Bal Maskesi Nasıl Yapılır? Bal Maskesi Tarifleri

Bal Maskesi Nasıl Yapılır? Bal Maskesi Tarifleri

Bal maskesi yapımında ilk olarak sizleri uyarmamız gerekiyor. Sizlere vereceğimiz bal maskesi tarifleri içerisinde kullanacağınız balların kesinlikle sahte bal olmaması gerekmektedir. Orjinal balların kilosu 60-70 TL’den başlarken , sahte balların kilosu 5-10 TL’den başlıyor.

Bal Maskesi Tarifleri

Sizlere vereceğimiz bal maskesi tarifleri içerisinde sahte bal kullanacak olursanız , suratınızı sivilceyle doldurursunuz. Bu nedenle dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bal Maskesinin Faydaları

Doğru bal seçimi ile evinizde çok kolay ve rahatça bal maskeleri yapabilirsiniz. Bal cildin hemen hemen her sorununa çözüm olmaktadır. Balın cilde en faydalı yararı cildi onarması ve nemlendirmesidir. Bunun yanında cildinizdeki tahrişe , kırışıklığa , cilt lekelerine iyi gelir.

Bal Maske Tarifi

Sizlere bal maskeleri tariflerini verirken cildinize parlaklık sağlayacak , nemlendirici maske , sıkılaştırıcı maske , cilt rengini dengeleyici maske , gençleştirici maske olmak üzere toplamda 5 adet bal maskesi tarifi vereceğiz. Lafı çok dolandırmadan maske tariflerine başlayalım.

Cildi Gerginleştiren Bal Maskesi

Cildinizi gerginleştirecek ve gençleştirecek olan bu bal maskesi aynı zamanda size bir hava katacak ve cildinizde olan kırışıklıklarınızı giderecektir.

Malzemeler

 • Bal ( 1 çay kaşığı )
 • Yumurta ( 1 adet )
 • Elma Sirkesi ( 3 damla )
 • Lavanta çiçeği veya Lavanta Yağı ( 1 damla )

Hazırlanışı

İlk olarak yumurtayı bir kase içerisinde çırpın ve çırptığınız yumurtanın içerisine 1 kaşık bal ekleyin. Ardından elma sirkesini ilave edin. Son olarak 1 damla lavanta yağını ilave edin.

Uygulanışı

Hazırladığınız cilt gerginleştiren bal maskesini cilt ve boyun bölgenize uygulayabilirsiniz. Cildinizde 20 dakika kadar bekletin ve sonra cildinizi yıkayın. Haftada bir kere uygulayabilirsiniz. Cildinizdeki değişimleri hemen gösterecektir.

Cilt Rengi Dengeleyen Bal Maskesi

Malzemeler

 • Aspirin ( 5 adet )
 • Bal ( 1 tatlı kaşığı )
 • Su ( 2 çay kaşığı )

Hazırlanışı

Su içerisine aspirinleri atın ve eritin. Daha sonra üzerine balı ilave edin ve hazırladığını maskeyi iyicene karıştırın. Aspirin ve balın iyice karışması gerekmektedir.

Uygulanışı

Hazırladığınız karışımı dairesel hareketler ile cildinize sürün. Yaklaşık 15 dakika kadar cildinizde bekletin ve ardından ılık su ile temizleyebilirsiniz. Bal ve aspirin cildinizdeki renk tonunu dengeler. Haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Sıkılaştırıcı Bal Maskesi

Malzemeler

 • Bal ( 1 yemek kaşığı )
 • Tarçın ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı

Bir kap içerisinde bal ve tarçını olabildiğince karıştırın.

Uygulanışı

Cildinize sürün ve yaklaşık olarak 1 saat kadar cildinizde beklettikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyin. Düzenli uyguladığınız sıkılaştırıcı bal maskesi kısa sürece cildinizi gerginleştirip , sıkılaştıracak. Aynı zamanda bal ve tarçın karışımı cildinizi temizler , gözenekleri açar.

Nemlendirici Bal Maskesi

Malzemeler

 • Süt ( 1 fincan )
 • Yoğurt ( 1 tatlı kaşığı )
 • Bal ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı

Bir kase içerisine süt ve yoğurdu dökün ve iyicene karıştırın. Daha sonra balı ilave edin.

Uygulanışı

Bal maskesini yüz bölgenize uygulayabilirsiniz. Nemlendirici bal maskesi , cildinizi neme doyuracak ve yumuşak bir hale getirecektir. Cildinizde 10 dakika kadar bekletin ve ılık su ile temizleyin.

Cilt Parlatıcı Bal Maskesi

Malzemeler

 • Bal ( 2 tatlı kaşığı )
 • Limon Suyu ( 1 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı

Bal ve limon suyunu bir fincan içerisine koyun ve iyicene karıştırın.

Uygulanışı

Karıştırdığınız bal ve limon suyunu  yüzünüze dairesel ve yavaş hareketlerle sürün. Cildinizde 15 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık su ile temizleyin. Bal maskesi cildinizi parlatacak ve canlılık katacaktır. Haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. blank Ubuntu VPS dedi ki:

  Besin maddesi olarak enerji veren ve vücudu zinde tutan bal, cilde uygulandığında da cilt yapısını onarır ve siyah noktalara iyi gelir. Cilt lekelerinin giderilmesinde ve sivilce tedavisinde de etkili olan bal maskeleri ile cildinizdeki sorunlardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

 2. blank Zara dedi ki:

  Oruclu iken aspirinli olan acaba orucu bazarmi