Cilt Bakımı

Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir?

Saç dökülmesi zamanla dış etkenlerden, hava kirliliğinden, genetik aile yapısı gibi nedenle dökülmeye başlar. Zayıflayan saç kökleri daha da açılarak kelliğe doğru ilerler. Bir çok kişi saç çıkaran şampuanlar, kremler gibi kozmetik ürünlerinden yararlanmak isterken, bazı insanlarda saç ekimi yöntemi ile saçlarını geri kazanmak ister.

Saç dökülmeleri kişiden kişiye göre değişiklik gösterir ancak bir çok kişide saç dökülmesi moral ve psikolojik sorunlar yaratır. Saç dökülmesi ve kellik kadınlara oranla erkeklerde daha çoktur.

Saç Ekimi Nedir

Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi , uzmanlar tarafından sağlam kıl kökleri alınarak, saçın olmayan yerlerine ekme işlemidir. Yani saç olmayan yerlere gerçek saçlar ekildiği için tamamen doğal ve gerçektir. Kısacası sağlam olan saçlarınız olmayan yerlere takviye edilmesidir. Saç ekimi sadece erkeklere değil kadınlara da uygulanabilen bir yöntemdir.

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimi yöntemleri arasında iki çeşit saç ekim yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi FUE Saç Ekim Yöntemi diğeri ise FUT Saç Ekim Yöntemidir. Biz sizlere daha önce FUE Saç Ekim Yöntemi ve FUT Saç Ekim Yöntemi hakkında makaleler paylaşmıştık.

Ancak bu yöntemlerden bir tanesi olan Fue saç ekim yöntemi, dikişsiz ve kanamanın en az olmasından dolayı ilk seçilen yöntemlerden birisidir. Fut saç ekim yönteminde ise ense bölgesinden alınan saç folikülerleriyle yapılan bir yöntem olmasından dolayı dikiş gerektiren bir yöntem olmaktadır. Sağlıklı ve zahmetsiz olarak saç ekimi yaptırmak istiyorsanız, FUE tekniğini kullanmanızda yarar vardır.

Saç Ekimi yapılma esnasında anestezi yapıldığından dolayı saç ekimi tamamen hijyenik bir ortamda yapılmalıdır. Bu nedenle saç ekimini önünüze gelen her yerde yaptırmayın. Çünkü kıl köklerine ininceye kadar deri altına nüfus edecek bir mikrop, çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

İlginizi Çekebilir :  Saç Mezoterapisi Nedir? Nasıl Yapılır?
loading...

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. hasmet dedi ki:

  Selam arkadaşlar saç ekimini merak eden saç ektirmek isteyen arkadaşların bilgisine ben saçlarımı mega hair trans’ da ektirdim. Çok başarılı geçti ekimim başta bende korkmuştum saç ektirmekten ama dökülen saçlarımlada mutlu değildim. Bu yüzden çok araştırma yaptım kafamda bir sürü soru vardı hepsini Gülten Ünveren hanım yanıtladı detaylı bir şekilde ekimden önce ve sonra neler yapacağımızı anlattı bende güvendim kendisine ekimimi yaptırdım güvenimde boşa çıkmadı ayrıca ekimden sonra ilk saçlarımı gülten hanım yıkadı sonrasında kullanacağım ilaçları ve şampuanları hediye etti bana paket halinde ayrıca ilaçları bulmak için uğraşmadım yani çok memnun kaldım şuanda 2. ayımdayım henüz saçlarım çıkıncada size bilgi vereceğim şunu söylemek isterimki saç ektirmek çok korkulcak bişey değilmiş ekim yaptırmak isteyen arkadaşlarada tavsiye ederim…

 2. ersan dedi ki:

  merhaba saç ekimi konusunda Gülten Ünveren hanım 1 numara ben Gülten hanıma ekim yaptırdım çok memnun kaldım youtube de çok fazla videosu var ve açıklayıcı bilgiler veriyor sizde oradan izleyip bilgi alabilirsiniz

 3. ibrahim dedi ki:

  Selam ben 2015 yılında yaptırmıştım ekimimi benim saç ekimimi Gülten Ünveren hanım yapmıştı fue tekniği ile ekildi saçlarım 8 saat felan sürmüştü operasyonum başta hemen hemen 10 dk kadar bir ağrı hissediyorsunuz ama sonrasında bir acı yada ağrı hissetmiyorsunuz benim için herşey yolunda gitti sıkıntısız bir ekim olmuştu 5. Ayıma girdiğimdede saçlarım çıkmaya başlamıştı şimdi ise saçlarım fırça gibi uzun yaşımıda biraz küçülttü sanırım daha genç görünüyorum buda beni çok mutlu ediyor tabi bu yazımı saç ekimi yaptırmak isteyen arkadaşlara bilgi amaçlı yazıyorum

 4. serkan dedi ki:

  bende saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum ama nereye yaptırsam bir türlü karar veremiyorum birde fiyat bilgilerini yazsanız iyi olucak aslında ama

 5. onurr dedi ki:

  Selam Fransadan geldim ben İstanbula Saç ekimi için. Saçlarımın önlerinde çok açılmalar oldu buda bana çok rahatsızlık veriyordu bende özellikle kendi memleketimde ekim yaptırmak istedim internetten bir yer buldum saç ekimimi burada yaptırdım toplamda 3000 grafts saç ekildi herşeyden çok memnun kaldım.

BİR YORUM YAZ