Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın Sırları

Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın Sırları

Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın Sırları Fotoğraf çektirmeyi seviyorsanız mutlak fotoğraflarda güzel çıkmanın sırları konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Fotoğraf çekmek ne kadar sanat işiyse fotoğrafta güzel çıkmakta bir o kadar sanattır.

Bazen facebook , twitter, instagram hesaplarını dolaşırken insanların bazı fotoğraflarında çok güzel bazı fotoğraflarında ise beğendiğim fotoğrafları gibi olmadığını fark ettim. Kendi kendime sordum ve fotoğraflarda güzel çıkmanın sırları ne olabilir diye…

Hemen bir araştırma içerisine girdim ve fotoğraflarda güzel çıkmanın sırları diye arattım. Bu konu hakkında fazlasıyla bilgi topladım ve sizlerle paylaşmak istedim. Ancak öncelikle sizlere fotojenik nasıl olunur ve fotoğraflarda güzel çıkmanın sırları ile alakalı bir video izleteyim.

Bazı insanları yakından gördüğümde güzel gözükmüyor. Ancak fotoğraflarına göz gezdirdiğimde sanki o senenin güzellik yarışmasına girse derece alır gibi gözükmesi beni düşündürüyor. Nedir bu işin sırrı?

 

Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın Sırları Nedir?

  1. Güneş kesinlikle fotoğraf çekenin arkasında olmalıdır. Yani siz güneşe doğru dönmelisiniz.
  2. Çok profesyonel bir kamera kullanılmıyorsa daha az ışığın olduğu yerdeler de fotoğraf çekilmelisiniz. Çünkü ışık daha çok kusur gösterecektir.
  3. Fotoğraf çekilirken kesinlikle rahat olmalısınız.
  4. Fotoğraflarda poz veriyormuş gibi resim çekilin. Her ne kadar kameraya doğru baksanız da sanki o tarafa poz atar gibi davranın.
  5. Eğer fotoğraflarda güzel bir gülümseme bırakmak istiyorsanız peynir , money kelimelerini söyleyin. Ayrıca gülümserken dilinizi üst dişlerinizin arkasına yaslamak, gülümsemenizi daha güzel gösterecektir.
  6. Kilolu olanlar mutlaka daha dik durmalı ve kollarını vücuduna bitişik tutmalıdır. Bu şekilde kilonuzu fotoğraflarda saklayabilirsiniz. Ancak kolları tam olarak vücudunuza yapıştırmayın!

 

Eğer yukarıdaki bilgileri doğru uygularsanız fotoğraflarda güzel çıkmanın sırları hakkında bir puan öndesiniz demektir. Birde poz verme konusu var. Poz verme konusuna da değinelim.

Nasıl Poz Verilir?

Poz verme son derece önemlidir. Poz verirken kasıntı durmak ve gereksiz mimiklerden kaçınmalısınız. Aklınızda her zaman verdiğiniz pozun nasıl bir poz olduğunu çizmelisiniz. Başka birisi fotoğrafınızı çekerken sizin nasıl gözüktüğünüzü göremezsiniz. Ancak poz verirken bunu hayal etmeli ve doğru pozu vermelisiniz. İşte poz vermek bu kadar basit.

 

Erkekler poz verirken bir kaç hususa daha dikkat etmelidir. Mesela erkekler poz verirken çok fazla gülümsememeli ve daha çok boyunu göstermelidir. Az yüz detayı, çok fazla gülmemek ve boydan fotoğraf olması son derece önemlidir. Tabi ki gülmemek derken somurmak anlamında da demiyoruz.

Dilerseniz hemen telefonunuzu elinize alın ve deneyin. Ne kadar hoş görüntülerin çıkacağına gözlerinizle şahit olacaksınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.