Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir? Saç dökülmesi zamanla dış etkenlerden, hava kirliliğinden, genetik aile yapısı gibi nedenle dökülmeye başlar. Zayıflayan saç kökleri daha da açılarak kelliğe doğru ilerler. Bir çok kişi saç çıkaran şampuanlar, kremler gibi kozmetik ürünlerinden yararlanmak isterken, bazı insanlarda saç ekimi yöntemi ile saçlarını geri kazanmak ister.

Saç dökülmeleri kişiden kişiye göre değişiklik gösterir ancak bir çok kişide saç dökülmesi moral ve psikolojik sorunlar yaratır. Saç dökülmesi ve kellik kadınlara oranla erkeklerde daha çoktur.

Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi , uzmanlar tarafından sağlam kıl kökleri alınarak, saçın olmayan yerlerine ekme işlemidir. Yani saç olmayan yerlere gerçek saçlar ekildiği için tamamen doğal ve gerçektir. Kısacası sağlam olan saçlarınız olmayan yerlere takviye edilmesidir. Saç ekimi sadece erkeklere değil kadınlara da uygulanabilen bir yöntemdir.

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimi yöntemleri arasında iki çeşit saç ekim yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi FUE Saç Ekim Yöntemi diğeri ise FUT Saç Ekim Yöntemidir. Biz sizlere daha önce FUE Saç Ekim Yöntemi ve FUT Saç Ekim Yöntemi hakkında makaleler paylaşmıştık.

Ancak bu yöntemlerden bir tanesi olan Fue saç ekim yöntemi, dikişsiz ve kanamanın en az olmasından dolayı ilk seçilen yöntemlerden birisidir. Fut saç ekim yönteminde ise ense bölgesinden alınan saç folikülerleriyle yapılan bir yöntem olmasından dolayı dikiş gerektiren bir yöntem olmaktadır. Sağlıklı ve zahmetsiz olarak saç ekimi yaptırmak istiyorsanız, FUE tekniğini kullanmanızda yarar vardır.

Saç Ekimi yapılma esnasında anestezi yapıldığından dolayı saç ekimi tamamen hijyenik bir ortamda yapılmalıdır. Bu nedenle saç ekimini önünüze gelen her yerde yaptırmayın. Çünkü kıl köklerine ininceye kadar deri altına nüfus edecek bir mikrop, çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

YORUMLAR

 1. blank hasmet dedi ki:

  Selam arkadaşlar saç ekimini merak eden saç ektirmek isteyen arkadaşların bilgisine ben saçlarımı mega hair trans’ da ektirdim. Çok başarılı geçti ekimim başta bende korkmuştum saç ektirmekten ama dökülen saçlarımlada mutlu değildim. Bu yüzden çok araştırma yaptım kafamda bir sürü soru vardı hepsini Gülten Ünveren hanım yanıtladı detaylı bir şekilde ekimden önce ve sonra neler yapacağımızı anlattı bende güvendim kendisine ekimimi yaptırdım güvenimde boşa çıkmadı ayrıca ekimden sonra ilk saçlarımı gülten hanım yıkadı sonrasında kullanacağım ilaçları ve şampuanları hediye etti bana paket halinde ayrıca ilaçları bulmak için uğraşmadım yani çok memnun kaldım şuanda 2. ayımdayım henüz saçlarım çıkıncada size bilgi vereceğim şunu söylemek isterimki saç ektirmek çok korkulcak bişey değilmiş ekim yaptırmak isteyen arkadaşlarada tavsiye ederim…

 2. blank ersan dedi ki:

  merhaba saç ekimi konusunda Gülten Ünveren hanım 1 numara ben Gülten hanıma ekim yaptırdım çok memnun kaldım youtube de çok fazla videosu var ve açıklayıcı bilgiler veriyor sizde oradan izleyip bilgi alabilirsiniz

 3. blank ibrahim dedi ki:

  Selam ben 2015 yılında yaptırmıştım ekimimi benim saç ekimimi Gülten Ünveren hanım yapmıştı fue tekniği ile ekildi saçlarım 8 saat felan sürmüştü operasyonum başta hemen hemen 10 dk kadar bir ağrı hissediyorsunuz ama sonrasında bir acı yada ağrı hissetmiyorsunuz benim için herşey yolunda gitti sıkıntısız bir ekim olmuştu 5. Ayıma girdiğimdede saçlarım çıkmaya başlamıştı şimdi ise saçlarım fırça gibi uzun yaşımıda biraz küçülttü sanırım daha genç görünüyorum buda beni çok mutlu ediyor tabi bu yazımı saç ekimi yaptırmak isteyen arkadaşlara bilgi amaçlı yazıyorum

 4. blank serkan dedi ki:

  bende saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum ama nereye yaptırsam bir türlü karar veremiyorum birde fiyat bilgilerini yazsanız iyi olucak aslında ama

 5. blank onurr dedi ki:

  Selam Fransadan geldim ben İstanbula Saç ekimi için. Saçlarımın önlerinde çok açılmalar oldu buda bana çok rahatsızlık veriyordu bende özellikle kendi memleketimde ekim yaptırmak istedim internetten bir yer buldum saç ekimimi burada yaptırdım toplamda 3000 grafts saç ekildi herşeyden çok memnun kaldım.

 6. blank resul dedi ki:

  Merhaba bende Gülten Ünveren hanıma saç ektirenlerdenim. Burada yazılan yazılardan sonra karar verdim Gülten hanıma ekim yaptırmaya sağolsun arkadaşlar çok yardımcı olmuş oldu bana. Yazılanlar gibi ağrısız acısız bir ekim yaptırdım. Gülten hanım çok güler yüzlü pozitif bir bayanmış. Ekibide öyle tabi hasta memnuniyeti için ellerinden gelenleri yapıyorlar. Fue yöntemi ile oldu ekimim toplamda 4000 grefts saç kökü ekildi. Ekimden bir gün sonra saçlarım yıkandı ve saç ekimi garanti belgesi verildi. Fotoğrafım linktedir bakmak isteyen arkadaşlar için.

 7. blank fikret dedi ki:

  Gülten Ünveren hanıma bende saç ekimi yaptırdım. Benim ekimimi 2016 şubat ayında yapmıştı. Fue yöntemi oldu ekimim. 2 hafta içinde kök alınan yerler kabuklanıp döküldü ve iyileşti iz bile kalmadı. 4. ayda da saçlarım çıkmaya başladı. Gerçekten işinde çok başarılı dürüst hastasına değer veren bir hanımefendidir kendisi. Ben ekim sonrasında bir kez gidip prp yaptırdım ve ilk günki gibi güler yüz ile karşıladı beni tüm ekip. İşlerini severek yapmaları çok mutluluk verici. Bende çok memnun kaldım ekim yaptırmayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim…

 8. blank serhat dedi ki:

  Merhaba ben Almanya’da yaşıyorum burdan geldim saç ekimi için İstanbula saçlarımı Gülten Ünveren hanım ekti beni havaalanından özel şoför ile aldırdı konaklamam için otel ayarladılar herşey çok güzel geçti çok memnun kaldım ben. Ekim işlemim 8 saat sürdü benim 1 gece bekledim ekimden sonra. Ertesi gün saçlarım yıkandı. Saç ekimi garanti belgesi verildi. Çok memnun kaldım ilgi alaka çok güzeldi. Bu kadar ilgi beklemiyordum 🙂 Saç ektirmek isteyen herkese tavsiye ederim.

 9. blank hakan-inc dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ben saç ekimimi Mega Hair Trans da saç ekimi kordinatörü Gülten Ünveren hanıma ektirdim. 3000 grefts saç kökü ekildi fue yöntemi ile. Ben saç ekimine İsviçre’ den geldim. Beni havaalanından özel araç ile aldırdılar. İlk saç yıkamam ekimden birgün sonra oldu. Herşeyden çok memnun kaldım. İlgi alaka çok güzeldi konaklama ve havaalanı transferi gayet memnun etti beni. Hasta konforu için gerekli herşey vardı. Ben memnun ayrıldım saç ektirmek isteyen herkese de tavsiye ederim.

 10. blank ismail kuru dedi ki:

  Saç ekimi konusunda hem güvenilir hemde garantili bir ekim yapan tek yeri tavsiye ederim arkadaşlar Mega Hair Trans saç ekim merkezidir. Gülten Ünveren hanım benim saçlarımı geçen sene fue yöntemi ile ekmişti. Okadar doğal ve gür görünüyorki çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim.

 11. blank Yasin dedi ki:

  Saç ekimi konusunda çok titiz olmak gerekir arkadaşlar ucuza maal etmek için rastgele yerlere ekim yaptırmamak gerekir. Ben çok araştırma yaptım Formlarda Gülten Ünveren hanımın ismini çok gördüm hastaların yorumlarını okudum resimlerini inceledim çok güzel sonuçlar gördüm. Arayıp Gülten hanımla görüştüm ve ekimimi kendisine yaptırdım. Fue yöntemi ile oldu ekimim. Gayet güzel rahat bir operasyan oldu benim için. Arkadaşların yazdığı gibi güler yüz ile karşılandım çok mutlu ayrıldım. Ekimm sonunda saç ekimi garanti belgesi verildi. Ekim yaptırmak isteyenlere tavsiye ederim.

 12. blank Alperen dedi ki:

  Selam arkadaşlar bende saç ekimimi sizler gibi Gülten Ünveren hanıma yaptırdım. Gülten hanımı form sayfalarından buldum. Kendisi çok başarılı ekimler yapmış incelediğim kadarıyla. Bende saç ekimimde kendisini tercih ettim. Ekimim fue yöntemi ile oldu. Ekimimi yeni yaptırdım ve hemen burada paylaşmak istedim. Çok başarılı rahat bir operasyon geçirdim. Hizmet kalite güler yüz hepsi bir arada çok güzeldi. Çok memnun kalarak ayrıldım. Gelen herkesinde memnun kalacağına eminim. Saç ektirmek isteyenlere tavsiye ederim.

 13. blank İrfan Koca dedi ki:

  merhabalar öncelikle Mega Hair Trans sac ekim merkezinin tüm calisanlarına gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı cok tesekkür ediyorum. Yapmış oldukları saç ekimiyle beni tekrar kaybettiğim saçlarıma kavuşturdukları için çok mutluyum sac ekim işlemi yapıldık dan sonraki ortaya çıkan işçiligi gördükten sonra bu tessekür yazısını yazmayı bi borç biliyorum dünya çapındaki kalıtesinden hiç bir süphem kalmadı tekrardan tüm calisanlarına tesekkürler ELVEDA KELLİKK 🙂  :)

 14. blank Yıldıray dedi ki:

  Merhaba saç ekimi için Almanya dan geldim. Ekimimi İstanbul da Mega Hair Trans da yaptırdım. Fue yöntemi ile çok başarılı bir operasyon geçirdim. Herhangi bir ağrı yada acı hissetmedim. Ekimim 8 saat kadar sürdü. Aldığım hizmetten ve özellikle ekibin güler yüzlülüğünden çok memnun kaldım. Saç ektirmek isteyen herkese tavsiye ederim. Ekim öncesi ve ekim sonrası fotoğraflarıma linklerden ulaşmanız mümkündür. Herşey için Gülten Ünveren hanıma ve Güneş Aksoy hanıma teşekkür ederim.

 15. blank Osman dedi ki:

  Almanya da yaşıyorum ve Saç ekimi için Türkiye’ye gitmeyi düşünüyordum fakat şansıma Mega Hair Trans’ın Almanya dada hizmet verdiğini öğrendim. Çok sevindim duyunca hemen randevu aldım. İzin günümde gidip saç ekimimi kolayca yaptırdım. Herhangi bir ağrı yada acı hissetmedim. Kolay bir operasyon oldu. Ertesi gün ilk saç yıkamam yapıldı ve işime gittim. Günlük yaşantımı etkileyen bir şey olmadı. Hizmetten çok çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim.

 16. blank Melih dedi ki:

  Saç ekimi yaptırmayı düşünüyordum form sayfalarını inceledim ve sizlerin yazılarını okudum. Memnuniyetiniz üzerine Mega Hair Trans ile iletişime geçtim. Çok net kibar ve açıklayıcı konuştular benimle. Ekimimi fue yöntemi ile Mega Hair Trans da yaptırdım böylece. 4000 grefts ekildi başarılı bir operasyon geçirdim. Herşey için ekim koordinatörüm Gülten Ünveren hanıma ve sizlere teşekkür ederim. Ekim yaptırmak isteyenlere tavsiye ederim benim gibi çok memnun kalacağınıza eminim.

 17. blank Hikmet dedi ki:

  2013 EYLÜL AYINDA SAÇ EKİM MERKEZİNDE SAÇIMI EKTİRDİM.SAÇ EKİMİ SIRASINDA AĞRIM YOKTU DAHA SONRADA HİÇ OLMADI.6 AY SAÇLARIM UZAMADI VE BENDE ACABA HİÇ ÇIKMAAYACAK MI DİYE ENDİŞE ETTİM VE OLUMSUZ DÜŞÜNDÜM .SANIYORUM TÜM SAÇ EKTİREN KİŞİLER 6 AYDA TAM ÇIKMAYINCA MORAL BOZUKLUĞU YAŞIYOR ANCAK 6. AYDAN SONRA SAÇLARIMDA DEĞİKLİK OLMAYA BAŞLADI VE HER AY SIKLAŞTI BİR YIL OLDUĞUN TÜM SAÇLARIM DOLDU VE AÇIK ALANLAR KAPANDI.SAÇ ÇİZGİM DOĞAL OLDU.TEPE BÖLÜMÜ SAÇLARIM UZADI VE SIKLAŞTI.9.AYDA SAÇLARIM TAMAMI SIK DOĞAL VE GÜZEL BİR GÖRÜNÜM ALDI.SAÇ BAKIMLARINI 6 AY YAPMIŞTIM. VERDİĞİ BAKIMLARI YAPTIM.3000 GRAFTS EKİMİ YAPILMIŞTI.ÖNCESİ VE SONRASI ÇOK FARKLI SAÇLARIMIN SAÇ EKİMİ ÇOK BAŞARILI OLDU.ÇOK MEMNUNUM. EKİBİNE ÇOK ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.FOTOLARIMI MEGAHAİRTRANS FACEBOOK SAYFASINDA PAYLAŞIYORUM. SAÇ EKİTİRECEK ARKADAŞLAR İYİ BİR ÖRNEK OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM.

 18. blank Alkan dedi ki:

  Mega Hair Trans ile ilgili bütün yorum yapanlara katılıyorum. Tek kelimeyle saç ekimi konusunda İstanbulda tek yer diyebilirim. bende herkese tavsiye ederim…

 19. blank Cüneyt dedi ki:

  Bende bir yorum bırakayım dedim.. 🙂 Saçlarımda oluşan boşluklardan dolayı rahatsız oluyordum araştırmalarım sonucu ekibi ile karşılaştım fue saç tekniğiyle 3400 grefts kök ekildi saçlarım 3. 4. aydan sonra çıkmaya başladı bu ekibe ilgilerinden ve güler yüzlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

 20. blank Mehmet dedi ki:

  Kesinlikle bende ve diğer yorumlara katılıyorum bende Mega Hair Trans’a gittim şuan özgüven doluyum ve sonuçtan o kadar memnunum ki.Gönül rahatlığıyla düşünen herkese tavsiye ediyorum.

 21. blank Radim dedi ki:

  This is one of the best clinics in Istanbul they helped me really fine. Don’t feel any pain. I’m so thankful for the medical crew they were very helpful and friendly. I can tell everybody to choose Mega HairTrans. The hospital is very hygienic and beautiful. They won the prize of the best hair clinic in Turkey of 2018. Every service of them are 100% professional.