Ceviz Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Ceviz Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Bildiğiniz gibi ceviz tam anlamıyla bir vitamin deposudur. Bir çok doktor cevizi hastalarına önerip, bir çok rahatsızlığa iyi geldiğini belirtirler. Bizde sizlere doktorların tavsiye ettiği bu cevizin yağından ve faydalarından bahsetmek istiyoruz.

Ceviz başlı başına bir vitamin deposu olduğundan dolayı cevizin öz yağını kullanarak neler yapabileceğinizi ve Ceviz Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları hakkında detaylı olarak bilgi paylaşmak istiyoruz.

Ceviz Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Öncelikle ceviz yağı satın almadan önce bilmeniz gereken en önemli husus şudur; ceviz yağının bekleme süresi 10 aydır. Bu nedenle aktarlardan satın alacağınız ceviz yağının üretim tarihinde itibaren 10 ay gibi bir zamanı geçtiyse kesinlikle satın almayın.

Ceviz Yağının Faydaları

Ceviz yağının faydaları saymakla bitmez. Ancak başlıca faydalarından bahsetmek gerekirse;

  • Ceviz yağı, sindirim ve boşaltım sistemini düzenler.
  • Cildi ve saçları besleyerek daha sağlıklı bir cilt ve saç yapısına sahip olmanızı sağlar.
  • Saç dökülmesine karşı saç diplerini besler ve saçları kalınlaştırır.
  • Beyin fonksiyonlarını geliştirir. Hafızanız ve düşünme güdüsünü geliştirir.
  • Kan dolaşımını hızlandırır.
  • Kalp hastalıkları ve hipertansiyon hastalarına iyi gelir.

Ceviz yağı bazı malzemeler ile karıştırıldığı zaman mantar tedavisi , kırışıklık tedavisi gibi cilt sorunlarına da iyi geliyor. İsterseniz bu karışımları ve ceviz yağının kullanım alanlarından da bahsedelim.

Ceviz Yağının Kullanım Alanları

Faydaları saymakla bitmeyen ceviz yağının kullanım alanları hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. İşte ceviz yağının kullanım alanları.

Mantar Tedavisinde Ceviz Yağı Kullanımı

Yukarıda sizlere bahsettiğim gibi ceviz yağı sık kullanıldığı zaman mantar hastalığını tedavi edici bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle mantar hastalarına önereceğimiz bir tarif olacak. Ceviz yağını mantar durumlarında kullanabilirler.

Malzemeler

  • Ceviz Yağı (2 yemek kaşığı)
  • Soğan (Küçük Boy 1 adet)

Hazırlanışı ve Uygulaması : Öncelikle soğanı dövelim ve içerisine 2 yemek kaşığı ceviz yağını koyalım. Karışımı mantar olan bölgeye masaj yaparak ve yedirerek uygulayalım. Bu karışımı mantara iyi gelmesi için gün aşırı yapabilirsiniz.

Kırışıklık Tedavisinde Ceviz Yağı Kullanımı

Ceviz yağının kullanım alanları arasında cilt bakımı olarak kırışıklıkların giderilmesi konusunda da yardımları vardır. Ceviz yağını kırışıkları gidermek için 2 türlü kullanım türü vardır. Bu dilerseniz yemeklerle beraber dilerseniz de maske halinde kullanabiliyorsunuz.

Ceviz Yağının Yemeklerle Kullanımı

Ceviz yağı, salatalarla beraber kullanılabiliyor. Evinizde yaptığınız salatalara ceviz yağını ekleyerek tüketebilirsiniz. Ceviz yağını sık tüketmeniz durumunda yaşlanma ile gelen kırışıkların zaman içerisinde iyileştiğini rahatça gözlemleyebilirsiniz.

Ceviz Yağının Dışarıdan Kullanımı

Ceviz yağını dilerseniz dışarıdan sürerek de kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ceviz yağını bir pamuğa dökün ve kırışıklık olan yerlere uygulayın. Yaklaşık olarak 2 saat beklettikten sonra yıkayın.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.