Bitkisel Yağların Faydaları ve Zararları

Bitkisel Yağların Faydaları ve Zararları

Bitkisel Yağların Faydaları ve Zararları Bir çok cilt bakımı uygulaması ve tariflerinde bitkisel yağlardan faydalanılır. Sitemize girip cilt bakımı tariflerine göz gezdirirken mutlaka tarifler arasında bitkisel yağlara rastlamışsınızdır. Bu nedenle tariflerimiz arasında sizlere sunduğumuz bitkisel yağların faydaları ve zararları kısmını da anlatmak bize düşer.

Bitkisel Yağların Faydaları ve Zararları

Aktarlardan rahatlıkla satın alabileceğiniz bitkisel yağların faydaları ve zararları nedir? Bu konuyu sizler için araştırdık ve hem sizlere bitkisel yağların faydalarını hemde zararlarını anlatırken cilt bakımı tariflerimiz arasında sizlere verdiğimiz bitkisel yağların ne işe yaradığını anlatalım.

Bitkisel yağların çeşitlerine göre faydaları da değişmektedir. Bu nedenle sizlere bitkisel yağların çeşitlerini ve bu bitkisel yağların önce faydalarını anlatalım.

Bitkisel Yağların Faydaları

Rezene Yağı

Rezene yağı özellikle epilepsi hastalarının kullanması gereken bir yağdır. Epilepsi krizlerini erteleyen ve hafifleten bir çeşit bitkisel yağ olarak bilinir. Aynı zamanda rezene yağı , adet sancıları hafifleten ve iyi gelen özelliğe de sahiptir. Bunun yanında içi ferahlatan ve cildi besleyen hatta cilde pürüzsüzlük veren bir yağdır.

Yasemin Yağı

Yasemin yağının en belirgin özelliği cinsel istek arttırıcı güçlendirici etkisidir. Bunun yanında depresyona iyi gelmesi ve adet sancılarını kesmesi olarak da bilinir. Yasemin yağı aynı zamanda saç bakımı ve deri bakımında önemli rol oynar. Bir diğer faydası da selülit giderici bir etkiye de sahiptir.

Zencefil Yağı

Romatizma ve kireçlenmeyi önleyici etkiye sahiptir. Genellikle kış aylarında kullanılan ve nezle , grip , soğuk algınlıklarında kullanılan zencefil yağı kas ağrısına da iyi gelir.

Vanilya Yağı

Vanilya yağı , cildi beslerken aynı zamanda da nemlendirir. Strese çok iyi gelen ve cinsel isteği arttıran bir özelliği de vardır.

Tarçın Yağı

İştahsız olanların genel olarak kullandığı ve aynı zamanda da cinsel gücü arttırıcı özelliğe sahiptir. Yüz bölgesinde kesinlikle kullanılmaması gereken yağlardan bir tanesidir.

Sedir Yağı

Özellikle solunum yolu enfeksiyonlarında ve balgam sökücü olarak bilinir. Sedir yağının gençleştirici ve sakinleştirici bir etkisi de vardır.

Sandal Ağacı Yağı

Solunum yollarına en iyi gelen yağlardan bir tanesidir. Özellikle bronşit hastalarının iyileşmesinde kullanılan bitkisel yağlardandır.

Ardıç Yağı

Vücudu temizler ve arındırır. Ağrılara , özellikle ayak ağrılarına çok iyi gelir. Ödem , eklem ve idrar sökme ağrılarında kullanılan bitkisel yağlardan birisidir.

Bergamot Yağı

Bergamot yağının iştah arttırıcı özelliği vardır. Depresyona giren ve devamlı endişe içerisinde sürüklenen kişilere çok iyi gelir. Moral yükseltici özeliğe sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve egzama hastalarına iyi gelir. Aynı amanda yorgunluk ve stresi azaltır.

Biberiye Yağı

Baş ağrısına çok iyi gelir. Kan dolaşımını hızlandırırken midede oluşan gaz sancılarını hafifletir. Hafıza güçlendirici etkiye sahiptir. Sinüzit , sarılık karaciğer yetmezliği ve bronşit gibi rahatsızlıklara iyi gelir.

Defne Yağı

Defne yağı daha çok saç bakımı için kullanılan bitkisel bir yağdır. Saçların daha çabuk uzaması için kullanılır. Aynı zamanda saç derisinde pullanmayı ve saç derisini yumuşatıcı özelliğe sahiptir. Vücudu rahatlatıcı bir özelliğe de sahiptir.

Fesleğen Yağı

Halsizlik ve depresyon için kullanılan bitkisel yağlardan bir tanesidir. Bronşit ve migren ağrılarına iyi gelen bitkisel yağlardan bir tanesidir.

Gül Yağı

Özellikle yaz aylarında ve sinek ısırıklarında oluşan şişlik gibi durumlar olduğu zamanlarda kullanılan bitkisel yağlardan olup bunların yanı sıra gaz sancısı , cinsel gücü arttırıcı ve uyarıcı etkisi vardır. Ayrıca uykusuzluğa , adet sancısına , açık yaralara ve egzama gibi hastalıklarda olumlu sonuçlar verir.

Greyfurt Yağı

Eğer aklınızı kurcalayan ve olumsuz düşüncelerden kurtulmak istiyorsanız , greyfurt yağı tam size göre bir bitkisel yağdır. Depresyon , sinir bozukluğu , stres , kafa karışıklığı gibi psikolojik sorunlara bire bir gelir.

Hint Defnesi Yağı

Cildindeki  sivilcelerden kurtulmak isteyipte kurtulamayanlara aynı zamanda selülit ve sinek ısırıklarına iyi gelen bir bitkisel yağdır.

Itır Yağı

Selülitlerinizden kurtulmak istediğinizde ıtır yağını kullanmanız yeterli olacaktır. Hemen hemen her cilt cilt probleminde ve sorununda ıtır yağı sizi çözüm olacaktır. Sedef hastalığı , baş ağrısı , egzama , akne ve sivilce problemlerinde kullanılır. Ancak şeker hastalarının kullanmaması gerekir.

İngiliz Nanesi Yağı

Hazımsızlık ve mide bulantısı gibi durumlarda kullanılan bitkisel yağlardandır. Ferahlık ve tazelik verici etkiye sahiptir.

Lavanta Yağı

Lavanta yağını direk cildinize uygulayabilirsiniz Cildinizdeki mikropları kırar. Baş ağrısı , böcek ısırığı , yanık iyileşmesi , sakinleştirme , uykusuzluk , korku , huzursuzluk , stres , kötü koku , saçta bulunan sirke sorunu , romatizma ve parfüm kullanımında kullanılan bir bitkisel yağdır.

Limon Yağı

Vücudun bakteri üretmesini engelleyen aynı zamanda enerji veren , depresyon gibi sorunları engeller. Vücuttaki kanı temizler. Böbrek taşı düşürür ve kasları kuvvetlendirici etkiye sahiptir. Vücuttaki yağların atılmasını ve kaşıntıyı geçirir.

Melisa Yağı

Ağrı ve acı olan yere sürüldüğünde acıyı alıcı etkisi vardır.

Nane Yağı

Tansiyonu düşenlere , kramplara , şişkinliğe , baş ağrısına , yorgunluğa ve selülite iyi gelir.

Okaliptüs Yağı

Özellikle sınavlara girerken zihin açıklığı sağlar. Konsantrasyon bozukluğuna , kabızlığa , şeker hastalığına , öksürüğe , selülit tedavisine , deri hastalığına , yaralara , bronşite ve astıma iyi gelir. Aynı zamanda böcek ısırmasına da iyi gelir.

Papatya Yağı

Ruhsal ve fiziksel sorunlara iyi gelen bir bitkisel yağdır. Kullanan kişiyi sakinleştirir ve depresyondaki hastalara yatıştırıcı etkisi vardır. Diş iltihaplarında ve bademcik sorunlarında kullanılan yağlardan bir tanesidir. Cilt rahatsızlıkları içinde kullanılır.

Portakal Yağı

Yüksek ateşi düşürür ve cilde çok iyi faydaları vardır. Aynı amanda selülit giderici olarak kullanılan yağlardan bir tanesidir. Cildinizi sıkılaştırır ve tonik olarak kullanılmaktadır. Yaralara , yanıklara iyi gelir. Ağrı kesici bir etkisi vardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım