Göz Kızarıklığına Soğuk Kaşık

Göz Kızarıklığına Soğuk Kaşık

Göz kızarıklığı bazen estetik görünümünüzü bazende ağrılı ve sancılı geçmesi durumunda sağlığınızı bozabiliyor. Ancak hiç üzülmenize gerek yok! Çünkü sizlere bahsedeceğimiz soğuk kaşık ile göz kızarıklığını 10 dakika içerisinde geçirebileceksiniz.

Göz kızarıklığına soğuk kaşık

Göz kızarıklığı ve göz kanlanması, yorgunluk, uykusuzluk, toz kaçması, mikrop kapması gibi durumlar neticesinde yaşanabilmektedir.

Bu kızarıklık bazen olduğundan daha fazla görüldüğünde baş ağrısı ve göz sancısı gibi durumlarda meydana getirmektedir. Özellikle ağrılı ve sancılı geçen göz kızarıklıklarının nedeni göz damarlarının daralmasından kaynaklanmaktadır.

Göz kızarıklığı soğuk kaşık ile nasıl geçer?

Göz kızarıklığınızı alacak olan soğuk kaşık masajı için aşağıdaki uyarıları uyguladığınız taktirde göz kanlanması 10 dakika içerisinde kaybolacak ve parlayan bir gözle kendinizi aynanın karşısında bulacaksınız.

  1. Bir adet yemek kaşığını, buzdolabının no frostuna bırakın ve 2-3 dakika kaşığın orada soğumasını bekleyin.
  2. Kaşık soğuduktan sonra kaşığı alın ve kaşık oda sıcaklığına yani soğukluğunu kaybedene kadar gözünüzün üstünde bekletin.
  3. Bu işlemi toplamda 4 veya 5 kere tekrarlayabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra gözlerinizin içerisinde bulunan ve kan toplamış kırmızı damarlar birden yok olacak ve göz kızarıklığınız geçecektir. Gözlere uygulanan soğuk kaşık masajı, gözdeki damaların daralmasını geçirir ve normale çevirir.

Elma Sirkesi ile Göz Kızarıklığı Geçirme

Göz kızarıklığını geçirmenin diğer bir yolu ise elma sirkesidir. Elma sirkesi göz kızarıklığını tedavi eden bir özelliğe sahiptir. Peki elma sirkesi ile göz kızarıklığı nasıl geçer? Diye soracak olursanız hemen anlatayım.

  1. Bir parça pamuğa elma sirkesi damlatın ve pamuğun tamamen ıslandığından emin olun.
  2. Pamuğu gözünüzün üstüne tampon yapacak şekilde bastırın.
  3. Gözünüz azda olsa yanabilir. Ancak bu yanma kısa süre içerisinde geçecektir.

Bu işlemden sonra gözlerinizin içinin bembeyaz olduğunu görebilirsiniz. Sizlere bahsettiğimiz ve göz kızarıklığını geçiren bu iki yönteminde gözlere hiç bir zararı yoktur. Bu nedenle gönül rahatlığı ile uygulayabilir ve kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.