Genital Kaşıntı için Evde 10 Bitkisel Tedavi

Genital Kaşıntı için Evde 10 Bitkisel Tedavi

Genital Kaşıntıya Bitkisel Çözüm; Kadınlar arasında oldukça yaygın ve ortak sorunlarından birisi olan genital kaşıntı için evde 10 bitkisel tedavi yönteminden bahsetmek istiyorum. Hemen hemen her kadının ortak problemi olan vajina kaşıntısı için aşağıdaki yöntemleri deneyerek bu sorunu rahatlıkla atlatabilirsiniz.

Genital Kaşıntı için Evde 10 Bitkisel Tedavi

Genital kaşıntı veya vajinal kaşıntı olarak adlandırılan bu lanet şey, bazı durumlarda ve istenmeyen yerlerde tutar. Bu durum bizi mahcup duruma düşürebilir. Özellikle kadınlar için utanç verici bir durum olduğundan ciddiye alınması gereken bir olaydır.

Genital Kaşıntı Neden Olur?

Genital kaşıntının nedenlerini soracak olursanız buraya beş yüzden fazla madde belirtebilirim. Ancak en yaygın olanı mantar enfeksiyonu nedeniyle olur. Bunun dışında sık giyilen elbiseler, kimyasallar en çok kaşıntıya neden olanlardır.

Genital kaşıntı için bir çok ilaç vardır. Ancak öncelik olarak genital kaşıntıyı geçiren bitkisel çözümleri denemeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. Dilerseniz bu bitkisel tarifleri anlatmaya başlayayım. Vajinal Kaşıntı için Evde Ne Yapılabilir?

Genital Kaşıntı için Elma Sirkesi

Elma sirkesi tam bir bakteri ve mikrop düşmanıdır. Yapmanız gereken tek şey iki veya üç gün boyunca genital bölgenizi elma sirkesi ile yıkamak olacak. Bir kaç günde genital kaşıntıdan eser bile kalmayacaktır. Özellikle genital bölgede mantar ve bakteri teşhisi konulan kişiler için elma sirkesi birebirdir.

Vajinal Kaşıntı için Soğuk Kompres

Vajinal kaşıntı bazen sizi tam uyuyacak iken yakalar. Günün yorgunluğu, stresi birde genital kaşıntı ile sizi yatırmaz. İşte böyle zamanlarda rahat bir uyku uyumak ve genital kaşıntıyı geçirmek için bir buz torbası kaşının bölgeye konur. Bir kaç dakika içerisinde kaşıntı tamimiyle geçer ve rahat bir uyku uyursunuz.

Genital Kaşıntı için Tuz Banyosu

Tuz etkili bir antibakteriyeldir. Özellikle kaşıntılar için tuz banyosu kullanabilirsiniz. Konsantre tuz ile vajinanızı yıkayabilir veya bir küvetin içini su ile doldurup, içerisine bir miktar tuz dökerek vücudunuzu içerisine sokabilirsiniz. Bu yöntem hem bakterileri yok eder hemde bakteri oluşumunu engeller.

Genital Kaşıntı için Sarımsak

Genital bölgenizde yoğun bir kaşınma varsa güçlü bir antibakteriyel olarak sarımsak kullanabilirsiniz. Doğrusunu söylemek gerekirse herkes sarımsağın koku yapacağından bu yöntemi denemeyeceğini biliyorum. Ancak sarımsak uygulaması sonrasında hoş kokulu bir duş jeli ile yıkanmak, sarımsak kokusundan eser bırakmıyor.

Genital bölge kaşıntısı için bir kaç diş sarımsağı püre kıvamına getirin ve bir tülbente sarın. Tülbent ile kaşıntı olan bölgeye uygulayın. Sarımsak kokusunu gidermenin diğer bir yöntemi ise kabartma tozu kullanmaktır. Bölgeye kabartma tozu uygulayarak kokuyu giderebilirsiniz.

Genital Kaşıntı için Yoğurt

Vücuttaki kötü bakterileri boğmak için yoğurt kullanabilirsiniz. Saf yoğurdu bol miktarda genital kaşıntı olan bölgeye sürün. Her gün bir kahve fincanı dolusu yoğurdu kaşıntı olan bölgeye sürdükten sonra bakteriler gidecek hemde mantar enfeksiyonunu iyileştirecektir. Özellikle keçi veya koyun sütünden yapılmış yoğurtlar vajinal kaşıntı için iyi bir çözümdür.

İç vajinal kaşıntıyı durmak istiyorsanız tampon ile uygulama yapabilirsiniz. Tamponu yoğurda batırarak kullandığınız taktirde vajina kaşıntısı hemen geçecektir.

Fesleğen Yaprakları

Fesleğen yaprağının anti mikrobiyel, anti-fungal ve anti bakteriyel özellikleri vardır. Bir cezve içerisine fesleğen yapraklarını atın ve su ile kaynatın. Yaklaşık 20 dakika kaynattıktan sonra cezveyi kenara alın ve soğumasını bekleyin. Fesleğen suyu soğuduktan sonra bu suyu için. Bu yöntem genital kaşıntı için kalıcı bir çözümdür.

Biberiye Yaprakları

Biberiye yapraklarını 15 dakika boyunca su ile kaynatıp, demleyin. Soğumaya bıraktığınız biberiye suyu ile vajina bölgenizi yıkayın. Kaşıntının anında geçtiğini fark edeceksiniz.

Genital Bölge Kaşıntısına Karşı Tedbirler

Genital bölge kaşıntısını geçirmek ve kaşıntı olmasına karşı bazı tedbirlerde alınması gerekir. Dilerseniz bu tedbirleri sırasıyla yazalım.

  • Genital bölge her daim kuru kalmalıdır.
  • Nemli olan genital bölge silinmeli ve bitkisel çözümler ile kuru kalması sağlanmalıdır. Nemli olan bölgenin daha çok bakteri üreteceğini unutmayın.
  • Çok dar giyinmekten kaçının.
  • Pamuklu iç çamaşırı giyinmeye çalışın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.