp ve damar sistemini de güçlendiriyor. Bu anlamda damarları açıcı etkisi ile damar tıkanıklığını da önlüyor. Hipertansiyon hastaları da arı sütünü kademeli olarak arttırarak kullanılıyor. Arı sütü böyle ciddi rahatsızlıklarda doktora danışılarak ek tedavi kürü olarak ana tedavinin yanında kullanılıyor.

Ayrıca arı sütü yoğun antibiyotik kullanımının olumsuz etkilerini de gidermek amacı ile kullanılıyor. Sindirim sistemi rahatsızlıklarına dahil olan reflü, ülser ve kabızlık gibi problemlerin çözümü için de arı sütüne başvuruluyor. Anti bakteriyel özelliği de bulunan arı sütünün uyku düzeni üzerindeki olumlu etkileri ve adale/kas rahatsızlıklarına da kasları gevşetici ve rahatlatıcı etkisi ile iyi geldiği biliniyor. Bütün olumlu etkileri düzenli kullanımdan sonra ortaya çıkıyor.

Arı Sütü Hafızaya İyi Gelir mi?

Arı sütünün hafıza üzerindeki olumlu etkileri de biliniyor. Bu sayede de Alzheimer hastalığını da önlüyor. Psikoloji üzerinde de olumlu etkileri olan arı sütünün doğala bir anti depresan olarak kullanımı da mümkün.

Hücre yenilenmesi sağladığı için hem cilt hem de saç üzerinde olumlu etkileri bulunan arı sütü ile aynı zamanda deri problemleri de gideriliyor.

Arı Sütü İçeriğinde Neler Var?

Arı sütünün içeriğindeki maddeler A, D, E, K, H ve B kompleks vitaminleri ve eser miktarda C vitamini içeriliyor. İçeriğinde tam 9 çeşit B vitamini bulanıyor. B vitamininin hem sinirsel hem de zihinsel olarak sağlığa yaptığı olumlu katkılarını arı sütü nasıl kullanılır? Sorusunun cevabı ile deneyimlemek mümkün. B vitamini ayrıca dinçlik ve güç de kazandırıyor. Arı sütü ayrıca HDA-10 da içeriyor. Bu madde de metabolizma üzerindeki olumlu etkileri ile biliniyor. İçerdiği 22 farklı aminoasit ile de sporcular için vaz geçilmez bir besin destek kaynağı olan arı sütü bu sayede performansı da oldukça artırıyor.

Arı Sütü Diyabete İyi Gelir mi?

Diyabeti olanlar için içeriğinde bulunan B3, biyotin ve niasin gibi maddeler ile kandaki şeker de kontrol altında tutulabiliyor. Diyabetliler için de doktorun uygun gördüğü diyet ve diğer ilaçlar ile kullanımına doktor kontrolünde bakılması gerekiyor.

Arı Sütü Saç ve Cilde İyi Gelir mi?

Hücre yenileme özelliği bulunan arı sütünün saçlar ve cilt üzerindeki olumlu etkisi de gözlenmiştir. Arı sütü nasıl kullanılır? Saç için şampuana katılarak kullanılması gerekmektedir. Şampuan ile karışma oranı ise %3 ila %5 olmalıdır. Saç dökülmesi için günlük kullanım önerilir. Cilt için ise oral yollarla kullanılması tavsiye edilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.