Kimyasal Peeling Nedir? Nasıl Yapılır?

Kimyasal Peeling Nedir? Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda çokça sorulan ve merak edilen konulardan bir tanesi de kimyasal peeling nedir? sorusu oldu. Kimyasal peeling ile alakalı olarak bilmeniz gereken bir çok soruya cevabı bu yazımızda bulabileceksiniz.

Kimyasal Peeling

Gün içerisinde yoğun koşuşturma , hava kirliliği , yediğimiz besinler sayesinde cildimiz çok yorulur. Bu nedenle cildimizde problem oluşur. Bazen bu problemler kolayca atlatılır ancak bazende iş çok zorlaşır ve bir türlü bu cilt problemleri aşılamaz hale gelir. İşte bu durumda kimyasal peeling yöntemine başvurulur.

Kimyasal peeling yöntemi ile bayanlar çok olumlu sonuçlar aldığını dile getiriyorlar. Aynı zamanda çok popüler hale gelen kimyasal peeling , belirgin bir şekilde cilt tedavisi yöntemi olarak kullanılmaya devam ediyor.

Sizler için kimyasal peelingin ne olduğunu nasıl yapıldığını ve kimyasal peelingin faydalarını sizler için araştırdık ve bu yazımızda sizlerle paylaşmak istedik.

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal peeling cildinizin öz rengini kazanmak , sivilce , akne gibi cilt problemlerini gidermek , cilt üzerinde oluşan çatlakları yok etmek için kullanılan ve herhangi bir cerrahi müdahale olmadan uygulanabilmektedir. Kimyasal peeling kısa süre içerisinde sonuçlar veren ve çok basit bir yöntemdir.

Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanır?

Kimyasal peeling uygulaması öncelikle estetisyen yardımı ile bazı testlerden geçerek başlıyorsunuz. Bu testler sonucunda cildinizin tedavi yöntemleri belirleniyor. Hemen ardından kimyasal peeling uygulaması başlıyor.

Cildinize ilk olarak beyaz renkte ve sıvı şeklinde bir kimyasal sıvı sürülüyor. Bu sıvı kısa süre içerisinde deri altına emiliyor ve derinin altına inen bu sıvı cildin soyulmasını sağlıyor. Kimyasal peelingin amacıda tam olarak cildin soyulması ve peeling görevi görmesidir.

Cildin soyulması ile cilt üzerinde lekeler , renk kirliliği , akne ve sivilce gibi problemler giderilmiş oluyor. Bazı bayanlar kimyasal ismini duyunca korkuyor ancak hiç korkulacak bir şeyin olmadığını ve çok etkili sonuçlar verdiğini bilmenizi isteriz.

Kimyasal Peeling Pahalı mıdır?

Diğer cilt bakım yöntemlerine göre biraz daha pahalı olabilir. Ancak kişiden kişiye değişen seans sayısı olduğu için yinede bir cilt bakım merkezinden fiyat almanızda yarar var.

Kimyasal peeling kişiye göre seans değişir demiştik. Bunun nedeni cilt bakımı yapan bir kişi ile cilt bakımı yapmayan kişiye göre değişmektedir. Cilt bakımı yapan kişilerde daha kısa ve az seanslar ile iyi sonuçlar yakalanabiliyor.

Kimyasal Peeling Faydaları

Kimyasal peeling , diğer peeling yöntemlerine göre etkili ve net sonuçlar verir. Kimyasal peeling faydalarına göz atarak cildinizde olacak değişikliklerin nelerle sınırlı olduğunu görebilirsiniz.

  • Cildinizde sivilce ve lekelerin yok olmasında çok etkilidir.
  • Akne , leke ve siyah noktalar tamamen ortadan kalkar.
  • Cildinizdeki eski derinin soyulmasını ve cildinizin gerçek rengini ortaya çıkartır.
  • Kırışıklık giderici etkisi vardır.
  • Cildin sıvı ihtiyacını , bu durumda da cilt sarkmasını engeller.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.