Cildi Sıkılaştıran Meyveler ve Sebzeler

Cildi Sıkılaştıran Meyveler ve Sebzeler

Cildi Sıkılaştıran Meyveler ve Sebzeler Cildi sıkılaştıran meyveler ve sebzeler tüketerek cildinizin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Cilt sıkılaştıran meyveler ve sebzeler tükettikçe siz farkında olmadan cildinizde büyük bir değişim olduğunu görenler bile ifade edecektir.

Cildi Sıkılaştıran Meyveler ve Sebzeler

Yaşımın genç olmasına rağmen derimin oldukça yumuşak olması beni rahatsız ediyordu. Cildi sıkılaştırmak için bir çok krem ve kozmetik ürünü kullandım. Ancak bu kremler ve kozmetik ürünler çok pahalıydı. Ayrıca bir kısmının faydasını görürken bir kısmının hiç görmedim.

Cildi sıkılaştırmak için en doğal ve en iyi yol cildi sıkılaştırıcı meyveler tüketmek. Sizlere tavsiye edeceğim meyveleri sürekli olarak tükettiğinizde siz farkında olmadan cildiniz sıkılaşıyor. Yaklaşık bir aylık yaptığım cilt diyeti sayesinde cildim sımsıkı oldu. Bunun dışında cilt sıkılaştırmak için harcadığım tüm paralar da cebimde kaldı.

Cilt sıkılaştıran meyveler ve sebzeler tükettikçe hem cildiniz sıkılaşacak hemde meyve ve sebzelerden aldığınız vitaminler cildinizin daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Bunun yanında verdiğim kiloları da hiç hesaba katmıyorum. Şimdi cilt sıkılaştırıcı meyveleri ve sebzeleri sizlere sıralayalım.

Cilt Sıkılaştıran Meyveler

Aşağıda sizlere verdiğim cilt sıkılaştıran meyveler sadece benim tarafımdan değil, cilt uzmanları tarafından cilt sıkılaştırma konusunda etkili olan ve tavsiye edilen meyvelerdir.

  1. Mandalina
  2. Kayısı
  3. Portakal
  4. Elma (Özellikle yeşil elma)
  5. Şeftali
  6. Muz
  7. Mango

Bu meyveler cilt sıkılaştırmak için tek başına yeterli olacaktır. Ancak sıkılaştırmayı daha da hızlandırmak isterseniz pirinç suyu maskesi yapabilir.

Cildi Sıkılaştıran Sebzeler ve Bitkiler

Doğa, bizlere bir çok faydalı meyve, sebze ve bitkiler vermektedir. Yüz yıllar önce bile cilt bakımı ve sağlık için kullanılan şifalı bitkiler halen bu amaçlar için kullanılmaktadır. Hatta bir çok ünlü kozmetik markası kendi ürünlerini doğal cilt bakımına dönüştürmüştür.

Şimdi sizlere cildi sıkılaştıran sebzeler ve bitkilerden bahsedelim. Bu sebze ve bitkileri yemeklerinizin içerisinde veya serpiştirerek baharat olarak bile kullanabilirsiniz.

Yulaf : Çay demler gibi yulafı sıcak su ile demleyin. Elde ettiğiniz yulaflı suyu hem cildinizi temizlemek için hemde cildinizi sıkılaştırmak için bir pamuk yardımıyla düzenli olarak cildinizi silebilirsiniz.

Soya : Tam bir E vitamini deposu olan soya, cilt sıkılaştıran bir sebzedir. Cildi sıkılaştırdığı gibi, nemlendirir, sivilce ve akne oluşumunu engeller. Ayrıca hücreleri yenileyici özelliği de yabana atılmamalıdır.

Papatya : Çay demler gibi papatyayı sıcak suya atarak demleyin. Elde ettiğiniz papatya suyu ile yüzünüzü düzenli olarak temizlediğiniz de göz altı morlukları, göz altı şişliği ve ince çizgiler yok olacaktır.

Biberiye : Cildin kan dolaşımını hızlandırmak istiyorsanız biberiye tüketmelisiniz. Biberiye tükettikten sonra ciltteki kan dolaşımı hızlanacak ve cildinizin canlı gözükmesi sağlanacaktır. Biberiyeyi, yemeklere baharat olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca biberiye sivilcelere de çok iyi gelmektedir. Biberiyeli sivilce maskesi yazımızda bu konudan bahsetmiştik. Bunun dışında verdirdiği kilolar da cabası.

Limon : Hem cildinizi parlatacak hemde cildinizdeki lekeleri giderecek olan limon, cilt sıkılaştırmada da çok işinize yarayacak. Bir çok cilt sıkılaştırıcı maske tarifi içerisinde yer alan limon, vücudunuzdaki yağ oranını dengeleyecek ve cilt sarkmasına karşı önleminiz olacaktır.

Lavanta : Cildi sıkılaştırmak için kullanılan diğer bir bitkide lavantadır. Lavanta hem cildi sıkılaştırır hemde cildin canlı gözükmesini sağlar. Ayrıca lavanta suyu olarakta yüzünüze kullanabilirsiniz. Evde lavanta suyu nasıl yapılır adlı konumuz size yardımcı olacaktır.

Isırgan otu : Bu ot bir çok cilt bakım maskesinin içerisinde bulunur. Isırgan otu özlü yüz kremi olarak duyduğunuz ve cilt sıkılaştıran bu bitki ile hem cildinizdeki kırışıklıkları giderebilir hemde ince çizgileri yok edersiniz. Isırgan otunu, sıcak su içerisinde demleyin. Suyunu süzüp, bir adet yumurta ile karıştırın ve cildinize uygulayın. Maske cildinizde kuruduktan sonra cildinizin nasıl sıkılaşacağını gözlerinizle görebilirsiniz.

Kabak : Çok bilinmese de cildi sıkılaştıran meyveler ve sebzeler arasındadır. Pişirdiğiniz kabağı püre kıvamına getirin ve içerisine bir miktar zeytinyağı atıp, karıştırın. Elde ettiğiniz karışım ile cildiniz inanılmaz derecede sıkılaşacak.

Cilt sıkılaştıran meyveler ve sebzeler ile alakalı bu konuyu devamlı güncellemek istediğimde ve yeni bilgiler edindiğimde buradan sizlere yazacağım. Şimdilik görüşmek üzere…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.