Cilt Ütüleme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Cilt Ütüleme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Cilt ütüleme, son zamanlarda oldukça tercih edilen bir estetik ve lazer işlemi yöntemidir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte ciltte görülen kırışıklıklar ve cilt sarkması gibi problemler, botoks, estetik ameliyat gibi yöntemlerle giderilirken aynı başarıyı sağlayan yöntemlerden biri olan cilt ütüleme ile de giderilmektedir.

Cilt Ütüleme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Cildin zaman içerisinde gösterdiği reaksiyonları gidermek için birbirinden farklı yöntemler mevcut. Bu yöntemlerin bir kısmı ameliyat ile giderilirken bazıları ise lazer yöntemleri ile giderilmektedir. Diğer acı veren yöntemleri saymıyorum bile…

Ancak son zamanlarda kendini gösteren cilt ütüleme yöntemleri bu tip sorunları ortadan kaldırırken oldukça etkili olması bize bu yazıyı hazırlatıyor.

Cilt Ütüleme Seansları

Cilt ütüleme, yaş farketmeksizin seanslar şeklinde uygulanabiliyor. Her seans yaklaşık olarak 60 dakika (1 saat) kadar sürebiliyor. Seans sayısı ise cildin durumuna ve yaş farkına göre değişiklik göstermektedir.

Örnek verecek olursak 50 yaş ve üstü kişilere tahminen 4 seans kadar uygulanması kafi oluyor. Yüz bölgesine uygulanan bu yöntemde seans sayısı ve süresi değişkenlik gösterebiliyor.

Cilt Ütüleme Nasıl Yapılır?

Cilt ütüleme adı üzerinde olduğu gibi cildin ütülenmesine yarıyor. Cilde ısı verilerek, cildin ütülenmesini sağlayan bu yöntemde, uzman kişiler tarafından cildin üzerinde ısı verilen bir cihaz ile gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Bu ısı sayesinde cilt yüksek ısı ile kolojenlerin sıkışmasını sağlıyor ve ardından cilde soğutucu uygulanıyor. Seans bitiminden sonra cildinizde herhangi bir iz veya kızarıklık kalmıyor. Direk olarak işinize ve günlük hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Bunun dışında oldukça hızlı bir şekilde cildinize etki eden cilt ütüleme yöntemi, oldukça etkili ve hızlı bir yöntemdir. Kısacası ilk seansta bile göze çarpan kırışıklıklar ve cilt sarkmaları hemen toparlanıyor.

Cilt Ütüleme Yöntemi ile 15 Yaş Gençleşin

Oldukça güvenli ve rahat bir uygulama olan bu yöntemde hemen hemen %90’lara varan olumlu etkiler görülmektedir. Yaklaşık olarak 1 saat içerisinde kendinizi 15 yaş gençleşmiş olarak görmeniz mümkün.

Cilt ütüleme işlemleri ne kadar sürüyor ve cilt ütüleme fiyatı hakkında bilgi almak istiyorsanız, güzellik merkezlerinden bu fiyatları alabilirsiniz. Ancak genel bilgi olarak cilt ütüleme fiyatı 5000 TL civarında olurken seans toplamı 6 ay içerisine yayılabiliyor.

Cilt ütüleme yöntemi yüze uygulandığı gibi aynı zamanda kalça, karın bölgesi, basen ve fazla kilolar nedeniyle sarkma, kırışıklık bulunan her bölgeye uygulanabilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım