El Lekelerine Bitkisel Çözümler

El Lekelerine Bitkisel Çözümler

Ellerde oluşan lekelerin bir çok nedeni olabilir. Bu lekelerin geneli yaşlanma , hastalık veya güneş lekelerinden kaynaklanır. Sebep ne olursa olsun ellerinizdeki lekelerden kurtulmak sizlere önereceğimiz el lekelerine bitkisel çözümler sayesinde kolayca el lekelerinden kurtulabileceksiniz.

Eldeki Lekeler için Bitkisel Çözümler

Ellerinizde oluşan kahverengi lekeler , beyaz lekeler , kırmızı lekeler için bir çok bitkisel çözüm bulunmaktadır. Bu bitkisel çözümleri sırasıyla sizlere açıklayalım.

Ellerdeki Kahverengi Lekeler İçin Maske Tarifi

 • Limon suyu ( 3 tatlı kaşığı )
 • Yaban turpu ( 1 adet )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : İlk olarak yaban turpunu uygun bir kase içerisine rendeleyin ve üstüne limon suyunu ekleyin. Sonrasında ellerinizin üzerinde bulunan lekeli bölgelere uygulayıp en az 10 dakika bekletin ve ellerinizi bol su ile yıkayın. Ayda 4 kere uygulayabilirseniz ellerinizdeki kahverengi lekelerden kurtulabilirsiniz.

Ellerdeki Kahverengi Lekelere Doğal Çözüm

 • Yoğurt ( 1 çorba kaşığı )
 • Limon Suyu ( 2 çorba kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Uygun bir kase içerisinde yoğurt ve limon suyunu karıştırıp ellerinize uygulayın. Karışımı ellerinize sürdükten sonra kurumasını bekleyip öyle yıkayın. Ellerinde oluşan kahverengi lekelerden kurtulmak isteyenler bu çözüm yolunu deneyebilirler. Haftada 2 kere uygulayacağınız bu çözüm sayesinde 1 ayda ellerinizdeki lekelerin azaldığını rahatlıkla görebileceksiniz.

Ellerdeki Lekelere Maske Tarifi

 • Hardal tozu ( 2 tatlı kaşığı )
 • Süt ( yarım çay bardağı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Uygun bir kase içerisine hardal tozu ve sütü ekleyip karıştıralım. Ellerdeki lekelerin bulunduğu bölgeye sürelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Bekleme süresi sona erdiğinde su ile ellerinizi yıkayabilirsiniz. Süt içerisinde bulunan laktik asit ellerdeki tüm lekeleri temizler. Bu maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

 

Ellerdeki Lekeleri Geçiren Maske

 • Zeytinyağı ( 15 damla )
 • İspirto ( 15 damla )
 • Çökelek ( 3 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Tüm malzemeleri uygun bir kase içerisine dökün ve karıştırın. Pamuk yardımı ile ellerinizde bulunan lekelerin üzerine sürün ve kurumasını bekleyin. Ellerdeki lekeleri gideren bu maske sayesinde kısa süre içerisinde lekelerden kurtulabilirsiniz. Haftada 2 gün uygulamanız yeterli olacaktır.

Ellerdeki Lekelere Bitkisel Çözüm

 • Elma sirkesi ( 3 tatlı kaşığı )
 • Kırmızı soğan ( 1 adet )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : İlk olarak soğanın suyunu sıkın ve elma sirkesi ile beraber karıştırın. Sonrasında ise bir pamuk yardımı ile ellerinizde lekelerin bulunduğu yerlere uygulayın. Haftada 2 kere uygulamanız sonucunda lekeler kaybolacaktır.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.