Bitkisel Cilt Bakım Ürünleri ve Cilt Bakımı Maskesi

Bitkisel Cilt Bakım Ürünleri ve Cilt Bakımı Maskesi

Bitkisel Cilt Bakım Ürünleri Bitkisel cilt bakım ürünleri, kimyasal içerikli cilt bakım ürünleri yerine kullanılması daha uygun olan ürünlerdir. Bitkisel cilt bakım ürünleri kozmetik satan yerlerden ve sitelerden satın alınabileceği gibi çeşitli bitki ve meyveleri birbirine karıştırarak elde edilen bitki kürleri ile de uygulanabilir.

Bitkisel cilt bakım ürünleri

Aktarlardan edinebileceğiniz birçok yağ çeşidi ile cilt bakımınızı doğal ve bitkisel yollarla yapmanızı sağlar. Bitkisel cilt bakım ürünleri genellikle üçlü setler halinde cilt yapınıza uygun çeşitleri ile satışa sunulmuştur.

Paketli ürünleri almaktansa kendiniz evinizde uzmanlardan aldığınız tariflerle bitkisel cilt bakım ürünleri hazırlayabilirsiniz. Ayrıca genel ve günlük cilt bakımınızın yanında cildinizin deforme olan bölgeleri için hazırlayacağınız cilt bakım ürünleri ya da kürler vardır.

Bitkisel Cilt Bakım Ürünleri ve Bitkisel Cilt Bakımı

Bu kürlerin saçlarınız için ve cildiniz için farklı uygulamalarla elde edilen türleri mevcuttur. Bitkisel cilt bakım ürünleri yan etkileri olmayan ancak hazırlarken en ufak detayları dahi göz ardı etmeden hazırlanabilecek ürünlerdir.

Aksi halde istediğiniz sonuca ulaşamayabilir ya da dengi sandığınız bir bitkiyi kullandığınızda sıkıntılı durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Şimdi sizlere rahatlıkla kullanabileceğiniz bazı yağları ve kürlerin yapılışını anlatıyoruz.

Shea yağı ile kakao; sheo yağı ve kakao çeşitli şampuanların ve saç kremlerinin de içinde yer alır. Vücudun ve saçlarınızın kurumamasını nemlenmesini ve yumuşak kalmasını sağlar. Özellikle yazın oluşan cilt yanıkları ve çatlaklıklar için mükemmel bir karışımdır.

Avokado yağı; vücudunuzda oluşan ya da bulunan ince çatlakların azalmasını ve cildinizin A, E ve D vitaminlerini almasını sağlar. Avokado yağı, avokado bitkisinden elde edilir ve cildinize yumuşaklık kazandırır.

 

Üzüm tohumu yağı; üzüm tohumu yağı üzüm tohumundan elde edilir ve cilde direk uygulanabilir. Cildinizin vitamin ve mineral eksiğini tamamlamasına yardımcı olur ve nemlenmesini sağlar.

Jojoba yağı; ismini sıkça duyduğumuz bu yağ pek çok besleyici ürünün içinde bulunur. Jojoba yağının içinde cildimizde bulunan vitamin, protein ve minerallere en yakın maddeler bulunur. Bu sebeple jojoba yağı hücre yenilenmesine yardımcı olur.

Süt tozu; süt tozu cildinizin pürüzsüz ve parlak olmasına yardımcı olur ve arındırıcı özelliği ile cildinizi arındırır.

Fındık yağı; fındık yağı cilde iyi gelen özel bir yağdır. Cilde nem kazandırır ve yaşlanma karşıtı olarak kullanılan bir yağdır.

Zeytinyağı; besleyiciliği ve nemlendiriciliği ile bilinen bir yağdır. Cilde yumuşaklık kazandırarak besler.

Arpa unu; arpa un haline getirilerek hamur elde edilir ve yüze maske olarak sürülerek 2 saat kadar bekletilir ve sonra yüzünüzü yıkadığınızda cilt lekelerinizin kaybolduğunu göreceksiniz.

Aşk otu kökü; aşk otu köklerini kaynatarak elde ettiğiniz suyu cildinize sürdüğünüzde yüzdeki lekeleri yok eder.

Yoğurt maskesi; bir tatlı kaşığı süzme yoğurdu bir çay kaşığı karbonat ile karıştırdığınızda cildinize sürün ve 1 saat kadar bekleterek ovarak çıkarın. Daha sonra bir çorba kaşığı kil, bir çorba kaşığı su, bir çorba kaşığı mısır ununu ve bir çay kaşığı kremi karıştırarak cildinize uyguladığınızda yüzünüzden ölü deri çıkar. Cildiniz yenilenir ve pürüzsüzleşir.

Biberiye kürü; biberiye ezilerek krem haline getirildikten sonra cilde sürüldüğünde cildiniz güzelleşerek kırışıklık probleminden kurtulur. Biberiyenin tohumu ve yaprağı on beş yirmi dakika kadar kaynatıldıktan sonra cilt bu suyla yıkandığında pürüzsüzleşir ve güzelleşir.

Boza kürü; boza ile bir tatlı kaşığı arpa ununu karıştırarak yüzünüze sürün ve dairesel hareketlerle on beş yirmi dakika kadar masaj yapın. Daha sonra yüzünüzü su ile yıkayın ve nemlendirin. Bu kürü haftada iki kere uygulayın ve cilt lekelerinizden kurtulun.

Bitkisel Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Bitkisel cilt bakım ürünleri her zaman daha faydalıdır. Çünkü içlerindeki doğal içerikten dolayı cildi tahriş etmez ve cildin derinlemesine etki eder.  Bitkisel bakım ürünleri satın alınabileceğinin yanında evde de hazırlanabilir. Sivilce geçmişten beri insanların en büyük problemlerinden biridir. Özellikle de ergenlik döneminde olan kişilerde çok çıktığı için onlar daha çok problem eder. Fakat sadece ergenlikten değil cilt tipinden dolayı çıkan kişilerde her yaşta ve sürekli çıktığı için sürekli ve kalıcı bir çözüm ararlar. Kullanılan sivilce kremleri karaciğere etki yaptığı ve dudaklarda kuruma bıraktığı için genellikle ilaçlar yerine evde yapılan sivilce maskesi daha çok işe yarar. Bizde sizler için bitkisel cilt bakım ürünleri içerisinde en çok yapılan sivilce maskelerini seçerek derledik.

Bitkisel Cilt Bakım Sivilce Maskesi

Gerekli malzemeler: Yarım limon, bir çay kaşığı bal

İlk olarak yarım limon sıkılarak içerisine bir çay kaşığı bal eklenir ve karıştırılır. Bal tamamen eridikten sonra, cilt yıkanır ve kuruduktan sonra masaj yapar gibi yedirerek sürülür. Daha sonra 15 – 20 dakika bekledikten sonra önce ılık daha sonra soğuk su ile yıkanır.

Bitkisel Sivilce Maskesi

Gerekli malzemeler: Bir yemek kaşığı pirinç unu, süt

Bir kap çıkarılarak içerisine bir yemek kaşığı pirinç unu dökülür. Daha sonra mama kıvamı alana kadar süt ilave edilir ve karıştırılır. Cilt yıkanır ve kuruduktan sonra maske gibi göz çevresi hariç bütün yüze sürülür. Kurumaya bırakılır. Tamamen kuruduktan sonra, önce ılık daha sonra soğuk su ile yıkanır. Ayrıca bu maske ten renginizi daha çok açacağı için daha beyaz bir tene sahip olabilirsiniz.

Cilt Yenileyen Sivilce Maskesi

Gerekli malzemeler: Gülsuyu ve bal

Gül suyu cildi çok iyi temizlediği için sivilce maskesi yapımında vazgeçilmezdir. İki yemek kaşığı gül suyu ve bir çay kaşığı bak karıştırılır. Bal erdikten sonra masaj yapar gibi bütün cilde sürülür. 15 -20 dakika bekletildikten sonra önce ılık daha sonra soğuk su ile yıkanır.

Sivilceleri Yok Eden Maskesi

Gerekli Malzemeler: Limon ve yumurta akı

İlk olarak yarım limon sıkılır ve içine bir yumurtanın akı koyularak karıştırılır. Cilt temizlendikten sonra bütün cilde sürülür. 15 -20 dakika bekletildikten sonra önce ılık daha sonra ılık su ile yıkanır.

Maskelerden birini seçerek haftada bir kez yaptığınızda artık sivilcelere veda edebilirsiniz. Bitkisel cilt bakım ürünlerini sivilceler de değil, her probleminizde yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.