Göğüste Çıkan Sivilceler, Göğüsteki Sivilceler Nasıl Tedavi Edilmektedir?

Göğüste Çıkan Sivilceler, Göğüsteki Sivilceler Nasıl Tedavi Edilmektedir?

Bayanların göğüs kısımlarında çıkan sivilceler daha çok yağlı cilde sahip olan kişilerde olmaktadır. Estetik açıdan kötü olması bayanlarında canını bir hayli sıkmaktadır. Ayrıca da göğsünüzde çıkan sivilcelerin acı vermesi de ayrı bir durum göstergesidir. Göğüste sivilcelerin çıkma nedeniyse yağlı cilde sahip olmanızdır. Yağlı bir cilde sahipseniz göğüs bölgelerinizdeki de sivilcelerin görülmeleri bundan kaynaklanabilmektedir. Göğüs kısmında meydana gelen sivilceleriniz ve akneleriniz dengesiz ve yetersizlikten dolayı beslenmelerden dolayı aşırı bir baharatlı yiyeceklerden çok soğuk içecekler gibi de sindirime etki eden beslenme alışkanlıklarınızı göğüs bölgelerinde sivilce ve aknelere de neden olabilmektedir. Birde hava girmeyen polyester ve naylon kıyafetlerden de göğüslerde sivilce çıkması gibi durumlara sebep olabilmektedir. Bayanlardaysa göğüs gibi olan bölgelerde adet dönemleri yaklaştığı zaman sivilce ve sivilce izleri daha fazla da görülür. Genellikle de vücudunuz çıkan sivilceleriniz stres, iç hastalıkları veya deri belirtisi olabilmekte. Bundan dolayı da aşırı sivilce durumdaysa bir uzmana görünmeniz oldukça önemlidir.

blank

Göğsünüzde çıkan sivilceler ise dekolte seven bayanların canlarını en sıktığı noktalardandır. Kişinin de özgüven eksikliği ortaya çıkabilir. Göğüste çıkmış olan sivilceleri yok etmeniz veya engel olmanız o kadar da zor değildir. Dikkat etmeniz durumların sonunda göğsünüzdeki sivilcelerden rahat bir şekilde kurtulmanız oldukça basittir. Örnek olarak da göğüste çıkan sivilceleriniz için temizleyiciler kullanabilirsiniz. İçerisinde de benzoil ve salisilik maddelerin olmasına dikkat edin. Ölü derilerinizi yok edebilmek ve aynı zamanda da cildinizin nefes almasında yarar sağlayan bu temizleyiciler sizler için kurtarıcı olacaklardır. İlk öncelikle alınmış olan salisilik içerikli olan ürünler ile başlanılıp 1 ay kadar ürün kullanılması gerekir. Eğer bu ürünlerinizin kullanımların sonra da tedavi için sonuç alınmazsa benzoil içerikli olan ürünler tercih edilmesi gerekir. Bu ürünler ile cildi kurutma etkisini sebep olduğundan dolayı da yağsız bir nemlendirici kullanıp yüzünüzdeki nemin yok olması da sağlanması gerekir.

Göğüsteki Sivilceler Nasıl Tedavi Edilmektedir?

blank

Göğsünüz de bulunan sivilceleri temizleyebilmek için ilk olarak yukarıda da bahsettiğimiz gibi temizleyicilerin içinde olan benzoil ve salisilik maddelerin olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Sivilceler ölü derileri de oluşturabilmektedir.  Bu ölü derilerinizi yok edebilmek içinde kabak lifi ile göğüslerinize masaj yapmalısınız. Yüzünüz tahriş olmaması adına çok nazik bir şekilde davranmanız gerekmektedir. Duşta kullandığınız aromalar ile duş jelleriyle cildinizin tahriş olmasını engellemelisiniz.

Duş aldığınız zaman krem kullanımınızda ya da şampuan kullanımınızda da cildinize bu ürünleri kullanmamanız daha iyi olur. Aksi takdirdeyse gözenekleriniz tıkanabilir ve sivilce oluşumuna da neden olabilmektedir. Bu uygulamalardan daha sonra da cildinizi kalıntılardan arındırıp kese işlemi uygulanması gerekir. Böylelik sivilcelerinizden de bir adım daha uzak durabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.