Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır

Lazerle ben aldırma uygulamasını merak edenlere özel, fraksiyonel lazerle yüzdeki ve vücuttaki istenmeyen siyah noktalar ve et benleri ya da normal benlerden kurtulma hakkında hazırladığımız yazımızda, ben aldırma işlemi hakkında en çok sorular soruların yanıtlarını aradık;

Herkesin vücudunda birbirinden farklı sayılarda ve boyutlarda benler bulunur. Bazı insanlarda çok fazla görülen benler bazı insanlarda yok denecek kadar azdır ama herkesin vücudunda az ya da çok mutlaka ben bulunur.

Bazı insanlara karakteristik ya da seksi gelebilirken bazı insanlar benlerinden hiç hoşlanmaz bundan rahatsızlık duyar ve kurtulmak isterler ya da estetik veya  keyfi nedenler haricinde bazı insanların vücudunda oluşan benler kötü huylu ya da zararlı olabilirler ve ilerleyen zamanlarda kansere çevirme riski ile karşı karşıya kalabilirler. Ayrıca çok büyük olan et benleri de sağa sola takılma riski taşıdığından lazer ile ben aldırma uygulaması yaptırma sebepleri arasında sayılabilir. Et benlerinin doğal tedavisi için yapılan uygulamalardan sonuç alamayanlara ya da risk almak istemeyenlere özel en iyi tedavi seçenekleri arasında lazer tedavisi bulunur

Lazerle Ben Aldırma Nedir Nasıl Yapılır?

Lazer ile ben aldırma işlemi benleri yakma mantığına sahip bir işlemdir. İşlem çok uzun süredir var olan bir işlem değildir ama çok yeni yada riskli etkileri bilinmeyen bir işlemde değildir. İşlemin etkileri bellidir ve riskli bir işlem değildir. Son derece basit bit işlem olan lazer ile ben aldırma son dönemde duyulmaya ve yaygınlaşmaya başlamıştır.

LAZER İLE BEN ALDIRMA TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Lazer ile ben alımının çok basit bir işlem olduğunu söylemiştik genellikle işlemi yaptıracağınız yere girmeniz ve çıkmanız 2 saatten uzun sürmez. İşlem hem hızlı hem de kolaydır.

Lazer ile ben aldırma işlemini yaptırmadan önce lokal anestezi yapılır. Genel anestezi seçeneği yoktur çünkü böyle bir şeye gerek yoktur. İşlem bölgesel olduğu için lokal anestezi ile yapılır.

Benler içinde melanin bulundurur lazer ise bu melanine zarar vererek dokuyu yakar yani açıklarsak ;

 • Benler içerilerinde melanin adı verilen beni kahverengi haline getiren maddeleri bulundurular. Lazer ise yapısı sebebiyle yakıcıdır ve benler üzerine uygulanırken ısısı yavaş yavaş yükselterek ben dokusuna zarar verene kadar uygulanır. Doğru ısıya gelen lazer ise ben dokusuna zarar vererek melanini yok etmeye ve dokudan beni koparmaya yarar.

İşlemin genel adımları bu kadardır ve gerçekten basit bir işlemdir herhangi bir sebeple korkulmasına gerek yoktur ancak basit bir işlem olması her yerde yapılabileceği anlamına gelmez tabikide. Lazer yanlış kullanılısa yakıcı bir şeydir bu yüzden lazer ile ben aldırma işlemini kesinlikle uzman bir yerde ve uzman birine yaptırmalısınız hatta yaptırmadan önce daha önce orada işlem yaptırmış kişilerin fikirlerini alabilirsiniz böylece içiniz daha rahat olacaktır. En basit işlemler ile ne yapacağını bilmeyen eğitimsiz insanlar tarafından yapıldığında büyük problemlere neden olabilir .

LAZER İLE BEN ALMA HER TÜRLÜ BEN İÇİN YAPILIR MI?

Lazer ile ben aldırmanın hangi benler için yapılabileceği ile ilgili tam anlamıyla bir kısıtlama vardır diyemeyiz. Sizi görüntü olarak rahatsız eden istemediğiniz çok büyük olduğu için rahatsızlık veren bütün benlerinizi yaktırabilirsiniz bunun için herhangi bir kısıtlama yoktur keza kötü huylu benler için de durum böyledir. Lazer ile ben aldırma olayında önünüze geçebilecek tek bir engel olabilir o da doktorunuzun herhangi bir sebepten riskli olabileceği gerekçesiyle işlemi bazı benlere yapmaması bunun kimseyi yanlış yönlendirmemek amacıyla burada tam olarak ifade edemeyeceğimiz sebepleri olabilir ama normal şartlarda istediğiniz her beni aldırabilirsiniz herhangi bir kısıtlama yoktur .

LAZER İLE BEN ALDIRMAYI KİMLER YAPTIRABİLİR?

Lazer ile alınan benlerde bir kısıtlama olmadığı gibi kimin lazer ile ben aldırabileceği ile ilgili de herhangi bir kısıtlama tam anlamıyla yoktur. Doktorun uygun gördüğü herkes lazer ile ben aldırma işlemini yaptırabilir. Doktorlar uygun görmedikleri durumlarda yada bazıları nadir olarak reşit olmayan kişilere yapmak istemezler ama resmi olarak herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur.

LAZER İLE BEN ALDIRMANIN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Lazer ile ben aldırmak ne kadar basit bir işlem olursa olsun sonuç olarak lazer kullanılan bir işlemdir ve yanlış yerlerde yanlış kişiler tarafından yapıldığında bir sürü soruna neden olabilir. Bu sorunlardan bazılar ise şunlardır;

 • Ben alınan bölgede kızarma
 • Ben alınan bölgede morarma
 • Ben alınan bölgede şişme
 • Ben alınan bölgede beneklenme
 • Ben alınan bölgede sertleşme
 • Ben alınan bölgede kabuklanma
 • Ben alınan bölgede yanık
 • Ben alınan bölgede kaşıntı
 • Ben alınan bölgede hissizlik
 • Ben alınan bölgede iltihaplanma

 

Ben aldırdıktan sonra bu sorunlarla karşılaşıldığı taktirde hemen bir doktora başvurmanız gerekir çünkü ben aldırma normal şartlarda basit ve sorunsuz bir işlemdir bunlarla karşılaşıyorsanız mutlaka bir şeyler ters gidiyor demektir .

SIK SORULAN SORULAR

LAZER İLE BEN ALMA İZ BIRAKIR MI?

Lazer ile ben aldıracak insanlar için en önemli sorulardan bir tanesi lazer ile ben aldırdıktan sonra bölgede iz kalıp kalmayacağıdır. Bu sorunun cevabı çok basittir. Tüm şartlar normal olduğu işlemde bir sıkıntı olmadığı taktirde hayır bölgede iz kalmaz ama eğer işlemde bir sorun olur yada herhangi bir şey çıkarsa bölgede iz kalma riski vardır.

Yanlış kişiler tarafından yapılan yanlış müdehalalerde kullanılan yanlış lazer sebebiyle ben aldırılan bölgede yanıklar oluşabilir.

Yanlış mevsimde yaptırılan ben aldırma işlemleri sonrasında da bölgede yanıklar oluşabilir. Ben aldırma işlemleri sadece kış mevsiminde yapılmalıdır. Yaz mevsiminde yapıldığı taktirde güneş sebebiyle bölgede yanma olması kaçınılmazdır.

LAZER İLE BEN ALMA ACI VERİR Mİ?

Bir diğer yaygın soru ise lazer ile ben aldırma işlemlerinin acılı yada ağrılı olup olmadığıdır. Yazımızın üst kısmında bundan kısaca bahsetmiştik tekrar bahsetmek gerekirse lazer ile ben aldırma işlemleri sırasında lokal anestezi kullanılır. İşlem sırasında lokal anestezi kullanıldığı için de herhangi bir  acı hissedilmez. İşlem sonrası ağrı yada acı da oluşmaz ama bu her şeyin normal ve profesyonel olduğu durumlar için geçerlidir eğer işlem sırasında bir sorun olduysa lazer yanlış kullanıldıysa ben alındıktan sonra acı yada ağrı oluşabilir. Bu durum normal değildir ve hemen bir doktora başvurulması gerekir.

LAZER İLE BEN ALINDIKTAN SONRA AYNI BEN GERİ GELEBİLİR Mİ?

Lazer ile alınan benin geri gelip gelmediği de merak konusudur . Lazer ile alınan ben yakılır yani tamamen yok olur ama bazen bazı vücutlar bunu kabul etmez ve orada tekrar ben oluşur bunun tıbbi açıklaması tam olarak bu olmasa da benler geri gelebilir ama normalde gelmemeleri gerekir eğer aynı yerde tekrar ben oluştuysa konuyla ilgili bir uzmandan fikir alabilirsiniz.

Lazer Uygulamasından Sonra Kurtulduğum Benlerim Yüzümde İz Bırakır Mı?

Estetik kaygılardan en önemlisi de ben aldırma uygulamasından sonra yüzde kalacak izler. İşte bu sorunun cevabı da hem et benleri üzerinde lazer uygulaması işlemi hem de iz kalma sürecinden bahseden bu videoda;

LAZER İLE BEN ALDIRANLARIN KONU İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİ ve YORUMLARI

 • Ben bundan 3 sene önce boynumdaki benimi aldırdım iyi ki aldırmışım hiç sevmiyordum saçımı tararken giyinirken hep elim taragım takılıyordu sonra acıyordu . şimdi kurtuldum oldu bitti.

P.O

 

 • Ensemde koskocaman bir ben vardı ben yıllarca hep aldırmak istedim annem ya bir şey olursa ya bir şey olursa yaptırma yaptırma olmaz olmaz diye beynimi yedi keşke hiç vakit kaybetmeden direkt yaptırsaydım o kadar rahatladım ki böyle bir sorununuz varsa hiç beklemeyin hemen yaptırın.

L.K.

 

 

 • Hiiiiç acımıyor. O kadar hızlı bitti ki . Aa bitti mi diye şok oldum. Benlerden hiç hoşlanmıyorum aksi gibi bende de dolu ama kurtuldum vallahi hepsinden mis gibi oldu.

H.S.

 

 • Ben benimi aldırmaya ilk karar verdiğimde küçük bir polikliniğe gittim adam hemen yapalım dedi sonra araştırmaya başladım iyi ki başlamışım yaz ayında yapılmazmış meğer adam bana yapmaya kalktı siz siz olun dikkat edin böyle bilmeyen insanlardan uzak durun. Şimdi doğru düzgün hastanede yaptırdım iki ay önce. Hiçbir sorun olmadı iyi ki o adama yaptırmamışım.

S.Y.

 

 • Ben çok korkuyordum çenemdeki beni hep aldırmak istedim ama olmadı hep korktum geçen sene hallettim resmen özgüven geldi bana o kadar mutluyum ki iyi ki yaptırmışım. Hem hiç acımadı hem ağrımadı izi de kalmadı sadece çok kaşınmıştı ama o da geçti.

E.U.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.