Cilt Lekelerine Havuç Yağı (Etkili Yöntem)

Cilt Lekelerine Havuç Yağı (Etkili Yöntem)

Cilt lekeleri deyince akla il gelen vitamini oluyor. E vitamini deyince de ilk akla gelen havuç oluyor. Dikkat ettiyseniz güneş kremlerinde bile E vitamini vardır. Eğer bir güneş kremi sürmeden güneşe çıkarsanız , cildinizde lekeler oluşur. İşte bu yüzden cilt lekelerini önlemek için cildin E vitaminine ihtiyacı vardır.

Cilt Lekelerine Havuç Yağı

Güneş cildi yakıcı bir etkiye sahiptir. Yanan hiç bir şey iyi olamaz. Bu nedenle yanan cilt sonunda ya kabuk bağlar yada soyulur. İşte bundan sonrasında ise ciltte yanıklar ve lekeler gibi izler bırakır. Bu izler zamanla daha da oturur ve cildimizin kötü gözükmesine neden olur.

İşte bu durumda bayanlar kozmetik ürünlerinden , güzellik merkezlerine , kimyasallardan , yanlış cilt maskelerine kadar her şeyi deniyor. Çünkü akılda olan tek şey o cilt lekeleri geçsinde başka bir şey istemem demek kalıyor.

Bazı durumlarda ise yanlış peeling tarifleri ile bu lekeleri geçirmek isteriz ancak bu yanlış peelingler ile lekeyi daha kötü hale bile getirebiliriz.

Cilt Lekelerine Havuç Yağı Yapımı

Malzemeler

  • Bir kavanoz rendelenmiş havuç
  • 500 gram ayçiçek yağı
  • Kavanoz

Havuçları ilk olarak güzelce temizleyin. Daha sonra bir bıçak ile havuç üzerinde kabukları soyun. Havuç üzerinde hiç siyah nokta kalmamalıdır. Daha sonra havucu güzelce rendeleyin. Ardından üzerine ay çiçek yağı doldurun. Daha sonra bu havuç ve yağını 2-3 saat boyunca ağzı kapalı bir şekilde bekletin. Günde 1 tatlı kaşığı tüketebilirsiniz.

Havuç Yağının Faydaları

  • Havuç yağı cilt kanserine karşı cildi korur.
  • Kalp hastalıklarına karşı korur.
  • Romatizma ağrılarını keser.
  • Bel boyun fıtıklarında kireçlenmeyi engeller.

Havuç yağının faydalarını ve havuç yağı yapını isterseniz birde Şems Aslan Melek‘ten dinleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.