Lazerle Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazerle Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazerle saç ekimi yaptırmak isteyenler için hazırladığımız ve lazer saç ekimi yöntemini tercih edenlerin mutlaka bilmesi gereken herşeyi sizler için araştırdık ve yazımız ile sizlere sunmaya karar verdik.

Lazerle Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İnsan çeşitli nedenlerden dolayı saçların da oluşan saç eksilmesi ya da birçok kez karşılaşılan kellik durumun da toplum için de baskı altın da kaldıklarını düşünmektedirler. Bu durumun önüne geçmek için uygulanan başlıca yöntemlerden birisi de saç kesim işlemidir.

Saç ekimi işlemi bir diğer adıyla hair transplant işlemi sayesin de kolayca yapılmaktadır. Saç ekimi sayesin de insanların toplum için de sorun yaşayanlar için birçok problemi de bununla beraber bitecektir. İnsanlar saç ektirmekten korkmamalıdır.

Saç ektirmek uzun ve acı veren işlemlerden birisi değildir. Saç ektirmenin birçok yöntemi vardır. Saç ekimi yapılacak kişinin öncelikle saçından greft alınmaktadır. Bu greft alma işlemi kimi zaman 2-3 saat aralığın da sürmektedir. Greftler sayısına ve özelliklerine göre saça ekilme işlemi yapılmaktadır. Bu işlem ise 2 ya da 4 saat arasın da sürmektedir. Tüm bu işlemler bittikten sonra kafa sargı bezleriyle saç olan kısım kapatılır ve birkaç gün pansuman yapılması gerekmektedir. Pansuman işlemleri bittiğinde yepyeni saçlara kavuşmaya başlayacaksınız.

Türkiye’de Lazerle Saç Ekimi

Saç ekimi yapılması işlemi sn yıllar da yaygınlaşmasıyla beraber ülkemizde de aynı sorunlardan şikâyetçi birçok insan saç ektirme işlemine yani bir diğer adıyla ülkemizde ki saç ektirme işlemine hair transplant işlemi olarak anılmaktadır. İnsanlar bu saç ektirme işlemi sayesin de psikolojik olarak da direkt bir rahatlamaya kavuşacaklardır. Ayrıca dikkat edinilmesi gereken noktaların birisi de saç ektirilecek hastanenin ya da saç ekimin yapılacağı kuruluşun dikkatli olarak seçilmesidir. Çünkü bu işlem maliyetli bir işlemdir. Yaptığınız işlemin boşuna gitmesinin kimse istemez. Bundan dolayı çok iyi seçilmesi gerekmektedir.

Saç Ekimi Yapan Firmalar

Saç ekimini yapan öncelikle ülkemiz ve diğer Avrupa ve Amerika ülkeleri olmak üzere birçok yer de yapılmaktadır. Bu firmalar fiyatlarına ve yaptığı işlem hassaslıklarına göre kendi ararların da belli fiyat farklarına sahiptirler. Bu fiyat farkları beraberinde yapılan işlemin kalitesini de beraberinde getirmektedir. Ayrıca saç ekim işlemi son derece kesin sonuçlar doğurur ve genetik kodları oynanmış greftler ekilen saçın dökülmesini engeller.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.