Güzelleşmek İsterken Kör Olmayın

Güzelleşmek İsterken Kör Olmayın

Güzelleşmek için makyaj yapmamız gerekiyor ancak güzelleşeyim derken kör olmayın! Makyaj malzemeleri kullanımı alerjiden , göz enfeksiyonlarına bazı durumlarda körlüğe bile yol açabiliyor.

Güzelleşmek İsterken Kör Olmayın

Makyaj kadınların vazgeçilmez uygulamalarından bir tanesidir. Özellikle göz makyajı kadınlarda en hassas ve en detaylı yapılan makyaj bölgesidir. Göz makyajı kadınlar için her zaman özeldir. Bu nedenle diğer makyaj malzemelerine nazaran daha kaliteli ve daha seçici makyaj malzemeleri seçilmelidir. Kalitesiz ve sahte göz makyajı malzemelerinden uzak durmalısınız. Kötü , sahte , adı bile duyulmamış malzemeler güzelleşeyim derken kör edebiliyor.

Göz Makyajına Dikkat Edin

Göz makyajı yapılırken veya yaptırılırken çok dikkat edilmelidir. Göz altına veya göz kapağına yapılan makyaj ve bu makyajda kullanılan far, göz kalemi bazı durumlarda akar ve gözün içerisine kaçar. Bu durumda göz enfeksiyonlarına neden olabilir. Hatta bu makyaj malzemeleri kalitesiz ve markasız ucuz ürünler olursa körlüğe bile neden olabilir.

Göz Kuruluğuna Dikkat

Göze yapılan tüm makyaj teknikleri sırasında dikkatli olmalı ve özen göstermeliyiz. Göz ve çevresi diğer bölgelere göre daha hassastır. Bu nedenle göz için seçilecek olan makyaj malzemeleri son derece dikkatli seçilmelidir. Hata yaparsanız, bu makyaj malzemeleri en çok göz alerjisine neden olmaktadır. Gözde kızarıklık, yanma, kaşınma, batma, sulanma gibi belirtiler meydana gelir.

Göz makyajı sırasında kullanılan makyaj malzemelerinin yoğun yağ içermemesine dikkat etmelisiniz. Bu makyaj malzemesinde yoğun yağ bulunduğu taktirde göze akıp oradan da göz yaşına karışmaktadır. Neticesinde gözde bulunan kornea da kuruluğa neden olmaktadır. Son zamanlarda göz doktorlarına başvuru nedenlerinin bir çoğu göz kuruluğundan olmaktadır.

Göz Makyaj Malzemelerinde Tavsiye

Sizlere göz makyaj malzemesi almadan önce bazı tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Göz makyaj malzemeleri satın alırken aşağıdaki kurallara uymanız sonucunda göz kuruluğu , göz alerjisi , göz kaşıntısı , batma gibi hatta ilerleyen durumlarda kör olmamak için tavsiyelerimize uymanızı tavsiye ediyoruz.

  • Makyaj malzemesi alırken güvenilir ve bilindik markaları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.
  • Satın alacağınız makyaj malzemesinin üzerinde Hipo-alerjenik veya Dermotolog onaylı yazılı ürünleri tercih etmelisiniz.
  • Bilmediğiniz kozmetik ürün satan yerlerden markalı olsa bile ürün satın almamaya çalışın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.