Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Hep erkeklere saç ekiminden bahsederiz. Peki ya kadınlarda? Kadınlarda saç ekimi yapım aşaması gerçekten çok zorlu bir süreç. Ama imkansız değil. Yöntem olarak zor olsa da, yapılacak araştırmalar ve derine giden yöntemlerle beraber çok rahat saç çıkarımı yapılabilir.

Kadınlarda Saç Ekimi

İyi bir uzmana başvurun. Uzman doktorlar ilk olarak kadınların saç derisinde güzel bir araştırma yaparlar. Sonrasında ise saçın nasıl beslenmesi ve nasıl köklerin canlandırılması gerektiğine karar verilir. Kadınlarda Saç Ekimi erkeklere göre daha zor dursa da, dediğimiz gibi araştırma ve telkinlerin köklerde iyi yapılmasıyla beraber güzel bir ekim yapılabilir. Kadınlarda Saç Ekimi yapılmasında saçın kazınmasına gerek yok. Kadınlar kendi aralarında bunu yanlış bilmekte. Yani saç içerisine Lazer yöntemleri de kullanılarak güzel bir ekim yapılır.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Olur?

Kadınlar kendi arasında bu sorunun cevabını hep merak eder.kadınların saç yapısı ve kök hücreleri erkeklere göre farklı olduğundan,ekim konusunda da elbette bu yönden değişim söz konusu. Kadınların saçı kazınmaz. Seyrek olan nokta yada belirlenen alanlarda hafif açılmalar yapılır. Uzmanlar zaten Kadın saçını en iyi tanıyanlar olur. Bu sayede daha kısa sürede ekim yapılma şansı vardır.Kadınların saç derisine direkt olarak Hücre temini yapılır. Eğer çok açılma varsa, Lazerli ekim tekniği uygulanır.kadınların saç hücrelerinde kolay kolay bir ölme olmaz.bu nedenle ekilecek olan saç kökü daha kısa sürede çıkar.

Kadınlarda Saç Ekimi Sonrası

Saç ekiminden sonra, kadınlar saçlarına fazla baskı yapmaması lazım. Kadınların saçları “Kanser” gibi rahatsızlıklara yakalanmadıkları sürece tamamen dökülmez.bu nedenle de saçın uzaması ekim sonrasında daha rahat olur.

Ne Kadar Sürede Uzama Olur?

Saç ekiminden sonra yaklaşık 2 Ay sonra belirgin şekilde uzamalar başlar. Erkeklerde bu süre 3 ay ve sonrasında 7 ayı bulur. Ama kadınlarda 2 ayda belirgin hatlar ve 5 ay sonunda ise istenilen uzunluk seviyesine gelinir. Uzaması sonrası tekrar kısalma yaşanır mı? Diye düşünmeyin. Çünkü, saç ekimi yapılırken,kadın saç köküne uygun olan Kök hücre yöntemi kullanılır. Buda aynı kadının kendi saç kökü gibi etki yapar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.