Organik Saç Boyaları ve Markaları

Organik Saç Boyaları ve Markaları

Organik saç boyaları içerisinde kimyasal maddeler bulunmaz. Bazı özel durumlarda içerisinde kimyasal maddelerin olmadığı saç boyaları kullanılması gerekebilir. Aynı zamanda organik saç boyaları kimyasal madde içermedikleri gibi içerisinde bitki özleri barındır. Bu nedenle saçlarınız kimyasal maddelerden etkilenmez ve yıpranmaz.

Organik Saç Boyaları ve Markaları

Saçlarınızın hem sağlığını hemde doğal saç boyalarından yararlanmak isterseniz, sizlere aşağıda verdiğimiz organik saç boyaları ve markaları alabilir ve  kullanabilirsiniz.

Organik saç boyası kullanalar en çok tercih ettiği markaları sizler için derlemeye çalıştım.

Naturigin Organik İçerikli Saç Boyası

Organik boyalardan bir tanesi olan Naturigin orgnaik saç boyası , içerisinde soya proteini , buğday özü , ketenotu tohumu yağı , üzüm , şeftali , kayısı , limon , mandalina gibi bitkisel yağlar içerir. Yaklaşık olarak 20 çeşit renk türüne sahip olan bu organik saç boyasının fiyatı 38TL civarındadır.

Natural Colors Organik Saç Boyası

Diğer bir organik saç boyası olan natural colors , amonyak ve resorsinol içermez. Bu nedenle saçta veya ciltte herhangi bir kuruma yapmaz. İçerisinde güzel meyve koku seçenekleri vardır ve saç derinsin de ferahlık hissi yaratır. Yaklaşık olarak fiyatı 14 TL civarındadır.

Koleston Bitkisel Organik Saç Boyası

Bilindik bir marka olan Koleston’un bitkisel ve organik saç boyası , bir çok renk ve açıklık , koyuluk değerleiyle piyasada çok satan organik saç boyalarından bir tanesidir. 25 adet farklı renge sahip olan bu bitkisel saç boyası , ışıltılı ve uzun süre parlaklık verici özelliğe sahiptir. Saç köklerine kadar beyaz kapatır. Fiyatı 12 TL civarındadır.

Logona Organik Bitkisel Krem Saç Boyası

Özü teak ağacı ile yapılan bu organik saç boyası , bir çok renge sahiptir. Aynı zamanda toz boya ve krem boya olarak iki çeşidi mevcuttur. Diğer markalara göre biraz pahalı olan ancak etkisi kuvvetli ve renk tutma özelliği sağlam olan bir organik saç boyasıdır. Piyasa fiyatı yaklaşık 75 Tl civarındadır.

Phyto Color Organik Saç Boyası

Phyto color organik saç boyası , içerisinde kimyasal madde içermeyen ve saç yapısını bozmayan bir organik boyadır. İçerisinde amonyak içermez ve bu nedenle hem rahatsız edici bir kokusu yoktur. Aynı zamanda saçı ve cildi kurutmaz. İstediğiniz renk seçeneklerini bulabilirsiniz. Piyasa fiyatı yaklaşık 40 TL civarındadır.

Acme Color Bitkisel Saç Boyası

Acme Color Bitkisel Saç Boyası , içerisinde bulunan üvez özü sayesinde beyaz kapama özelliğinde etkili ve bitkisel bir saç boyasıdır. Bir çok renk çeşidi bulunan organik saç boyasının piyasadaki değeri 8 – 10 TL arasındadır.

Not: Sizlere yukarıda tanıttığımız organik saç boyaları ve markaları ile sitemizin herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. Bu nedenle saç boyalarını temin etmeden mutlaka ama mutlaka incelenmeli ve öyle alınmalıdır.

YORUMLAR

 1. blank ayşe dedi ki:

  naturigin saç boyasını kullanıyorum ve çok memnunum beyaz kapamamda kına özlü yada diğer kullandığım bi iki tane organik boyaya karsı cok daha etkili ve kimyasal bir kokusu yok saçlarımda yumuşacık oldu.

  1. blank esra dedi ki:

   Ayşe Hanım hamilelik süreci için mi kullanıyorsunuz yoksa genel olarak mı tercihiniz. Şu an gebelik yaşıyorum ve araştırma içerisindeyim.

 2. blank FATMA dedi ki:

  Merhaba kızlar ben Zigavus’un bitkisel saç boyasını kullanıyorum ürün doğal ve saçlarımı harika yaptı çok memnunum herkese tavsiye ederim.

 3. blank İPEK SAYGİN dedi ki:

  FATMACIM SANA KATILIYORUM BENDE BİTKİSEL OLDUGUNDAN DOLAYI ZİGAVUSUN SAMPUANINI KULLANDIM.COK MEMNUN KALDIM RENGİ COK DOĞAL DURUYOR

 4. blank Murat dedi ki:

  Erkek için gereken boya varmı organik benim boyaya karşı alerjik var ne yapmaliuim

 5. blank İzem kaya dedi ki:

  Bilmem ne bilmem ne bilmem ne

 6. blank Halil Topçu dedi ki:

  Merhaba ,organık saç boyaları üreten markaların içinde türkiyede üretileni varmı ? Varsa hangileri ?
  Günleriniz güzel ve saglık dolu olsun.Sevgilerimle.