Koltuk Altı Kararmasına Doğal Çözümler

Koltuk Altı Kararmasına Doğal Çözümler

Koltuk altı kararmasına doğal çözümler, yaza girmeden önce birçok bayanın işine yarayacaktır. Çeşitli nedenlerden dolayı koltuk altında oluşan kararma nedeni yüzünden yazın bayanlar askılı bluz ya da mayo giydiklerinde rahat edemezler. Bu problemi çözmek için piyasada satılan bazı ürünler vardır fakat isteyen bayanlar bazı doğal formüllerden faydalanarak da koltuk altı bölgesini beyazlatabilirler.

Bu yazımızda sizlerle cilt beyazlatmaya yardımcı olan doğal ürünlerle evde kolayca yapabileceğiniz maske tarifleri veriyoruz. Bunlar arasından istediğinizi uygulayarak daha beyaz görünen koltuk altlarına sahip olup, yazın daha rahat edebilirsiniz.

En Hızlı Koltuk Altı Beyazlatma yöntemi

Koltuk altı kararması için uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerden en etkili ve hızlı çözüm yolları.

Limonla Koltuk Altı Kararması Giderme

Bilinen en eski yöntemlerden biri limonla koltuk altı kararmasının giderilmesidir. Cilt beyazlatmak için limon en doğal yöntemdir. Limon alerjiniz varsa her banyodan 1 saat önce koltuk altına sürün ve sonrasında duş alın.

Karbonat Koltuk Altı Kararması

Bir miktar karbonatı suda çözün ve 5 dakika masaj yaparak koltuk altlarına sürün. 10 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın. En hızlı koltuk altı beyazlatma yöntemlerinden biridir.

Koltuk Altı Kararması için Vazelin Maskesi

Az sonra verdiğimiz doğal formülü uygulayarak koltuk altlarınızın daha beyaz ve yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı vazelin
 • 1 çay kaşığı limon suyu
 • 1 çay kaşığı elma suyu
 • Bebek pudrası

Yapılışı ve Uygulaması

Listede yazılı olan malzemelerden pudra haricindekileri cam bir kasenin içinde karıştırın. Sürülebilecek kıvama geldikten sonra koltuk altlarınıza masaj yaparak sürün. Maske kuruyana kadar bekledikten sonra bölgeyi bol su ile yıkayarak temizleyin. Ardından uygulama bölgesini kurulayın ve pudra sürün. Bu basit ve etkili yöntemi koltuk altı beyazlatmak için her gün uygulayabilirsiniz.

Koltuk Altı Kararması için Yoğurt Maskesi

Cilt beyazlatmak ve lekeleri gidermek için kullanılan yoğurt maskesi koltuk altı kararmalarının çözümünde size yardımcı olabilir. Mutfağınızda bulunan malzemeleri kullanarak pratik ve masrafsız bir formül uygulamak isterseniz, tarifi aşağıda veriyoruz.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı sirke
 • 1 tatlı kaşığı pirinç unu
 • Bebek pudrası

Yapılışı ve Uygulaması

Yoğurt, pirinç unu ve sirkeyi bir kasede güzelce karıştırdıktan sonra koltuk altlarınıza masaj yaparak sürün. Maskeyi 15 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile yıkayarak durulayın. Son olarak bölgeye bebek pudrası sürerek uygulamayı sonlandırın. Bu maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Koltuk Altı Kararması için Sirke Maskesi

Koltuk altı beyazlatmak için doğal ve etkili bir formül arayanlar aşağıdaki maskeyi deneyebilirler.

Malzemeler

 • 2 tatlı kaşığı pirinç unu
 • Yeteri kadar sirke

Yapılışı ve Uygulaması

Bir kasenin içine aldığınız pirinç ununun içine azar azar sirke katarak maske haline getirin. Bunu koltuk altlarına sürün 5 dakika kadar etki etmesi için beklettikten sonra su ile yıkayarak durulayın. Koltuk altı kararmasını gidermek için uygulayacağınız bu maske aynı zamanda bölgede oluşan ter kokusunu önlemeye de yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması için Bal Maskesi

Koltuk altı beyazlatma yöntemlerinden birisi de bal, yoğurt ve limon suyu ile yapılan maskedir. Bu doğal formül sayesinde koltuk altlarında meydana gelen kararmaları cildinizi tahriş etmeden giderebilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2 kere düzenli olarak uygulayarak koltuk altı kararmasını giderebilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 yemek kaşığı limon suyu
 • Bebek pudrası

Yapılışı ve Uygulaması

Pudra haricindeki malzemeleri bir kasede güzelce karıştırın ve koltuk altlarınıza sürün. 15 dakika kadar etki etmesi için bekledikten sonra suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz. Uygulama sonrasında bölgeye bebek pudrası uygulayın.

Koltuk Altı Kararması İçin Portakal Maskesi

Sevilen bir meyve olan portakalı yedikten sonra kabuklarını atmayıp bunları koltuk altı kararmasını gidermek için kullanabilirsiniz.

Malzemeler

 • Gül suyu
 • 1 tane portakal kabuğu

Yapılışı ve Uygulaması

Portakal kabuklarını güneşte kurutun ve rendeleyin. Daha sonra bunları bir kasenin içine alın ve sürülebilecek kıvama gelene kadar içine azar azar gül suyu katın. Hazırladığınız maskeyi koltuk altı bölgesine uygulayın, kuruyana kadar beklettikten sonra bol su ile yıkayarak temizleyin.

Koltuk altı kararmasını gideren maskeler sayesinde pahalı ürünlere harcama yapmadan, evde doğal yollarla koltuk altı beyazlatma işlemini yapabilirsiniz. İçeriğini bildiğiniz ve cildinize zarar vermeyecek bu maskeleri düzenli olarak uygulayarak sorunu çözüp, yazın daha beyaz görünen koltuk altları sayesinde rahat edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım