Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Takma kirpikleri çıkarma da zorlanıyorsanız ve de dikkatli biri değilseniz doğal kirpiklerinize zarar verebilirsiniz. Takma kirpiği çıkarırken oldukça hassas davranmalısınız. Kirpikleri seyrek ya da az olanlar takma kirpiklerden yararlanarak daha seksi ve çekici bakışlara sahip olabilmekteler.

Takma kirpikler özellikle ağır davet ve düğünlerde bakışlara anlam kazandırabilmek ve gözleri daha çekici hale getirebilmek adına bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Özellikle rimel ve eyeliner kullanımı da katılarak daha güzel hale gelen bakışlar kirpik kıvırıcı yardımı ile kıvrılabilir. Takma kirpik takmak ve kullanmak kadar çıkartmakta gözlerin ve cildin zarar görmemesi açısından doğru yapılmalıdır.

Takma Kirpikleri Çıkarma

  • Göz makyajı makyaj temizleyici ile iyice silinir.
  • Yüzün sabunla yıkamanız doğru işlem değildir.
  • Ayrıca gözde bulunan maskara da bu işlem de çıkarılmamalıdır.
  • Gözün üzerindeki farkın çıkarılması bu işlem e yeterlidir.
  • Bir parça pamuk üzerine dökülen kirpik çıkarıcı ile aynanın karşısına geçin. Kirpiklerin üzerine nazikçe kirpik çıkarıcısını basıtırın.
  • Yaklaşık 30 saniye boyunca göz üzerine duran pamuğu kirpik çıkarıcı ile yumuşatın.
  • Yavaş hareketler ile bir cımbız yardımı ile çıkarın.
  • Eğer takma kirpikleriniz kullanılmayacak haldeyse atılabilir. Eğer kirpikleriniz sağlamsa bir kutu içerisinde saklayabilirsiniz.
  • Takma kirpik çıkarılırken deriye yapışan kısımlar da biraz daha kirpik çıkarıcı losyon uygulayarak derinin zarar görmesini engelleyebilirsiniz.
  • Kirpik çıkarıldıktan sonra üzerinde kalan yapışkanlar için pamuklu çubuk yardımı ile üzerine sürülerek göz üzerindeki yapışkanlar da temizlenir.

Takma Kirpik Çıkarımı 2

Göz makyajı için çubuklu pamuklar bulunmaktadır. Bu çubukların özelliği göz makyajı temizleyicinin içerisinde olması. Tek yapmanız gereken pamuğun bir başını koparmak. Bu sayede makyaj temizleyicisi anında diğer tarafa akmaktadır. Kirpik yapıştırıcıyı çıkarmanın ve bu işi yaparken kirpiklere zarar vermenin son derece güvenli tek yoludur. Göz kapağınızı hafifçe kaldırın ve nazikçe kirpik diplerine odaklanarak takma kirpiğinizi yumuşatın. Bu sayede cildinizi ve ya kirpikleriniz çekiştirmenize gerek kalmayacak. Daha sonrasında takma kirpiklerinizi hassas bir şekilde çıkarabilmek için cımbız kullanın. Bu sayede cımbızla çektiğiniz de hem kolayca çıkacak hem de temiz bir işlem yapmış olacaksınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım Oyun Hileleri