Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Göz kalemi, kozmetik ürünleri arasında en popüler olan makyaj malzemelerinden bir tanesidir. Göz kalemi sayesinde suratınıza kısa süre içerisinde anlamlı bir güzellik katabilirsiniz. Sizlere Göz Kalemi Nasıl Sürülür anlatmak istedik. Çünkü göz kalemini sürmek için sizlere bazı püf noktalara değinmemiz de fayda var.

 

Göz kalemi sayesinde yumuşak bir çizgi veya güzel bir ivme ile ayna önünde sadece bir kaç dakika içerisinde ruhunuzun pencerelerini süsleyebilirsiniz.

Göz Kalemi Seçimi

Öncelikle bir göz kalemi seçerken dikkate alınması gereken bir kaç faktör vardır. Göz kalemi seçmek için öncelikle kalem mi yoksa sıvı formda mı seçmeniz gerektiğine karar vermelisiniz. Bu seçimi yaptıktan sonra göz renginize veya giyeceğiniz kıyafetlere göre göz kalemi seçimi yapabilirsiniz. Mesela sarı saçlara sahipseniz, günlük giyim için kahverengi göz kalemi tercihi yapabilirsiniz. Eğer siyah veya koyu bir saç rengine sahipseniz tercihiniz siyah olabilir.

Gözlerinize kalem çekeceğiniz yumuşak ve ince hatlı olacak ise sıvı tüp göz kalemi kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Sıvı göz kalemleri gözlerinize ince hatlı çizgiler ve yönler vermek için en kullanışlı olanıdır.

Eğer gözünüze çekeceğiz hatların lekeli veya bulanık olmasını istiyorsanız, kalem türünü kullanabilirsiniz. Göz kalemleri daha büyük veya kontur çekmek için ideal tiptir.

Göz Kalemi (Eyeliner) seçiminde dikkat edilmesi gereken şeyler bir tanesi de marka seçeneği olacaktır. Her kalemi almasanız daha iyi olur. Göz kalemlerinin de cebinizi, cüzdanınızı yakmayacak türden olması gerekiyor. Ancak bazı markalara da yönelirseniz, hem daha sağlıklı ve hijyenik olacaktır.

Göz Makyajı Tarzınızı seçin

Hangi göz makyajı tarzının size gideceği konusunda tereddütte iseniz bunun en kolay yolu biraz dergi karıştırmaktır. Dergilerde beğendiğiniz göz makyajı türlerine, bazı model ve mankenlerin yaptığı göz makyajı türlerini gözden geçirebilirsiniz.

Göz Makyajı Sıralaması

Makyaj yaparken sıralamalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Makyaj sıralaması bu nedenle önemlidir. Mesela göz kalemi kullanmadan önce allık, göz farı üzerine yapılmasında fayda vardır.

Göz kalemini kullanırken muhakkak yanınızda yada makyaj çantanızda kalem traş bulundurun. Ucunu sivriltmek istediğiniz zaman ve kalemin ucu kalın olduğunda kalemtraştan yararlanırsınız. Eğer göz makyajını bütün göz gözünüzde kalmasını istiyorsanız, önce göz farını kullanın.

Göz Kalemi Sürüş Şekilleri

Göz kaleminin bir kaç sürüş tekniği vardır. Öncelikle başınızı eğin ve gözünüzün dışından parmağınızın yardımıyla yukarı kaldırın. Eğer kaş çizginizden tutup yukarı kaldırırsanız daha çok gerginlik sağlamış olursunuz. Ayrıca elinizi sabit tutmanız için bir masa veya tezgaha dirseğinizi dayarsanız daha yararlı olacaktır.

Göz Kalemi Sürme

Göz Kalemi sürerken kirpiklerinizin üstünde noktalı bir çizgi oluşturun. Bu noktalar küçük aralıklarla olursa daha iyi olacaktır. Noktalar mümkün olduğunda göz kapağınızın tabanına yakın olduğundan emin olun. Noktalar kirpiklere ne kadar yakın olursa kirpiklerin yanılsaması daha verimli olur.

 

Ardından göz kalemi ile bu noktaları birbirine bağlayın. Bu bağlantıları yaparken kısa çizgiler kullanmaya çalışın. Mümkünse gözünüzün dış köşesinden iç köşesine doğru yapmanızda daha profesyonel sonuçlara erişirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.